Bursa'da kadınlara özel vagon

   Güzel bir uygulama ve ahmakça bir yaklaşımdan bahsedeceğiz bu yazımızda…
   Bildiğiniz gibi insanların İslam’dan ve dolayısıyla insanlıktan uzaklaştığı günümüzde kadınların mahremiyetine dikkat etmemesi, erkeklerin de ahlaktan yoksun olması sebebiyle taciz, tecavüz haberleri artarak devam etmekte.
   Bu tacizlerin yaşandığı mekanlardan birisi de toplu ulaşım araçları. Kalbinde maraz olan erkekler kadınlara sürtünerek, yanına oturup bacak açarak vs. şekilde ahlaksız tavırlar takındığı için belediyeler gelen şikayetleri değerlendirip tedbir almak istiyor. (Rabbimiz asıl alınacak tedbiri yüzyıllar önce göstermişti) Bunun için de kadınların kendini rahat ve güvende hissedeceği özel vagonlar koyarak erkeklerin şerrinden emin olmalarını hedefliyor.
   Ne kadar güzel ve ince bir düşünce… İslami olarak düşünülmese bile bu günün şartlarında çok büyük bir ihtiyaç “kadın vagonları”
KADIN BİLMEM NELERİ KARŞI ÇIKMIŞ!
   Kadınlara ayrıcalık tanınan bu güzel uygulamaya gelin görün ki, Şeytanın kadın hakkı savunucusu adındaki askerleri karşı çıkmış. Neymiş! Kadın ötekileştiriliyormuş!
   Saçmalığı görüyor musunuz?
   Yapılan şey kadınlar için, kadınların güvenliği, selameti için.
   Taciz olunca yaygarayı basarlar “hadi vagonları ayıralım, rahat edin” deyince karşı çıkarlar.
   Ne kadar ahmakça bir tavırdır bu!
   Bir de Bursa Belediyesini arayıp baskı yapıyorlarmış…
   Yuh olsun…
   Mesele kadın hakkı veya ötekileştirme değil…
   Bunlar olayı “haremlik selamlık” olarak İslami bir meseleymiş gibi algılıyorlar, o yüzden karşı çıkıyorlar. Veya ahlaksızlığın yayılmasından yana olan birileri bunları maşa olarak kullanıyor.
   Tebrik edilmesi gerekirken, destek verilmesi gerekirken bir de kadınlar adına(!) karşı çıkmak ancak ve ancak Şeytan’a hizmet etmekten kaynaklanıyor olabilir.
BURSA BELEDİYESİNİ ARAYIP TEBRİK EDİN!
   Müslümanlar bu konuda çok pasif kalıyor. Biz de arayalım ve “Allah razı olsun, ne iyi yaptınız” diyelim. Destek verelim.
(0224) 444 16 00 / 153
İstek Şikayet Bildirimi: 153 (24 saat hizmettedir)
E-Posta : alo153@bursa.bel.tr
   Her ilde aynı hizmetin olması dileğiyle…
www.ihvanlar.net

PAYLAŞ