Hindistan’da ölüleri Nasıl yakıyorlar?

Hindistan’da ölüler tabutla cenazeyle uğraşmamak için direkt olarak yakılıyor. Bedenlerinin kül olup diğer yaşamda azap çekmeyeceğine inanıyorlar.

Ölüleri yakma işlemi de menuel bir şekilde gerçekleşiyor. Yakım merkezine getirilen ölü, hali hazırda yanan ve belki de dakikalar önce bir başkasının yandığı fırına yaklaştırılıyor.

Kapağı açılan fırından içeri doğru itilen ceset daha ilk saniyede tutuşmaya başlıyor. Ölü sahiplerinin görmemesi için kapak hemen indiriliyor.

İşte o görüntüler:

İslamiyette ise insanın bedeni muhterem bir emanet olarak kabul edilir. Ve öldükten sonra da sanki yaşıyormuş gibi muamele edilir.

Bu sebeple yıkarken bile suyun ılık olması sağlanır.

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ

5 YORUM

 1. Avatar
  İYİLİĞİ EMRET KÖTÜLÜKTEN NEHYET

  UYARI:
  Hocam videoyu yüklediğiniz siteden dolayı otomatik farklı haram videolar çıkıyor video -sonraki video olarak>otomatik devam ediyor,haram videolar namahremler vs.. şeyler çıkıyor.VİDEOYU YA DİREK SİTEYE SİZ YÜKLEYİN YA DA KALDIRMANIZI RİCA EDİYORUZ. Milletin harama günaha girmesine vesile olmayalım şu mubarek günlerde
  ALLAH’A CELLE ŞANUHU EMANET OLUN
  (SLVT)

  • Avatar

   Bu tarz videoları Youtube kabul etmiyor o yüzden o siteye yükledik. Biz de muzdaribiz

   • Avatar
    haram vebaldir,HAYRA ANAHTAR ŞERRE KİLİT OL

    hocam sadece görüntüsü kalsın, videolar sakat !
    bir haram nice afetlere zararlara kapı açıyor. videoyu kaldırın sadece fotoğrafı koyun o da tefekküre ölümRABITASINA Vesiledir hocam.

 2. Avatar

  Ateşi bol olsun. Allahın ikabı şiddetlidir.

 3. Avatar
  ÂHİR ZAMAN YOLCUSU

  AMAN YÂ RABBÎ… DAHA BU DÜNYADAYKEN KENDİLERİNİ YAKIYORLAR. NE ACIKLI Bİ OLAY SUBHÂNALLÂH!!! BİRDE BUNUN DAHA EBEDÎ ÖTEKİ TARAFI VAR ..
  ALLAH’IM (CELLE CELÂLUHÛ), EBEDÎ CEHENNEMDEN SANA SIĞINIRIZ YÂ RABBÎ…ÂMİN