Orhan Çeker Hocadan hükumete israf tepkisi

Devletin tepesinden en altına kadar devlet kademelerinde öyle bir israf var ki bizlere biraz yansısa midemiz bulanır ve muhtemelen yöneticilere karşı çok tepkili bir hale gelirdik. Bunu içinde olanlar, görenler ve yaşayanlar bilir.

Prof. Dr. Orhan Çeker Hocaefendi de devletin israfa olan duyarsızlığını dile getirdi ve çağrıda bulundu.

Sözleri şöyleydi:

Üretimi artıralım. Eyvallah, çok doğru. ANCAK çuvalın dibinde kocaman bir delik var: İSRAF. Bu delik kapanmadığı müddetçe üretimi artırsan ne yazar. Üretim yerinde saysa bile sadece bu delik kapansa büyük rahatlık oluşacaktır.

Ülke olarak gelin bir de israfı ortadan kaldırma harekâtına başlayalım. Sadece kişi bazından ziyade, ülke bazında proje geliştirelim. Çuvalın dibindeki delik kapanmadıkça bu çuval dolmayacaktır.

Yetkililer üretimi artırmayı düşünebiliyorlar da israfı yok edelim diye kendilerinde bir düşünce/proje göremiyorum. Şeytanın kardeşi (İsra 27) olan israf ekonomiyi bitiriyor. Niye dikkatimizi çekmiyor.

PAYLAŞ

2 YORUM

 1. Avatar

  hükümetin BASI ne diyorrrrrr?
  Devletin itibarinda tasarruf olmaz.
  cokkkkkkkk YAZIK ülkemize ve Ümmete…
  israf malesef tepeden asagi dogru almis basini gidiyorrrrrr.
  bu gidisatin sonu HÜSRAN…

  • Avatar

   Çok doğru söylüyorsun hocamda bazı hocalarımız bundan bahsetmiyor.o israflar önemli değil dercesine önce beka sorunundan bahsediyor.Doğu PİRNÇEKTEN Bahsediyor doğu bey diye hitap ediyor.Memleketi idaredenlerin 1100 odalı saraylarda ve 13 adet vipli özel uçaklardan bahsetmiyen hocalara ne dersiniz bilemem