Bankta yan yana oturana ceza, parti toplantısı serbest

Değerli takipçilerimiz! Bazen sizlere ülkemizin içinde bulunduğu durumu ve yaşadığımız, bize dayatılan saçmalıkları aktarmaya çalışıyoruz. Sizlerden de bazen destek bazen de eleştiri alıyoruz.

Bu saçmalıklardan bir tanesi otellerin ve tatil merkezlerinin lokantaları açık olup tıklım tıklım dolarken esnafın dükkanlarının kapalı olması. Esnaf aylardır sıkıntı içinde ve hakikaten de çevremizde görüyoruz “devren kiralık, devren satılık” ilanlarıyla dükkanlar boşaltılıyor. Ne olursa olsun esnafın mağdur olmaması için kolaylık sağlanması ve işletmesinin açık tutulması gerekiyor. Esnaf da elbette tedbirini alacak ve öyle hizmet verecektir.

Diğer yandan bir gün arayla iki haber gözümüze çarpıyor.

Bir tanesi vatandaşa maske mesafe konusunda kameralı takip yapıldığı ve bankta mesafeye dikkat etmeden oturan iki kişiye ceza kesildiği ile alakalı.

Öbür haber ise bir partinin toplantısıydı. Binlerce kişi kapalı bir spor salonunu dolduruyor ve mesafe diye bir şey gözetilmiyordu.

Bu virüs parti kongrelerinde geçmiyor mu? Lüks otellerde geçmiyor mu? Turistlere geçmiyor mu? Tatil merkezlerinde geçmiyor mu?

Ne virüsmüş!

Yoldaki, arabasındaki, parktaki vatandaşa vuruyor da diğerlerini görmüyor.

Ya da birileri virüsü bahane ederek bizi çok sinsi bir şekilde her yönüyle dizayn ediyor. Tüm toplumsal bağlarımızı kopartırken, örf adet gelenekler son bulurken, bizler sanal dünyaya hapsedilirken, camide bile omuz omuza olmak yasaklanırken parti için omuz omuza olunabiliyor, otellerde yan yana olunabiliyor, kayak merkezinde dip dibe olunabiliyor.

Sorguluyoruz, sizi de sorgulamaya davet ediyoruz ve sadece şunu diyoruz: Bill Gates iyi çalışıyor…

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ

6 YORUM

 1. Avatar
  Hasan Genç

  Türkiye’yı ne zamanda beri Bill Gates yönetiyor? Eleştirileriniz yerinde ve katılıyorum. Fakat Bill Gates ayrıntısı neyin nesi? Parti kongrelerini Bill Gates mi yapıyor? Biraz daha cesaret gerekiyor.

  • Avatar

   Bill Gates’in projeleri var ve bunlar nasıl oluyorsa bir şekilde hayata geçiyor. Türkiye’yi yönetenlerin hiç mi yanlış kararı olmuyor? Örn: istanbul sözleşmesi

 2. Avatar

  Haklısınız. Birçok şeyin partiye ya da varlıklı kesime hitap etmesi ve dinî bir temsili olmasi gereken iktidarın bunun bir parçası olması çok üzücü. Ellerinden kaybolup gittiğinde anlamaları fayda vermeyecek

 3. Avatar

  “Alimler fitneyi daha gelirken anlar. Cahiller ise ancak giderken fark eder.” Hasan-ı Basri hazretleri.

  Rabbim cahil ve gafil olmaktan muhafaza buyursun.

 4. Avatar

  Bir esnaf olarak çok zor durumda olduğumuzu belirteyim ve esnaf kendi arasında dertlenip hükumete bileniyor bu iş ak partinin aleyhine dönüyor görmüyorlar mı bunu? Sesimizi duyuralım ki hükumet geri adım atsın yoksa Reis seçimlerde çok zorlanır

 5. Avatar

  Selamun Aleyküm
  kıymetli kardeşlerim algı metodu ile iktidarda olan akp’nin suçu yok, malesef suçlu chp ve SAADET diyecekler ve diyorlar.Rabbimiz Hayrlı bir şekilde ISLAH etsin.Amiyn Allahümme Amiyn