Marifet Derneği'nin yaptırdığı Mahmud Efendi Külliyesi'ne yıkım kararı

   Bu konuda e-mail yollayıp “siz ne düşünüyorsunuz” gibi sorular soran ve siteden açıklama yapmamızı isteyen kardeşlerimize şunu söylemek isteriz ki, tecrübelerimiz cemaatimizin vakıf ve dernekleriyle alakalı konularda sükut etmenin daha efdal olduğunu göstermektedir.
   Çünkü lehte konuşsak işin tam içeriğine vakıf olmadığımız için yanlış yönlendirme yapmış olacağız, aleyhte konuşsak fitnecilik ile suçlanacağız.
   O halde bu ve benzeri konularda sitemiz sükutunu koruyacaktır. Çünkü bizim hizmetimiz, yolumuz bellidir. Ehli Sünnet yolunda karınca kararınca faydalı olmaya çalışıyoruz. Bu konulara girmemiz doğru olmayacaktır.
   Zaten Marifet Derneği, İsmailağa Vakfı ve Orman Müdürlüğü açıklamalar yapmış. Bunları takip ederek bir kanaate varabilirsiniz.
   Sadece dışarıdan bakıldığında ve cemaatten olmayan vatandaş ne görüyor onu söyleyelim. Vatandaş olayı şöyle görüyor, “burada cami ve mesire alanı için resmi izin alınmış. Daha sonra genişletme ve ek binalar plana eklenmiş ancak bu yeni binalar için onay gelmeden inşaata başlanmış. Ve sonunda da onaylanmamış. Dolayısıyla orman işletmeleri bu yapılan ek binaları yıkmakta haklıdır.”
   Bu konuda hayırsever vatandaşların soruları cevaplanırsa ve ikna edilirse daha güzel olur düşüncesindeyiz. Neticede hak hukuk meselesi de devreye giriyor.
   En başta söylediğimiz gibi biz yorum yapmaktan kaçınıyoruz. Yıkılmasaydı elbette çok daha güzel olurdu ama yıkıldı. O halde şimdiden sonra ne gibi hizmetler yapılabilir ona bakılmalı.
www.ihvanlar.net

PAYLAŞ

Etiketler