İSLAMA YÖNELİŞ ENGELLENEMEZ O HALDE…

   Mahmud Efendi Hazretlerimizin çok önceleri yapmış olduğu bir tesbitin son 10 yılda nasıl da gerçekleştiğine şahit oluyoruz.

   Efendi Hazretlerimiz şöyle buyurmuştu: “Kafirler anladılar ki, İslam’a büyük bir yöneliş var ve bu engellenemez, o halde insanları bizim istediğimiz “İslam’a” yönlendirelim.”

   Bakınız ne büyük ve yerinde bir tesbit!

   Kafirlerin istediği İslam nasıl bir İslam’dır sorusunun cevabını hepiniz biliyorsunuz. Gavurcası Light, Türkçesi hafif, literatürde ılımlı bir İslam.

   İstedikleri Müslüman ise: Ilımlı, hoşgörülü, tepkisiz, bananeci, kafir ile yan yana geldiği zaman ayırt edilemeyen, kalbi “Ariel” ile temizlenmiş, cihad şuuru olmayan, kafirlerin egemenliğini alkışlayan ve hatta çanak tutan, Allah’ın kanunlarını değil kulların kanunlarını benimseyen, sadece iman diyen, tafsiri, ilmihali ve tasavvufu arkaya atan önemsemeyen bir tip.

   Evet, kafirler de biliyorlar ki dünyanın her yerinde yüzlerce, binlerce insan çeşitli vasıtalar ile İslam dinini seçiyor.

   Şimdi bir düşünün!

   Amerika’da müslüman olan bir genç, çok tabii olarak Kur’an-ı Kerim’i açıp okumaya başladığı zaman ne görecek: “Kim Allah’ın hükmü ile hükmetmez ise zalimin ta kendisidir”

   “Onlar Allah’ın indirdiğinden başka bir nizam mı arıyorlar ? Halbuki göklerde ve yerde ne varsa hepsi ister istemez O’na boyun eğmiştir. Ve bir gün O’na döndürülüp götürüleceklerdir. “ (ALİ İMRAN 83)
   “ Öyleyse aralarında Allah’ın indirdiği ile hükmet ve sana gelen haktan sonra  onların heva ve arzularına uyma “ MAİDE : 48.AY.
   “Her kim Allah’ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar kafirleri ta kendisidirler. Her kim Allah’ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar zalimlerin ta kendisidirler. Her kim Allah’ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar fasıkların ta kendisidirler.” (MAİDE  : 44.45.47)

   Bu ayeti kerimeleri okuyan Amerika’lı Müslüman ne yapacak? Elbette araştıracak. Allah’ın indirdiği ile hükmetmek nedir? Ne manaya gelir?

   Kur’an-ı Kerimin ve İslamın hakikatine vakıf olan ehli sünnet bir Müslüman veya topluluk ile karşılaşırsa ne ala. Ona bunun İslam şeriatı olduğunu, Müslümanın şeriat hükümleri ile yönetilmesi gerektiğini anlatır.

   Ama yok kafirlerin istediği, yukarıda saydığımız tip olan ılımlılar ile karşılaşırsa vay haline! Kafirin yapamayacağını ona yapcaktır hiç kuşkunuz olmasın! Çünkü kafir söylediği zaman kasıt olduğunu anlar. Ama bir müslümandan duyacak bunu.

   Diyeceği şey şu: “Gel kardeşim, dur heyecan yapma! Bu Kur’an 1400 yıl önce indirildi. O zaman şartlar başkaydı. Şimdi böyle bir imkan ve ortam yok, olamaz da! Bu ayetlerin lafzı vardır ama hükümleri bu gün için geçersizdir.”

   Veya: “Yahudi ve hısristiyanları dostlar edinmeyin” ayetini sorsun. Ne diyecekler?

   Anlıyorsunuz değil mi

   İşte o zaman, Amerikalı Müslüman kardeşimiz kanalize edilmiş olur. Nereye? Kâfirlerin istediği İslama.

