Hindistan’da ölüleri Nasıl yakıyorlar?

Hindistan’da ölüler tabutla cenazeyle uğraşmamak için direkt olarak yakılıyor. Bedenlerinin kül olup diğer yaşamda azap çekmeyeceğine inanıyorlar.

Ölüleri yakma işlemi de menuel bir şekilde gerçekleşiyor. Yakım merkezine getirilen ölü, hali hazırda yanan ve belki de dakikalar önce bir başkasının yandığı fırına yaklaştırılıyor.

Kapağı açılan fırından içeri doğru itilen ceset daha ilk saniyede tutuşmaya başlıyor. Ölü sahiplerinin görmemesi için kapak hemen indiriliyor.

İşte o görüntüler:

İslamiyette ise insanın bedeni muhterem bir emanet olarak kabul edilir. Ve öldükten sonra da sanki yaşıyormuş gibi muamele edilir.

Bu sebeple yıkarken bile suyun ılık olması sağlanır.

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ

5 Yorum yapılmış “Hindistan’da ölüleri Nasıl yakıyorlar?

 1. UYARI:
  Hocam videoyu yüklediğiniz siteden dolayı otomatik farklı haram videolar çıkıyor video -sonraki video olarak>otomatik devam ediyor,haram videolar namahremler vs.. şeyler çıkıyor.VİDEOYU YA DİREK SİTEYE SİZ YÜKLEYİN YA DA KALDIRMANIZI RİCA EDİYORUZ. Milletin harama günaha girmesine vesile olmayalım şu mubarek günlerde
  ALLAH’A CELLE ŞANUHU EMANET OLUN
  (SLVT)

   1. hocam sadece görüntüsü kalsın, videolar sakat !
    bir haram nice afetlere zararlara kapı açıyor. videoyu kaldırın sadece fotoğrafı koyun o da tefekküre ölümRABITASINA Vesiledir hocam.

 2. AMAN YÂ RABBÎ… DAHA BU DÜNYADAYKEN KENDİLERİNİ YAKIYORLAR. NE ACIKLI Bİ OLAY SUBHÂNALLÂH!!! BİRDE BUNUN DAHA EBEDÎ ÖTEKİ TARAFI VAR ..
  ALLAH’IM (CELLE CELÂLUHÛ), EBEDÎ CEHENNEMDEN SANA SIĞINIRIZ YÂ RABBÎ…ÂMİN

Zaman aşımına uğramış, yoruma kapalı