Erdoğan: Faizi savunan arkadaşımla beraber olmam, olamam

AK Parti Grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan faiz konusunda “milleti faize ezdiremeyiz. Faiz belasını milletin sırtından kaldıracağız. Görevde olduğum sürece faizle mücadelem sürecek. Bu mücadelede beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar kusura bakmasın ben faizi savunanla beraber olmam, olamam ” açıklamalarını yaptı

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü, “Milletimizi faize ezdiremeyiz. Bunun başka çıkışı olamaz. Hala kalkıp da bu yolda, bu mücadelede beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar kusura bakmasın ben faizi savunanla beraber olmam, olamam. Bu görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sürdüreceğim.

Dünyaya bakalım, ABD’ye, Batı’ya, İsrail’e bakın. Bütün bunlarda faiz aşağılara çekilmişken bizim arkadaşlarımıza ne oluyor ki faizi savunuyor?

Ben iş adamlarını da anlamıyorum. TÜSİAD vs bir araya gelip yüksek faizden bahsediyor. Eğer sen yatırımdan yanaysan buyurun size düşük faizle kredi. O zaman kaçıyorlar.”

PAYLAŞ
Etiketler

1 YORUM

  1. Avatar
    Mütefekkir

    Memleket faiz belasından kurtulmaya başlıyor lakin bu süreç sancılı olacak. Kur yükselecek ama bu sayede insanlar ithal ürünlere talep yerine yerli ürünlere talep edecek. Böylece yerli üretici cesaret bulup yeni projelerini hayata geçirecek. Rusya ve Japonya’da bu süreçlerden geçti. Tüketici bir toplum yerine artık Üretken bir toplum olma yolunda hızla ilerliyoruz inşâAllah.