İmam Hatipler inanç buhranı içine sokuluyor

   İmam Hatipte Ehli Sünnet akaidine sahip çıkılıp gençler bu doğrultuda eğitilmediği, hocaların insafına bırakılarak denetlenmediği, M. İslamoğlu zihniyetli hocaların da cirit atması sebebiyle zihin karmaşası yaşayan çocuklar önce sahih imandan sıyrılıyor sonsa Deizm sapıklığına düşüyor.

İşte konu ile alakalı o haber:

Konya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Gençlik ve İnanç” konusuyla ilgili yaptığı çalıştayda, imam hatip öğrencilerinin dini bilgilerdeki tutarsızlıklar nedeniyle Deizm inancına kaydığı ve ders materyallerinin çocuklara uygun olmadığı sonucuna ulaşıldı.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün şehirdeki vakıflarla düzenlediği “gençlik ve inanç” konulu çalıştayda, imam hatipliler için ilginç sonuçlar ve sorunlar tespit edildi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, İmam hatiplerde, beklenilenin ötesinde bir anlayış geliştiği ortaya çıktı. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İHL Meslek Dersi öğretmenlerinden oluşan 50 öğretmenin katıldığı çalıştayda, öğrencilerin anlatılan dini bilgilerdeki tutarsızlıklar nedeniyle deizme kaydığı, din dersi öğretmeninin öğrencisine uygun rol model olamadığı, çocukların sorularının ya yanıtsız kaldığı ya da bastırıldığı, MEB’in ders materyallerinin çocuklar değil yetişkinlere uygun ve yetersiz olduğu sonucuna ulaşıldı.

“İTİKADİ SORUNLARI OLAN GENÇLERDE DEİZM ÖN PLANA ÇIKMAKTA”

İmam hatip öğretmenlerinin beş grup halinde yaptığı müzakerelerle oluşturulan çalıştayda, “İtikadî anlamda sorunları olan gençlerde özellikle deizm inancı ön plana çıkmakta, ateizm bu bağlamda daha geride kalmaktadır” tespiti yapıldı. Öğrencilerin kötülük meselesi çerçevesinde “Neden Tanrı’nın yeryüzünde kötülüklere müdahale etmediği ve sessiz kaldığı” sorusu bir inanç problemi olarak değerlendirildi ve kader, Allah’ın zatı ve tasavvuru, sabır, tevekkül gibi konuların anlaşılamadığı vurgulandı.

“DİNİ TARTIŞMALAR İNANÇ PROBLEMİNE NEDEN OLUYOR”

Çalıştayda din adamlarının birbiri ile çelişen açıklamaları da eleştirildi. Okullardaki din ve bilimin çeliştiği düşüncesini besleyecek dini anlatımların öğrencilerde inanç problemlerine neden olduğu belirtilerek “Hurafeler din addedilmektedir. Dini anlatan kişiler arasında yaşanan tartışmalar ve sunulan dini bilgilerdeki tutarsızlıklar gençlerde din düşüncesinin saygınlığına zarar vermektedir” denildi.

7 Yorum

 1. Ayrıca kendinisini ibadetlerine odaklamis Kuran ve sunnete uyan ahir zamanımı nasıl daha iyi değerlendiririm diye düşünen Rabbimize nasıl daha iyi yaklasiriz ve onun rizasini kazanırız gibi düşüncelerle meşgul olan zaten bu ne hadislerlw uğraşır yani çıkarmak anlamında ne de deizim belasinin içine düşer vakit nakittir bu vaktimizu iyi değerlendirelim boş işlerle ugrasmayalim bize bir yararı da olmaz.Son olarak diyurum ki sevgili peygamberimiz veda hutbesinde ne dedi ?Size iki şey bırakıyorum KuRAN ve SUNNET.Bundan ötesi var mi yok….

 2. Bi de deizim çıktı tövbe estafirüllah o uydurma dedikler hadisler varya akla mantığa uymayanların çıkaralım dedikleri biz de onlara meydan okuyoruz onların tabiri ile uydurma bile olsa belki sevgili peygamberin ya söylediyse diye koşulsuz kabul ediyoruz.Peygamberimiz ondört asır öncesinden ahir zamana kadar ulaşan sözlerimden n birkaçını yanlış ulastirmislar siz sırf beni sevdiğiniz için koşulsuz kabul etmişsiniz mi der yoksa bazı hadisletimi kafanıza uymadı diye onlarda bir hikmet bir ilim olduğunu bilmediğiniz için çıkarı atmissiniz diye üzülür mu şanlı peygamberimizin üzülmesini kim ister artık fazla dernlere girmeyelim derinlere girmektende yanlışlara doğru olmayan cikarimlara da ulaşılır ha soyleyelim alemi millete….

 3. Hadis inkarcılığının ardında peygambersiz bir din oluşturmak var…hadisleri; “uydurma,hicretten 200 sene sonra yazılmış, şu şu hadisler kur’ân’a uymuyor”gibi süflî batıl iddialarla degersiz,dinde hüccet sayılmaz bir zemine çekip böylece peygambersiz bir din icad etmenin adıdır”KURAN BİZE YETER”.sözü. kuranı kerime kendi batıl hezeyanlarına göre mana verip(mustafa islamoglu gibi) ismi yine İSLAM olan bambaşka bir DİN oluşturup işte İNDİRİLEN DİN bu UYDURULAN DİN onlarınki diyerek (hadislere uydurma bize de uydurulan dinin taraftarları diyorlar) gençleri dalalete sürüklemede bir beis görmüyorlar.yakında “şu şu ayetler akla uygun degil”kurandan çıkarilmalı sözlerini duymak uzak deģil.

