Ditib Almanya Ulu Cami’de bayanlar eğlencesi skandalı

GÜNCELLME: TEPKİLER ÜZERİNE ORGANİZASYON İPTAL EDİLDİ…

Diyanet İşleri Almanya Mülheim’da, 29 Kasım Cuma akşamı ULU CAMİ BAYANLAR EĞLENCESİ tertip etmiş. Hem de DJ SELMA eşliğinde… Biz bir anlam veremedik bu saçmalığa! Cami yararına, Ulu Cami adıyla bayanlar eğlencesi tertip ediliyor. Ve bunu DİTİB yapıyor…

Yorumlar

 1. Asıl önemli olan, bu tür etkinliklerin HARAM olup olmamasıdır. Bayanlar arasında yapılan eğlence HARAM kategorisine girer mi, girmez mi?

  Selam ve Dua ile

  1. Kardeş bayan eğlencesi değil bizim kafamıza takılan orası cami kadınlar hamamı değil.Ve Ehl-i heva gibi Dj ismiyle çıkan ne idüğü belirsiz insanları camiye çağırıp sanki diskoymuş gibi kullanmak sınırları zorlamaktır.

  2. kardeş çalgi çengili bir ortam, bayanlar hoplayip zipliyorlar, sözde kendi aralarinda, lakin soysal medya canli yayin veya sosyal medyaya resimler ve videolar kirila gidiyor.
   bu ortamda bir müslümanin bulunmasi ne kadar doğru bilemem, hocalarimiz daha iyi bilir

  3. Hiçkimsenin ne Günahına ne de Sevabına ortak olma arzum yok. Hele Tartışma ortamına girip nefsimin esiri olup, Din Kardeşimle kavgaya tutuşmak niyetinde değilim.
   Kendim Almanya dayım, Burada ki Camiiler nasılsır geneli ile bilirim.

   Dini konularda frtva verebilecek İLME de sahip değilim.

   Sadece bir pencere açıp, işi Uzmanlarına havale edilmesi gerektiği düşüncesindeyim.

   Haram ise bu FİİL, Cami yönetimi büyük vebalin altına girmiş olur, yok HARAM değil ise, yorumyapanlar ve de negatif yorumların yapılmasına sebep olan Kardeşler VEBAL altına girer.

   Ölçümüz HARAM!!!

   Selam ve Dua ile

 2. buna benzer almanyada ditip malesef çok eğlence yapiyor, kilif olarakda ordan gelen geliri yardim kuruluşlarina bağiş veriyoruz diyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir