Cumhurbaşkanı Erdoğan ve çarpık eğitim sistemi

Cumhuriyet ile birlikte bu ülkenin eğitim sistemi Amerika’ya teslim edilmiş. Üzerinde bulunduğumuz çarpık eğitim sistemi hazırlanmış.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni eğitim yılı açılışı münasebetiyle bir paylaşım yaptı. Konuşmasında ve paylaşımlarında eğitime yapılan katkıdan bahsediyordu.

20 Yılda ücretsiz dağıtılan ders kitaplarını, inşa edilen spor salonlarını, derslikleri paylaşan Erdoğan en büyük payın eğitime ayrıldığını söylüyordu.

Peki yapılan bu yatırımlar neyi değiştirdi?

Gençliğin içine girdiğiniz zaman cehaletin kol gezdiğini, ahlaki sıkıntıyı, sadece birileri gibi olmak kaygısı ve maddiyat odaklı muhabbetlere şahit oluyorsunuz. Özellikle sosyal medyada yorum yapan gençlerin nelere ilgi ve alakasının olduğunu ve nasıl bir ruh halinde olduğunu çok iyi görüyorsunuz.

Belki “iş ailede başlıyor” diyeceksiniz lakin o aileyi de bu eğitim sistemi yetiştirdi. Bu gençliği yetiştiren kemalist bir eğitim sistemi var ve maalesef 22 yılda hiçbir adım atılmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bir konuşmasında dediği gibi eğitim sistemi silbaştan yapılması gerekiyor ama bunu yapana kadar kaç tane nesil yetişecek?

Bu bozuk eğitim sistemiyle geçen her gün büyük bir kayıptır. Ve şunu da eklemek gerekir ki kemalist, dine uzak, her türlü şeyi yapmayı/denemeyi normal gören bir nesil yetişiyor ki ne adet, ne töre, ne de büyükleri tanıyorlar. Sadece kendi heva ve heveslerini tatmin etmek için yaşayan bir gençlik türüyor. Bu ileriki dönemde büyük bir sorun olarak karşımıza çıkacak.

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