Sınıfa çarşafla girdi diye soruşturma açıldı!

Hangi devirde yaşıyoruz? Neden soruşturma açılıyor? Mini etekli olsaydı kimse bir şey demeyecekti çarşaf neden rahatsız ediyor?

Antalya’nın Finike ilçesinde imamın eşinin çarşafla derse girdiği fotoğrafların sosyal medyada paylaşılmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü, konuya ilişkin soruşturma açtı.

Finike ilçe merkezine uzak mahallelerde daha önce taşımalı eğitim uygulanırken, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, pandemi nedeniyle buralardaki okulların açılmasına karar verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yüz yüze eğitimin verildiği kırsal Arifköyü, Yeşilköy, Gökbük ve Yazır mahallelerindeki okullardan ikisinde imam, ikisinde de eşlerini ders vermek için görevlendirdi. 

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü, olaya ilişkin soruşturma açarken, bu kapsamda da bir müfettiş görevlendirildiği belirtildi.

PAYLAŞ

2 YORUM

  1. Avatar
    Levent Yılmaz

    Arkadaşım olayı basite indirgemeyin. Hükumet 90 yıllık bir zulmü ortadan kaldırdı ve bu yönde çok bedel ödedi. Resmi kurumlarda Çarşaf, sarık cübbe giyip karşı tarafa koz vererek hukumeti daha fazla zora sokmayın. Öncesinde okullarda mescit bile bulamiyorduk. Nankörlugun lüzumu yok. Sorumsuzca yaptiginiz haraketlerin bedelini Tüm Türkiyeye ödetmeye kalkmayın. Gücünün yetmediği konularda hükumeti zora sokmanın anlamı yok.

  2. Avatar

    İslam ülkesinde böyle şey olur mu!? Nereden çıkarıyorsunuz böyle haberleri 🙂