Fatih Medreseleri ve Masum Bayraktarın fitnesi

   Mahmud Efendi hazretlerinin yıllar önce İsmailağa’dan niçin uzaklaştırdığının hikmetini biz yeni yeni anlıyoruz. Adamlar dışardayken İsmailağa Cemaatine bu kadar zarar verirken ya içinde olsalar neler yapmazlar? İsmailağa cemaatinin ismini nelere alet ederler siz düşünün…

   Önce saldırıyorlar sonra arbede yaşanıyor. Ve ortalığa çıkıp “İsmailağa”nın ismini lekelemek adına beyanatta bulunuyorlar. Bakın bunun bir algı oyunu olduğunu sadece şu ayrıntıyla size aktarmak istiyoruz.

ERDOĞAN’A DUA ETTİĞİMİZ İÇİN YALANI…

   Hadi oldu, bir arbede yaşandı. Vurdunuz sonra dayak da yediniz. İsmailağa’nın ismini lekelemek için yaygarayı kopardınız. Peki, “Erdoğana dua ettiğimiz için saldırıya uğradık” da ne demek? Yani işin içine neden Erdoğan katılıyor? Neden böyle bir yalan kullanılıyor?

   Kıyam Der’in Erdoğan ile veya hükumetle bir problemi yok ki. Bunu cümle alem biliyor. 

   O halde, bir tezgah var… Bir algı oyunu var. Bir proje var…

EFENDİ HAZRETLERİNİN AHLAKINDAN NASİPDAR DEĞİLLER

   Umre dönüşü açıklama yapmışlar, ellerinde kartonlar, üzerinde yazılar. Protesto basın açıklaması… Bir kaos, kargaşa havası… Demek ki bu oluşturulmak isteniyor. İsmailağa’yı hiçbir fitnenin “yanında” bulamayan mihraklar İsmailağa üzerinde fitne çevirme derdinde…

   Efendi hazretlerimizin ahlakı bu değil. Bakın mesele Kıyam Der’in böyle bir tavrı olmadı. Neden? Çünkü Efendi hazretlerimiz asla böyle bir yaklaşım içinde olamaz. Tasvip etmez

KIYAM DER’DEN AÇIKLAMA

Kıyam Der’den masum Bayraktar Açıklaması paylaşan: ihvanlarnet

SEÇME VİDEO

11 Yorum

 1. Herşeyi allahımıza havale ederim o öyle Allahımızdırki en doğrusunu o bilir ve gerekenide yapacaktır Allahımız her zaman haklının yanındadır vesselam

 2. İngilizler bir şeyin aslını ele geçiremezlerse benzerini taklidini paralelini piyasaya sürerler. Böylece aslının savunma mekanizmasını zayıflatır değerini ve önemini azaltırlar. Buna benzer bir oyun seziyorum. Allah sonunu hayra çıkarsın

 3. Bu masumda fetocu, artci deprem gibiler bunlarda bitecek, korkma.
  Sen dogru yola gir orda sebat et.

 4. Süleyman SEVİNÇGİL

  O otelde hangi grup kalıyorsa diğer grup gelip saldırmış demektir. Olay bu kadar basit. Olaydan bütün müslümanlar zarar görüyor. Dergahların kapısından içeri ticareti ve siyaseti sokmayın kardeşim. Oysa şimdi asıl iş gönülleri fethetmek değil de daha çok büyüyüp daha çok ihvana sahip olmaya dönmüş bunun için de ticaret kullanılıyor. İşin içine para girince de gerisi böyle oluyor.
  Allah böyle bir rezaletin tekrarını nasip etmez inşallah. Bu işte zerre kadar dahli bulunan da gece gündüz tazarru ve niyaz ile Rabbine yalvarsın inşallah.
  Süleyman

 5. Hic merak etme Kardes bu Nimet ve Yolda Cogunluk ile durustler oldugu muddet ,Allahü Teala almaz sanirim.Bu yol ne gunler ve zorluklar gordu son iki yuz sene icinde..daha Kuvvetli Gul gibi acti bidandiysada,yeterki cogunluk Hak ile olsun..geri kopuk paflar gider tutmaz.

