Korsan israil yeni yasalarla işgali hızlandırıyor

   Korsan israil hergün bir kaç Filistinliyi şehit ediyor, Gazze’ye ablukayı daraltıyor. Bütün bunlarla beraber bir de işini kolaylaştıracak sözde yasalar çıkartıyor.

Haber şöyle:

İsrail meclisinde çok az bir oy farkıyla kabul edilen Yahudi ulus devlet yasası, iki farklı vatandaş modeli öngörüyor. Buna göre, 8 milyonu aşkın nüfuslu ülkenin yüzde 20’den fazlasını oluşturan Arapların ikinci sınıf vatandaş konumuna düşeceği belirtiliyor.

Halihazırda uygulamada var olduğu belirtilen ayrımcı politikaları hükme bağladığı eleştirileri yöneltilen yasayla, Arapça resmi dil olmaktan çıktı ve ülkenin tek resmi dili İbranice oldu. Bununla birlikte yasanın en çok tepki çeken diğer maddeleri arasında şu hükümler yer alıyor:

“Ülkede kendi kaderini tayin etme hakkı sadece Yahudilere aittir, İsrail dünyadaki tüm Yahudilerin tarihi ana vatanıdır, dünyadaki tüm Yahudilerin İsrail’e dönme hakkı vardır, Yahudilerin dini günleri resmi tatil sayılacaktır ve İsrail’in başkenti Kudüs’tür.”

Yasada “İsrail, tüm dünyadaki Yahudilerin tarihi ana vatanıdır.” denilerek, Filistinlilerin bu topraklar üzerindeki tarihi varlığı ve haklarının da görmezden gelinmiş olduğu dile getiriliyor.

İsrail, dünyanın değişik bölgelerindeki Yahudileri İsrail’e gelip yerleşmeye teşvik ediyor.

1 Yorum

Yorum Yap
  1. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

    dünyanın 4 tarafından toplama gelen yahudilerin bir çoğu birbirinden kopuk ve aralarında her ne kadar yahudide olsalar kültürel farklılıklar var. Sebetayist yahudiler,eşkinazi(aşkenaz) yahudileri,seferad yahudileri,karaim karaylar yahudileri, Ferisiler (Peruşim),Esseniler (İsiyim), Sadukiler (Sadukim). ..filistin arazısine ve iklimine ayak uyduramamaktalar ve kendi aralarında kopukluk hat safhadadır. ..bizim müslüman 10 yaşındaki yavrumuz taş atıyor korkmuyor ama onların ellerinde son sistem teknolojik silahlar olmasına rağmen beyin uyuşturan bir nevi antidepresan haplar ve iğneler le filistinlilerin karşılarına çıkıyorlar. ..zaten son zamanlarda da görüldüğü gibi down sendromlu engelli filistinlilere yaşlılara çocuk ve kadınlara saldırıyorlar eli silah tutan yiğitleri görünce kaçacak delik arıyorlar. ..bu yorumumdan anlaşılması gereken şudur biz birlik olursak biz içimizdeki ırkçılığı ayrıştırmayı bir kenara atıp cemaatler tarikatler ehli sünnet islam yaşantısındaki müminler bir olup gücümüzün farkına varıp yaptırımlar kullanırsak aynı zamanda aynı şekilde hareket edersek neden olmasın. ..yahudiler çil yavrusu gibi dağılacak fakat bizler de ki bu rehavetten dolayı dünyanın 4 bir tarafında müslümanlar kan ağlıyor. ..küçük bir örnek benim girdiğim netten tutalımda cebimdeki telefona kadar. ..görseldeki yahudi bayragının üzerindeki askerin postalına kadar yabancı markaların sömürüsü altındayız.. .yerli ve milli bir kalkışma başlatıp bu gayrimüslim vesayete son vermemiz lazım. ..ramazan sofrasında ayran-su yerine hacı amcamız koka kola alıp getirirse ıphone kuyruguna 1 hafta onceden girersek. ..namaza camiiye geldiğimizde kıçımızda avrupa marklaı kot olursa. ..çorabımızda nıke markası yazarsa bu çok ama çok zor. ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.