Ali Erbaş’tan İsmailağa Cemaatine ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Yatsı Namazında İsmailağa Camiindeydi..

İsmailağa’da okuduğu yılları ve Efendi hazretlerimiz ile hatırasını anlattı.. “Hergün İsmailağa’da öğleye kadar okurduk, Emsile Bina Avamil, Maksud, İzzi, İzhar’ı burada okuduk. Öğle namazını Hocamızın (Efendi hazretlerimiz) arkasında kılardık, her namazdan sonra önünden geçerdik, bize dua ederdi yüzümüzü sıvazlar ‘sakal bırakın’ derdi.. Ama o zaman 19 yaşındaydım sakalım çıkmıyordu. İyiki tembih etmiş, bakın şimdi ne güzel sakalım çıktı” dedi
“İslamiyet Tasavvuf ile yayılmıştır. Bunu yeşertmek lazım” dedi.

PAYLAŞ

4 YORUM

 1. Avatar

  İnanmayın, bundan önce de mehmet gormez gelmişti. Kimi kandirabiliriz bize karşı yumusatabiliriz ayagindalar. Ali Erbaş’ın dinsizlikleri ortada. Eskiden şöyle yazdım böyle diyalog toplantilarindaydim bunlar yanlıştı diye açıktan hata düzeltmesi gerekir. İnsanları aciktan saptiranlarin tövbesi ancak aynı yolla yani aciktan duzeltme ile kabul olur bu Kuran ile sabittir.

 2. Avatar
  Mütefekkir

  Ali Erbaş çizgisini her geçen gün daha da düzeltiyor. Temennimiz inşâAllah gönülden yapıyordur. Özellikle birkaç yıldır Ehli Sünnet çizgide güzel adımlar atıyor. Rabbim cümlemizi istikamet üzere eylesin. Amin.

 3. Avatar

  Sizin Ali Erbaş hakkında bi yazınız vardi.Hatirladiniz mi?
  Ali Erbaş diyanet isleri başkanı olduğunda…
  Açıkçası o zaman kafam karışmıştı….

  • Avatar

   Önceki kitaplarına ve bazı (diyalog) toplantılarda bulunmasına bakarak eleştirsel yaklaşmıştık. Günümüze kadar Ehli sünnet bir çizgi çizdi.