İsmailağa Camiinden Cuma namazı Duyurusu

  Coronavirüs sebebiyle devlet tarafından açıklanan tedbirlere ek olarak Diyanet İşlerinin de camilerde cemaatle namaz kılmayı ve cuma namazını bir süreliğine durdurmasının ardından cemaatler de yoğun olarak bulundukları camilerde  bu karara uyacaklarını bildiriyorlar.

   İsmailağa Cemaatinin hizmet vakfının da bulunduğu İsmailağa Camiinden bu kapsamda yapılan açıklamada cuma namazının kılınmayacağı duyuruldu. Açıklama şöyle:

Yüce Dinimiz İslâm; dini, hayatı, aklı, nesli ve malı korumak esası üzerine kuruludur. Tüm dünyayı saran salgın hastalık, bu esasları tehdit edici bir boyuta ulaşmış ve bu sebeple, devletimiz bir dizi tedbir kararları almıştır. Bu kararlar kapsamında; Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından, salgın hastalığın cemaate gitmemeyi mubah kılan özürlerden olduğu hükmünden hareketle, camilerde cemaatle namazların ve cemaatle kılınması şart olan Cuma namazının kılınmayacağı duyurulmuştur. Alınan bu tedbirler doğrultusunda, merkezimiz olan İsmailağa Camii’nde de ikinci bir ilâna kadar Cuma namazı eda edilmeyecektir. Tedbirlere bağlı bu duruma binaen, mü’minler Cuma günü evlerinde öğle namazını eda etmekle mükelleftirler.

Karşı karşıya bulunduğumuz musibetle mücadele konusunda, devletimizin aldığı önlemlere riayetle beraber; tevbe-istiğfar, Kur’ân-ı Kerîm tilâveti, salevât-ı şerîfeler, evrâd-ezkâr ve duâlarla manevî tedbirleri almanın lüzumunu önemle hatırlatır ve bu kritik süreçte Cenâb-ı Hak’tan, devlet yetkililerimize muvaffakiyet ve tüm milletimize sağlık, sıhhat ve âfiyetler niyâz ederiz.

İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı

Türkiye genelinde ilk olan bu durum İsmailağa Camii tarihinde de ilk defa yaşanmakta…
www.ihvanlar.net

PAYLAŞ