İSTANBUL SÖZLEŞMESİ İPTAL EDİLDİ

Son dakika... İçişleri'nden 81 ile yeni korona genelgesi! - Güncel Haberler  Milliyet

Elhamdülillah… Müslüman Türk aile yapısını temelinden dinamitleyen, boşanmaları ve kadın cinayetlerini artıran sözleşmeden Türkiye çekildi. Bu mücadelede yer alan herkesten Allahu Teala razı olsun.

İHSAN ŞENOCAK:
Elhamdulillah… Cinsiyet Eşitliği terkibiyle ahlaksızlığın her çeşidini onaylayan İstanbul Sözleşmesi çöpe atıldı.Yeni sözleşmeyi İslamla yapalım ki hem kadını hem aileyi hem de geleceğimizi kurtaracak adımlar atalım;Dağılan aileler yeniden FATİHLER yetiştirecek ocaklara dönsün.

YUSUF KAPLAN:
MÜJDE! Yorucu mücadelemiz meyvesini verdi: Türkiye, İstanbul Sözleşmesi’ni çöpe gönderdi. * Bu sözleşme, eşcinsel evliliklerini meşrulaştırıyor, ailenin temeline dinamit koyuyordu. * Bu ülke kadına veya erkeğe yönelik şiddeti, cinayeti önleyecek yasa yapmaktan âciz değildir!

Ahmet Şimşirgil:
Elhamdülillah Elhamdülillah Hamd ediyorum şükrediyorum. Gecenin bu saatinde Bu anı yaşatan Rabbime! Fatih’in yadigarı İstanbul, Bu melanet #İstanbulSözleşmesi adıyla anılmaktan artık kurtuldu! Varolasın sağolasın sevgili Cumhurbaşkanım @RTErdogan

PAYLAŞ

2 YORUM

  1. Avatar

    Hamdolsun.Ben de çok sevindim.Bir umut doğdu içimde.Ancak bu sözleşmeyi savunanların sesi de bir hayli fazla.Ama bu sözleşmenin hiç de düşünüldüğü gibi kadın cinayetlerini ve aile içi şiddeti önlenmediği açıklanmalı,veriler paylaşılmalı.Fiilden sonraki cezalar değil cinayetleri ve şiddeti önleyici tedbirler getirilmelidir.İstanbul sözleşmesinden daha güzel kanunlar getirilmeli ki aslında bu sözleşmenin yeterli olmadığı gözler önüne serilmeli.Aile kurumunu zedelediği gerekçesiyle Polonya da çekilmiş bu sözleşmeden.Neden başka ülkeler de vazgeçiyor denildiği kadar mükemmel bir sözleşmeyse.Maalesef televizyonda bir hukukçuyu dinliyorum da İstanbul Sözleşmesi nin iptalini öldük bittik şeklinde değerlendiriyor.Çok olumsuz şekilde anlatıyor.Geri adım atılacağını düşünüyor.Şeyhler şıhlar baskı yaptı bu sözleşme iptal edildi diyor ama onlar daha baskıcı bir tutum izliyor.Konuşmalarındaki bu ısrarcılık çok net anlaşılıyor.Maalesef Türkiye de öyle bir kesim var ki demokrasiyi savunur ama fikirleriyle uyuşmayan kesimleri hemen linç eder,dinci deyip damgalayıverirler.İsterler ki bu ülke kanunları hep kendi görüşleriyle dizayn edilsin.Bilmiyorlar ki öteki taraf da bu ülkeyi düşünüyor,hem de onlardan daha çok.

  2. Avatar
    Esmer Nureliyeva

    Şükürler olsun.Çok sevindim.İslam ailesinin gavur idaresinden kurtuluşu.İslam ailesi İslamla küvvetlenecektir