Alparslan Kuytul’a tuzak mı kuruluyor?

   Hatırlayacağınız üzere Alparslan Kuytul’un geçtiğimiz yıllarda bir konferansı iptal edilmişti. Daha sonrasında Alparslan Kuytul’u hükumet karşıtı siyasi açıklamalar ve tutarsız tespitler yaparken görmeye başladık. Akabinde hapse atılması ve vakfının dağıtılması bir çok açıdan tahammül edilmeyecek bir durumdu.

   Geçtiğimiz gün yine izin alınmış bir toplantıda, toplantı gerçekleşirken konuşma sırası kendisine gelince polis tarafından engellenen Alparslan Kuytul bir meydanda açıklama yapmak zorunda kaldı.

   Tüm bu süreci takip ettiğimiz zaman ortada bir dolap döndüğü hissiyatı uyanıyor insanda. Bu muamelenin amacının Alparslan Kuytul’u devlete veya hükumete düşman etme, Ebu Hanzala gibi aşırı uçların safına itme olduğu düşüncesi aklımıza gelmiyor değil. Veya mazlum bir kahraman türetmek de istenebilir.

   Çünkü bir insan/gurup lehte ve aleyhte görüş beyan edebilir, ifade hürriyetini meşru sınırlar içinde kullanabilir. Dolayısıyla kendilerine yapılan bu muamele hiç bir şekilde kabul edilemez.

   Bizim de Alparslan Kuytul’un katılmadığımız veya yanlış bulduğumuz görüşleri vardır. Şuan bir durum tespiti yapıyoruz. Adama reva görülen bu muamele hiç de normal değil. Hükumet/devlet kalkıp bir vakıfla, bir adamla mı uğraşacak? Hedef alacak? Engelleyecek? Bekleyecek konuşmaya çıkarken kolunda tutup alıkoyacak?

   Neden bu insanları kendi hallerine bırakmıyorlar?

   Bu işte tuhaflık var ve arkada dönen bir dolap olduğu düşüncesindeyiz.

   www.ihvanlar.net

PAYLAŞ