Ahzab 51-52-53 Hz Peygamberin eşleri ve cariyesi – Ateistlere cevap

Ahzab Suresi 51-52-53 ayetlerini alıp mealist bir yaklaşımla çarpıtarak Resulüllah’ı (haşa) kadın düşkünü olarak gösteren ateist ahlaksızlara cevap.

Videoya geçmeden önce şu tespiti paylaşmak yerinde olacaktır:

Hem haşa peygamberliği kendi uydurdu, hem de kadın düşkünüydü gibi iftira edenlere çok büyük bi cevap: Mekkeli müşrikler dediler ki:

“senin derdin ne? Liderlik istiyorsan gel seni başımıza geçirelim. Zenginlik istiyosan en zenginimiz yapalım, kadın istiyosan en güzel kızlarımızla evlendirelim.” Ne cevap verdi: Bir elime güneşi, bir elime ayı koysanız davamdan vazgeçmem.

Derdi haşa uçkuru olan bir insan bunu der mi? Zaten istediğini elde etmiş olacaktı, neden onca sıkıntı eziyet ve işkenceye göğüs gersin ki? Bu gerçek bile ateistlerin iddialarını çürütmeye yeter ve artar.

PAYLAŞ

2 YORUM

 1. Avatar

  Bir yerde otururken Aişe annemizle ilgili bir kitap okuyordum.Yanımda oturan hanım merak etti ne okuduğumu sordu ben de söyledim.Bu hanım konuşmaya başlarken Hz. Aişe annemize çok acıdığını,üzüldüğünü belirtti.Ben de ne demek istediğini sonradan farkettim.Üzülmesi onun çileli bir hanım oluşundan değildi küçük yaşta evlendiği içindi.Sanki zorla evlendirilmiş,belli bir iktidar kazanmak için evlenmiş ya da evlendirilmiş gibi konuşuyordu.Elbette öyle olmadı. Aişe annemiz için kutlu bir yoldu bu evlilik.Bahtı ne güzelmiş ki eşi de bir paygamber ve insanlığın en kutlusu,en hayırlısı seçilmiş.Ben biraz birşeyler anlattım ama tatmin olmadı tabiki de fikirlerini devam ettirdi.Bu onun önyargısından ileri geliyordu.Çünkü öyle bir çevrede yetişmiş fikirleri ona göre filizlenmiş.Bu tarzda düşünen bir yakınımı düşününce bu kişilerin neden böyle olduklarını anlayabiliyorum.Bu akrabam gençliğinde yatılı kalıyor.Bu kaldığı yerde de Allah a inanmayanlar var tabi. Aile de birşey verememiş zaten,onlar da cahil bırakılmış dini konularda..Bu yakınım böyle büyümüş Sözde Allah a inanıyor ama çok yanlış fikirlere sahip.Maalesef bu toplum böyle bir zamandan geçmiş yılların eğitim sistemi nasıldı herkes bilir.Adeta dinsiz yetiştirilmiş gençler.Şimdiyse imkan var olanak var ama batıl hocalarla kafalar karıştırılıyor.Dinamiti de insanların tartışa geldiği bu konular oluyor.Biz Peygamberimiz e iman ettiysek ona dil uzatmamalıyız.Eşleri zorla evlenmedi hem hepsi de bu evlilikten çok mutluluk duydular.Hem o hiç birine de haksızlık etmedi.Onlar razılar bir kere başkalarına ne oluyor ki?

 2. Avatar

  Değerli Kardeşim,
  yapmış olduğun videoları ilgi ile izliyorum, benim düşünce ufkuma faide sağladığı kanaatindeyim.

  Ehl-i Küfüre bir cevap teşkil edeceğine inanmıyorum, zira ONLARIN amacı belli olduğundan, illa ki cımbızla çekebilecekleri bir şey bulurlar, yoksa da üretirler.

  Ya bizlerde onlar gibi yalan,iftira…. ile saldırgan olacağız ki, bu inançlarımız gereği mümkün değil!
  Yoksa senin yaptığın gibi savunmada kalacağız!
  Bu Kalpleri mühürlenmiş Mahluklara laf anlatasıya, deveyi hendekten atlatırsın.

  Sen devam et, en azından ben ihtiyar Abin olarak dinliyor, okuyor, sayende bedavadan kendisini biraz daha geliştiriyor.
  Durmak yok…..

  Selam ve Dua ile