İşte İlahiyat ve İlahiyatın Yetiştirdiği Nesil

“Herkes İslam adına konuşmasın” çok yerinde bir çıkış.

“İşin ehli konuşsun” çok güzel bir çözüm.

“Bu işi ancak Diyanet ve İlahiyat Fakülteleri yapabilir” saçmalığın zirvesi…

    Öncelikle zaten ilahiyatın kuruluş amacı dini yıkmaktır. Bu gün TV ekranlarında örneklerini gördüğümüz şarlatanların ortak yönü ilahiyat mezunu olmalarıdır.

   Ve ilahiyat fakülteleri mezun ettiği hiçbir talebeyi “bir konuda” ihtisas sahibi yapmamaktadır.

   Uzun uzadıya yazmak istemiyoruz. Prof. Ahmet Şimşirgil’in şu yazısını okuyun anlıyorsunuz zaten BURADAN BAKABİLİRSİNİZ

   Ve işte İlahiyatın tezgahından geçen öğrenciler… Bunlar mı İslam’a fayda sağlayacak, güldürmeyin…

   (Bir mezuniyet töreni, videonun bazı bölümlerini ancak koyabildik ve büyük bölümünü buzlayarak verebildik, yazık ki ne yazık.)

MEDRESEYE DÖNÜŞ YAKINDIR

   İnşaAllah bu gündemin sonu hayra çıkacak, insanlar İLİMDE otoritenin medresede olduğunu farkedecektir. Çünkü İlahiyat ve Diyanette bile ilim ehli olan hocaların mutlaka medrese kökeni, temeli vardır. İlahiyatın Arapça derslerini geçmek için bile öğrenciler bir medresenin kapısını çalmaktadır. (öğreneceğini öğrenince çekip gidenler çoktur fakat medrese okuyunca İlahiyattaki Arapça dersleri “çerez” gibi basit gelmektedir)

   Medrese olmadan, medrese usulü yerleşmeden, ilim ve manevi eğitim birlikte verilmeden İslam’a fayda sağlayacak İlmi otoriteler yetiştirmenin mümkün olmadığının herkes farkına varacak inşaAllah.

   Bekleyin ve görün…

www.ihvanlar.net

SEÇME VİDEO

14 Yorum

 1. Hey Alemi İslam nereye gidiyoruz.Bu yobazlık nedir. Bu ne büyük cesaret ki ALLAH’a(c.c.)savaş açıyorlar. Vallahi ALLAH’ın (c.c.)sevdiği ve Razı olduğu Dostları olmasa Rabbim kıyameti koparır. Tam bir cümbüş tam bir rezalet. Yazacak birşey bulamıyorum şaşırmış durumdayım Mevlâ Taâlâ şerlerinden emin eylesin İnşâAllâh.

 2. bu fakir üniversite son sınıf öğrencisi, ben hala ayet-i kerimeden hadis-i şeriflerden uzak bir ilimler içersinde üzüntüyle okuyorum, ömrümde bu okulları zerre kadar tavsiye etmedim bir kere dahi övmedim ELHAMDULİLLAH, Her zaman lalegül fm i lalegül tv’yi ve cübbeli ahmet hocamızın sohbetlerini duyurmakla yaymakla meşguldüm hala öyleyim, medreseye teşvik ediyorum , çok farklı ama çoğu zaman güzel sonuçlar alıyorum, çevre çok çok farklı kemalizm zehrinden kurtarmak bile büyük bir iş yük bize, bir kişinin hidayetine vesile olmak çok güzel SONSUZ KERE HAMDOLSUN, HER ZAMAN TEBLİĞ EDELİM DUYURALIM, HAYRA VESİLE OLALIM, EHLİ SÜNNET ALİMLERİN HER SÖZÜ HİDAYETTİR NURDUR ,
  Genç kardeşlerimize tavsiyem
  Sevabı haris olun
  islamın galebesi için çalışın
  sabırlı olun
  hidayete vesile olmak için tüm kaynakları siteleri ehli sünnet ilimlerle doldurun,
  onlarca kişi sizlerin vesileleriyle namaza başlar, ehli sünnet dışı bir sapık görüşü gider kaybolur,
  üslubunuzu sabırla güzelleştirin
  MUVAFFAKİYET ALLAHU AZİMU ŞAN CELLE CELALUHUDANDIR !
  bu

 3. EVLATLARINIZI MEDRESEYE YÖNLENDİRİN, ÇEVRENİZDEKİLERİ TEŞVİK EDİN, SEVDİRİN, MÜJDELEYİN, EHLİ SÜNNET ALİMLERİN SOHBETLERİNİ DİNLETİN, LALEGÜL TV’MİZİ DUYURUN, ONLAR ÇALIŞIYORSA BİZ DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ, EHLİ SÜNNETTE HİZMET EDECEĞİZ, MAHMUD EFENDİ HAZRETLERİ KUDDİSSE SİRRUHUNA YAKIŞIR MÜRİD OLACAĞIZ İNŞAALLAHURRAHMAN, HER AN FAALİYETTE A-OLALIM, CÜBBELİ AHMET HOCAEFENDİNİN REDDİYE SOHBETLERİNİ HER YERDE YAYALIM DUYURALIM, SAHEB-İ KİRAM EFENDİLERİMİZİN ((RIDVANULLAHİ TEALA ALEYHİM ECMAİN)) MUDAFAASI İLE İLGİLİ EHLİ SÜNNET HOCALARIMIZIN ESERLERİNİ VİDEOLARINI DUYURALIM ULAŞTIRALIM,,,
  Yoksa kapılan çok olur, bizde oturduğumuz yerde kınar sonra kulağımızın üstüne yatanlardan oluruz,
  interneti çok iyi kullanın- tebliğ’ye çok vakit ayırın
  İNŞAALLAHURRAHMAN