 4. Lütfen ehli sünnet hocalardan heyet kurulsun .imam hatipler denetlensin. Çok bozuk fikirli ukala ve edep yoksunu gençler yetişiyor maalesef.aralarinda azda olsa güzel gençler de var.fakat istisnalar kaideyi bozmaz. Liseler bunlar kadar tehlikeli değil.

 5. Sayın site yöneticileri. Hocaların insafına bırakmak denetlenmemek ne demek. Öğrenciler üzerinde hiç bir etkimiz neredeyse yok. Eğitim sistemimiz berbat durumda. En küçük bir anlaşmazlıkta şikayet ediliyoruz. Ehli sünnet görüşleri taa yukarıdan hafif gösterilince elimiz kolumuz bağlanıyor. Zannetmeyin ki biz elimizden geleni yapmuyoruz.

  Admin: Hocaların insafına bırakılıyor demekten kastımız bazı hocaların müfredatta olmayan kafa karıştırıcı konuları anlatmaları, müfredatta olan düzgün şeyleri de saptırarak inkara götürecek şekilde çocuklara aktarmalarıdır.

 6. Bu haberi ben de okumuştum.Doğrululuğu nedir,ne değildir ben tam olarak bilmiyorum ama bir yorumu okudum ve yorumda şöyle yazıyordu:Dini tekrar yorumlamak için yapılmıştır.İslam’ın güncellenmesinden bahsedilince bana hiç de uçuk bir fikirmiş gibi gelmedi.Ayrıca başka birinde:Kur’an dışında din anlatılırsa olacağı budur,şeklinde ayrı bir yorum.Sünneti itibarsızlaştıran bir fikir bu da.Bana bu haber bilerek çıkartılmış gibi geliyor.Doğru da olabilir ama birileri bunu kendi lehlerine kullanabilirler.Kim ne tuzak kuruyorsa bu ümmetin evlatları üzerine,Allah Teala başlarına çevirsin.Kendi tuzaklarına bir bir düşsünler.Bizim zamanımızdaki imtihan başkaydı,bu zamanın çocuklarının imtihanı daha başka.Dini özgürlük var amma sağlam kaynak bulmak zor.Ehl–i sünnet dışı görüşler,İslam adına anlatılınca çocuklarımızın aklı karışır tabi.Farklı mezheptekiler kendi inançlarını yaşasınlar ama ehl–i sünnet olduğumuz vurgulanmadan,çocuklara dini anlatamayız.Her bir fırkadan işimize gelen inancı alırsak çocuklarımızın aklı, elbette çorbaya döner.Şimdi bir de ılımlı İslam,diyalog,İslami feminizm gibi kavramlarla boğuşuyoruz.Biri rahat bırakırsa,öteki saldırıyor.İnternetten de birbiriyle çelişen yorumlar,fetvalar, cabası.Sağlam kaynağı bulamıyor evlatlarımız.Maalesef en büyük hata ehl–i sünnet vurgusu yapmamakta,çağın yılanları,çıyanları,akrepleri bu çocuklara anlatılmamakta.Bu nesil elbette boşluğa düşer.Bu gelinen nokta hiç de iç açıcı değil.Birşeyler yapılmalı.Kimse bunun vebalini kaldıramaz.Ehl_i sünnet hocalar,cemaatler bir araya gelmeli.Biz bunun altından nasıl kalkarız,diye kafa yormalılar.Gidişatımız kötü.

 7. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Hilal tv kaynaklı Mustafa islmoglu Abdülazz bayındır caner tslaman Adnan Oktr mehmet okuyan gibi hoca gorunumlu ajanların finansörleri;Şia iran ve yahudi israil olmak üzere vehhabi ligi besleyen amerikadır . .. bu grupcuklar hadise sunnete şefaate kadersizlige gibi belli başlı islamın mihenk taşlarına saldırıp
  Tarikat şeyh mürşid bağına islamın kalesinin ortasına açılmış bir gediktir islamın temeline koyulmuş hristiyan yahudi ortak çalışması olan dinamit tir ve cehennem meyvelerinide böylelikle vermişlerdir inceden inceye . ..bunların amacı peygamber hadis ve sünnetini giyim ve kuşamını süslü cümlelerle bezeyip kelime oyunlarıyla konuşup bize kuran yeter biz başka şey tanımayız deyip peygamber efendimizi aradan kaldırıp kuranı kerimle başbaşa kalmak ve bir üst seviyesizligide kuran eksik yanlış hatalı uydurma bir kitap deyip kuranı da aradan çekip sadece bir yaratıcı var kitap peygamber yok gerek yok bunlara diyen deizmi yaymaktır ve daha sonra Allaha olan inancı kaybettirip ateizmi gençlere asılamaktır her kim hadis yok sünnet yok ben bunlara inanmıyorum bana kuran yeter diyorsa bilinki gizli ateizmi yayma planıdır bu da mason siyonizmin tüm dinleri yer yüzünden kaldırma planının bir parçasıdır. ..hemen hemen 1 buçuk sene gibi bir zaman önce aynı yorumu mu ihvanlar net in whatsap ihbar hattindan paylasmistim ve akabinde buna benzer bir kac konu başlığı açılmıştı sitemiz de. ..keser döndü sap döndü işte buyrun imam hatiplerin halini. ..

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.