 6. 100de yuz Plan..bos ver sol gazeteleri..sag gazete bile, veyahut site deyim ensonhaber..bunu bilerek one tasidi ve digerleri gibi hemen gommedi, ve bizlerin akilca savunmasini yayinlamadi yorumlarda..ben sahsen inaniyorumki bu gibi Sag gorunen kuruluslar asilca Trojan..Neden derseniz sol zaten sol..fakat bunlar durmadan sola ve ataturk..yada daha dogrusu diyelim kemalist ve chp,ye negatif haber yapiyorlar..rant icin olabilir..fakat ben inanmiyorum..bunlar “SIZLER ONLAR” diye yavas yavas beyinlerde zemin kuruyorlar yani ileride ic savas kolayca fitillensin diye Allah korusun..ve bu Bayraktar grupda ayni orkestradan caliyor..Fakat baktiginda belli olmuyor..orkestranin cok entsrumanlari oldugu icin.Cenabi Hak hayirlar eylesin Vatanimiza Milletimize ..devamli dolara bakiyom $4 bulacakmi diye .(Hocamiz bu husuda birseyler demisdi) Suanda vatan sag duruyorsa..3 milyon suriyeli olarak sadakamiz var topluca sanirim, diye dusunuyorum.

 7. daha dün rabbiminde izniyle sakala cübbeye büründüm..ama korkuyorsunuz beni be kardeşim.ilim irfan sahibi insanların bu mevzusu nedir?.daha yeni fetö fitnesiyle imtihan edilmedik mi? geçmiş zamanda kafanızdan takkeyi sarığı çekiyordu polis,gözaltına alınıyordunuz! rahat mı battı! yarın meclisten FETÖ örnek gösterilerek”cemaatler tehlike arz ediyor deyip kapatılması için yasa çıkarılırsa” daha mı iyi olacak!..masum bayraktar denilen şahsiyet; ”Cumhurbaşkanı’na dua ederken saldırıya uğradık”diye aslı astarı olmayan
  açıklama yapınca hükümet ismailağa’ya kilit vurup senin yolunu mu açacağını sanıyorsun..Bu kadar mı kafan çalışmıyor..Utanıyorum Mahnut Efendi’den utanıyorum..Kimbilir ne kadar üzülüyor ömrünü adamış bu yola,ne fedekarlıklarla ayakta tutmuş nakşi cemaatini..Ama yazık vallahi de billahi de yazık..Bu nankörlüğün ve azgınlığın sonu,bizim de sonumuzu getirise Allahü Teala bu nimeti elimizden alırsa hiç möi hiç şaşırmam! Anca oturur ağlarım..

 8. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki:Cübbeli ve sarıklı kimselerin bu tür kargaşalarda,özellikle de medyaya yansıyanlarda yer almamasını tavsiye ederim.Üstelik umrede gerçekleşmiş.Bence hiç hoş olmayan bir durum.Mümkün olduğunca karşı tarafa koz verilmemeli.Bazıları hakikakaten konuşarak bile olsa anlamıyor en iyisi böyle kimselerin bulunduğu yerleri terketmek olur.Bu hadisenin medyaya yansıması özellikle de sol tarafa yaraması sizce garip değil mi?

 9. Burda ne olmuş kim başlatmış bilmiyorum ama solcu gazetelerde bu olay kullanılarak farklı şekillerde yorumlar yapılmış.Bence fitneler çıkartılmaya çalışılıyor,ufak tefek kavga da olsa fazla büyütmeden kapatmak lazım.Belki orada bir plan yürürlüğe sokuldu,bilemeyiz.Solcu medyanın özellikle de kargaşadan beslenenlerin eline fırsat vermemek lazım.Feraset sahibi olmak lazım,inşaallah oluruz.Fitnelerin ve kargaşanın çıkmasına engel olmalıyız.Ülkecek,adım adım,bizi sokmaya çalışıyorlar gibime geliyor. Allah muhafaza etsin, hain planlardan bizleri.

 10. İnsanın yüzüne vuruyor ne olduğu. Asıl hala Efendi Hazretlerinin kovduğu adamın peşinden gidenlere ne demeli?

 11. Ne kadar arsız, yüzsüz bir adamsın be Masum!?

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.