Ebubekir Sifil ve Caner Taslaman Tv progmramında karşı karşıya gelecek

   Kur’an ilimlerini temelinden okuyan Ebubekir Sifil Hocaefendi ile fail ile mefulü ayıramayan felsefeci Caner Taslaman 20 Temmuz’da Habertürk’te karşı karşıya gelecek.
   İkisi de bu karşılaşmayı kendi hesaplarından duyurdular. Ve bakın nasıl bir fark ortaya çıktı:

   Birisi “münazara yapacağız, inşaAllah” diyor.
   Diğeri “tartışacağız” diyor.
   Ebubekir Sifil Hocaefendi “münazara” yapacağız diyor çünkü münazara hakkı, gerçeği ortaya çıkarmak için belli şartla yapılan karşılıklı oturumdur. Niyetinin hakkın ortaya çıkartılması olduğunu belli ediyor. Tabiki bu aldığı İslam terbiyesinden kaynaklanıyor.
   Caner Taslaman ise “tartışacağız” diyor çünkü tartışmak haklı çıkmaya çalışmaktır. Haksız da olsa haklı çıkmak için tartışacağını şimdiden ilan ediyor. Bu da sistemden aldığı terbiyeden kaynaklanıyor. Çünkü mevcut eğitim sistemi böyle bir ruh hali şekillendiriyor. Ve zaten kendisi İslami ilimlerden haberi olmayan felsefe ile meşgul olan birisi olduğundan Kur’an’ın insana kattığı o vakardan da mahrum.
   Bu şartlarda Ebubekir Sifil Hocanın işi zor çünkü alime 1 delil gösterirsin ikna edersin, bilgisiz ama inatçı kişiye 40 delil de göstersen de ikna olmayacaktır.
GÜNCELLEME: PROGRAM OLDU
   Programda Caner Taslamanın ne kadar İslami ilimlerden uzak olduğunu, eleştirmek için kullandığı bilgilerin bile piyasadan toplanmış, oryantalistlerden çalma, çürük kaynaklara dayanan iddialar olduğunu gördük.
   Kur’andan bahsederken bile Kur’andan habersiz olduğuna şahit olduk.
   Ateistleri ikna etmek için hadisleri inkar eden Taslamanın ateistleri ikna için ayetleri de inkar etmeye hazır olduğunu gördük. Çünkü ateistler bir çok ayeti de akla ve mantığa ters görmektedir.
Akılda kalan bir diyalog:
Ebubekir Sifil: Bu hadis mevzudur, sahih olmayan hadisi neden getiriyorsun?
Caner Taslaman: Mevzu uydurma demek mi
Ebubekir Sifil: Mevzu Hadisin hükmü nedir?
Caner Taslaman: ???!!! Kem küm…
Hadis koskoca bir ilim dalıyken her hadisin aslında akılla da anlaşılabilecek izahı varken eksik bilgiyle ortaya çıkanşların sonu Taslaman gibi rezil olmaktır….
www.ihvanlar.net

PAYLAŞ