Alparslan Kuytul’a tuzak mı kuruluyor?

   Hatırlayacağınız üzere Alparslan Kuytul’un geçtiğimiz yıllarda bir konferansı iptal edilmişti. Daha sonrasında Alparslan Kuytul’u hükumet karşıtı siyasi açıklamalar ve tutarsız tespitler yaparken görmeye başladık. Akabinde hapse atılması ve vakfının dağıtılması bir çok açıdan tahammül edilmeyecek bir durumdu.

   Geçtiğimiz gün yine izin alınmış bir toplantıda, toplantı gerçekleşirken konuşma sırası kendisine gelince polis tarafından engellenen Alparslan Kuytul bir meydanda açıklama yapmak zorunda kaldı.

   Tüm bu süreci takip ettiğimiz zaman ortada bir dolap döndüğü hissiyatı uyanıyor insanda. Bu muamelenin amacının Alparslan Kuytul’u devlete veya hükumete düşman etme, Ebu Hanzala gibi aşırı uçların safına itme olduğu düşüncesi aklımıza gelmiyor değil. Veya mazlum bir kahraman türetmek de istenebilir.

   Çünkü bir insan/gurup lehte ve aleyhte görüş beyan edebilir, ifade hürriyetini meşru sınırlar içinde kullanabilir. Dolayısıyla kendilerine yapılan bu muamele hiç bir şekilde kabul edilemez.

   Bizim de Alparslan Kuytul’un katılmadığımız veya yanlış bulduğumuz görüşleri vardır. Şuan bir durum tespiti yapıyoruz. Adama reva görülen bu muamele hiç de normal değil. Hükumet/devlet kalkıp bir vakıfla, bir adamla mı uğraşacak? Hedef alacak? Engelleyecek? Bekleyecek konuşmaya çıkarken kolunda tutup alıkoyacak?

   Neden bu insanları kendi hallerine bırakmıyorlar?

   Bu işte tuhaflık var ve arkada dönen bir dolap olduğu düşüncesindeyiz.

   www.ihvanlar.net

PAYLAŞ

12 YORUM

 1. Avatar

  Derin devlet vs..

 2. Avatar

  Aynı şeyleri bende farkettim lakin hükümet aleyhine en ufak karşıtlık dahi kabul edilemez zira zaten dinsizler tarafından her türlü eziyeti hükümet görüyor. Birlik vacibken birde müslümanlar hükümeti eleştirmesi köşeye sıkıştırması caiz olamaz şuan. Kuytul olsun başkası olsun sorunu varsa baş kafir halledildikten sonra diğer meseleler görüşülür tartışılır ama şimdi olmaz.

 3. Avatar
  Ahmet Muhammed Mehdi

  Adnan Oktar hakkında bilgilerimi paylaşmak istiyorum Harun Yahya müstear ismiyle yayınladığı yahudilik masonluk kitabı çok güzel çok faydalandım ondan bir kere annesi benim oğlum hasta dedi o iyi niyetli olabilir ancak sapitmis yani cezai ehliyeti varmı ona bakılmalı santajlar falan çok yanlış İslam dairesinden çıkmış manken gibi yakışıklı gençleri bizim zamanımızda,kafelere barlara yollar İslam anlattirirdi o yüzden onu iyi incelemeli yani ahlaksizca giyili kizlar ve İslam guya onların dilinden İslam anlatıyor diyeceğim öyle cümlede yok yalnizca kendini ovduruyor yani nasıl bu hale geldi tedavi görmeli kâfir cinler diyorumda santajlar ne oluyor başlangıç için diyorum neyse bunuda başka zaman ele alırız inşallah kesinlikle katılıyorum kemalist lerede el atilmali kapatılmalı yazık kuytula inanan samimi müslümanlara yazık hep okumamaktan oluyor peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem in hadisleri yol gosteriyor Kur’an ve hadisler,Efendi hazretleri kuddise sirruhu na ben neden hayranım dortbin sünnetin birini yada üçünu yapmadigini görürseniz Mahmudu bırakın sözüdür burası iyi oldu yani karşıma çıkarsa sık sık iyi olur Adnan Oktar ida bir ele alalım inşallah isyanoglunuda o büyük tehdit onuda ele alalım inşallah

 4. Avatar
  mehmet kurt

  2. bir 28 şubat olursa hazırda bekletilen 2. aczmendi bulunmalı !

 5. Avatar
  Muhammed Mehdi

  Bismillahirrahmanirrahim bilgilendim netim hamdolsun Kuytul ceza almalı

 6. Avatar

  Bakın yukarıdaki yoruma katılıyorum devlete kastı var gibi sonra Öcalan’la bir akrabaligida var diye biliyorum cemaatin fikirleri nasıl bilmek lazım yani dusunceleri ne videolardan biraz bilgileneyim inşallah

 7. Avatar

  Kim nasıl tuzak kuruyor yani kimler devlet karşıtı proveke edici konuşmaları fazla düşüncenizi delillendirerek anlatırsanız daha net düşünebiliriz ve sonuna kadar arkasında oluruz bende eleştiriyorum devleti acaba bu adam İslami hislerlemi tamamen,bu konuşmaları yapıyor,da yinede aşırı yani taraftar toplayıp devletemi kastın var bunu mesrulastiramayiz videolarını izlemeliyim biraz daha sizde biraz daha açın.

 8. Avatar

  Evet sizinde böyle bozuk birini savunmaya geçmeniz ilginç

  • Avatar

   Bu yazıyı bir savunma yazısı olarak görmek ilginç

   • Avatar

    Admin bozuk olan herkez dağıtılması bunuda devlet yapar ,buadam p….. önde gideni hocalık kocalık yok hainlik çok..

 9. Avatar

  çok güzel bir tesbit olmuş. bu adam üzerinden müslümanları kötülemek için çalışıyorlar ayrıca furkancılar dinsiz t.c. devleti için bir tehdit çünkü hoca kimliği ile siyaset yapıyor bazen bu da devleti korkutuyor. kendisini ve cemaatini beğenmiyorum bayağı yanlış düşünceleri var fakat ona zulm yapıldığını biliyoruz.