 4. Kemalistlere, vehhabilere, selefilere, haricilere gun dogdu… Bize felsefeci cagdas yozlastirici din kurulu lazim degil. Bi arkadasda nurculara laf sokuyor. Nur cemaati dedinmi buyuk alim bediuzzaman hz. Akla gelmeli. Topluma buyuk hizmetleri var. Zamaninda fetullah gulende nur cemaatine karismisti

 5. Ya bunlar Allah’tan hiç mi korkmazlar.
  Yüce dinimiz sizin oyuncağınız değil, istediğiniz gibi evirip ceviremezsiniz.
  Rabb’im sonumuzu hayır etsin, gidişat hiç iyi değil.

 6. Korkuyorum çünkü Islama saldiri çoğaliyor

  Video görünce midem bulandi…kiz ve erkek nasil elele tutuşup halay cekebilir yahu…Yeni Islam ne demek…bunu bir Yahudi bir Hiristiyan bile cesaret edip diyemez…Tepki göstermezek Allah hepimizin belamizi vermez mi..Allah a açik bir saldiri değil mi bu…

 7. Vahim bir durum.Yazık!Ama medeti buralardan aramak daha da vahim.

 8. اسلام عليكم
  ““Bu işi ancak Diyanet ve İlahiyat Fakülteleri yapabilir” saçmalığın zirvesi…”
  editör boyle dedi belki ancak daha vahimi var: aksam ahaberi aciyorum. analiz yapiliyor!?
  kim yapiyor analizi?
  tesetturu sarpitan ali köse ve kader inkarcisi şaban düzgün.. neyse bir iki saat geciyor trt haberi aciyorum, sunnet delil olmaz diyen mehmet gormez acik oturumla islamin nasil olmasi gerektigini anlatıyor.
  bid’at ehline gün doğdu bu ne perhiz ne lahana turşusu ya.. cidden varya ortalik cok fena

 9. ALLAHUEKBER nidasıyla “yeni bir İslam” diyen rektörün suratında balyoz gibi MÜSLÜMAN TÜRK’ün yumruğunu patlatmalı;Hazreti Alparslan,Osman Gazi,Fatih,Abdülhamid Han’ın aşkıyla…

 10. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Medrese azizim medrese. ..gerisi vesvese. ..bunlar ne yapıyor bunlar?!?!?bunlar mı ? Din alim alimesi bunlar mı resulALLAHin emaneti kürsülere hakkını verecek olanlar?!?şu hareketler şu cilveler edalar islamı aliyye nin hangi hükmünde kanununda var?!?

 11. Demekki yetkililer bunlaradan rahatsız olmuyor ki ses çıkartmiyor bunlara.

 12. Bir ilahiyat mezunu olarak görüşlerinize iştirak ediyorum

 13. Hahahahaha

  Komedi

  Bir de diyanet baskani (aldigi emir uzerine!) konusma yaptigini zannetmiyor mu. Hakkaten komedi. Yaw seni ciddiye alan var mi baskan. Sana itaat eden senden maaş almasa seni takar mi e baskan. Kendi kendine biseleri savundugunu zannetmiyor musun aldiginiz harcadiginiz paralar bogazinizda kalsin.

  Ey baskan, (simdi agzimi bozdurmayin) sen bir papacıksın. Sen git imamlarina zorla cumada para toplattir. Para toplamak istemeyen, gorevini yapmak isteyen imami aciga al.

  Ey diyanet ey uyduruk baskani (RTE ye de teessufle, oraya bir adam gibi hoca atamadigi icin) sen dini temelden sarsanlara bir gun de cikip yaw siz dini soyle boyle ifsat ediyorsunuz millet rahatsiz diyeme, RTE emri verdikten bir gun sonra piyasaya cik, üstelik yuvarlak yuvarlak laflara dogru fetva veren hocalari dolayli olarak elestirip kadindan cocuktan prestij yontmaya calis.

  Ey diyanet sen ne yap biliyor musun. sadece milletten para topla. O paralarla dinin alti nasil duzgun oyulur oraya harcama yap. Ali Bardakoglunun dernegine paralari akit.

  Ey diyanet sen ne yapma biliyor musun, din ile islam ile ilgili ağzını bikere hiç AÇMA.

 14. Bu olay nurcuların organizasyonuna benziyor, hani vatikanın hizmetkarı nurcu örgüt varya !

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.