Kadir Topbaş Tatlıcı Ali'yi arayıp özür diledi

İstanbul Balat’ta tatlıcı Ali ile zabıtalar arasında yaşanan olay sosyal medyada gündem oldu. Olayın ardından zabıtalar hakkında soruşturma başlatılırken İBB Başkanı Kadir Topbaş seyyar satıcı Ali Kıtmir’i telefonla arayarak özür diledi.

HABER ŞÖYLEYDİ
Edinilen bilgiye göre, Fatih Balat’ta önceki gün zabıta ekipleri ile bir seyyar satıcı arasında arbede çıktı. Bir cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülere göre engelli olduğu öğrenilen tatlıcı Ali Kıtmir, tezgahını almak isteyen zabıta ekiplerine direndi.Tezgahını kaptırmamak için bıçak çeken engelli satıcıyla, zabıta ekipleri arasında bir süre arbede yaşandı. Yaşanan arbedenin ardından biber gazı sıkılan seyyar satıcı etkisiz hale getirildi. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan ve tezgahı parçalanan tatlıcı Ali Kıtmir’e olay yerindeki vatandaşlar yardım etti.
 

BELEDİYE’DEN AÇIKLAMA GELDİ
Olayın şikayet edilmesinin adından İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatıyla soruşturma başlatıldı.
Konuya ilişkin İBB’den yapılan açıklamada, “Fatih İlçesi Balat Mevkii Fener Sahili civarında 12.10.2016 tarihinde yaşanan ve tarafımıza aktarılan şikayet konusu incelenmiş olup, bu uygunsuz durumun oluşmasına sebebiyet veren görevliler hakkında Başkan Kadir Topbaş’ın talimatıyla soruşturma açılmıştır. Bununla birlikte ilgili vatandaşımız ile hızlı bir şekilde iletişime geçilmiştir ve ortaya çıkan zararın giderilmesi konusunda çalışmalar başlatılmıştır. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır. Konuyu tarafımıza ileten ve takipçisi olan tüm duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” denildi.

TOPBAŞ TELEFONLA ARAYARAK ÖZÜR DİLEDİ
Kolombiya’nın başkenti Bogota’da bulunan İBB Başkanı Kadir Topbaş, engelli satıcı Ali Ali Kıtmir’i arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. “Nasıl bir iştir anlamak mümkün değildir” diyerek üzüntülerini dile getiren Başkan Topbaş, “Gerekli idari işlem yapılacak. İstanbul’a geldiğimde inşallah ziyaretinize geleceğim. Hakkınızı helal ediniz” dedi. Görüşmede Ali Kıtmir de, Başkan Topbaş’a aramasından dolayı teşekkürlerini iletti.

PAYLAŞ
Etiketler