TÜRKLER İŞ BAŞINDA!
   Yüzyıllardır İslam’ı temsil eden, hatta bir Avrupa’lı Müslüman olsa “Türk oldu” denilen Türkler bu iş için seçilmişlerdir.

   Dün en büyük hizmeti yapan Türkler, bu gün çok büyük bir hezimete imza atmaktadırlar. Kafirlerin ihanet projesine alet olmaktadırlar.
   Bu gün özellikle Amerika’da sakalı, sarığı ile vatan müdafaası yapan mücahitler terörist Müslüman olarak lanse edilirken, ılımlı tabir edilenler “olması gereken Müslüman” numunesi olarak sunuluyor.

   Bizzat diyalogcu bir kanalda kendi haberlerinde gördüğümüz şeydir bu. Üniversitenin birinde açılan kürsü de konuşma yapan gavur diyor ki: “Müslümanları terörizmden uzak tutmak için bu görüşe çekmemiz gerek”

   Yuh olsun size, yazıklar olsun size…

   Olayın boyutunu anlayın Müslümanlar!

   Böyle bir zihniyet hangi İslamı tebliğ edecek? Dünyanın her yanında hangi İslam’dan bahsedecek? (NASIL İSLAM ANLATTIKLARINI BURDAN OKUYABİLİRSİNİZ)

   Bazı oluşumlara neden dünyanın her tarafında izin veriliyor? Amerika’nın kanatları altında faaliyet yaptırılıyor?

   İşte sebep bu: “Yönelişi ‘istenilen İslam’a’ yönlendirmek”

   Yani bir insan kalkıp o ülkede Müslüman olmak istese, Müslüman olarak bildiği diyalogcuya gitse olacaklar yukarıda yazılanlardan başkası değil. Ya “sende hak yoldasın farkın yok” denilecek ya da “al sana işte İslam” “bak bize örnek al” denilerek siyonizme hizmet eden bir müslüman kalıbına sokulacak.

EFENDİ HAZRETLERİ VE CÜBBELİ HOCA’DAN RAHATSIZLIK
   Efendi Hazretlerimize verilen ödül törenini hatırlayacaksınız. Dünyanın her yerinden 400’e yakın alim gelmişti. Spor salonunda yapılacak olan toplantı öncesi beklenmeyen bir şey oldu. Yeni Şafak Gazetesi manşet attı: “CÜPPELİ AHMET’TE PROVOKASYON HAZIRLIĞI” diye. Hadi Yeni Şafak birilerinin yönlendirmeleriyle bu manşeti atmıştı. Peki, Zaman gazetesine ne oluyordu? İnternet sitesinde şu başlıkla verdi haberi: “CÜBBELİ PROVOKASYONA YENİ ŞAFAK DARBESİ”

   Yapılacak program Efendi Hazretlerimiz ile alakalı. Ödül Efendi hazretlerine verilecek. Efendi Hazretleri ve cemaatimiz gündeme gelecek.

   Değil mi?

   O zaman millet görecek ki, bu ülkede İslamı geldiği gibi yaşamaya çalışan bir topluluk var ve dünya alimleri tarafından “İnsanlığa hizmet ödülü” veriliyor, “müceddid” ilan ediliyor.

   Bütün dertleri, bu toplantıyı ve dolayısıyla Efendi Hazretlerimizi gölgede bırakmaktı. Gaye ise başından beri söylediğimiz “Müslümanların anti Siyonizm olan bir cemaate yönelişini” engellemekti.

   Cübbeli Hoca’nın ekranlara çıkması kadar da hiçbir şey rahatsız etmemiştir bunları. Hiçbir  etiketi olamayan Sakallı, Cübbeli, sarıklı bir hoca çıkıp milyonlara hitap ediyor! Ne kadar karın ağrısı verir bu münafıklara düşündünüz mü hiç!

   Rahatsız olur ondan. Hoca konuşurken oynayan sakalları adeta batar ona. Gıcık olur tabiri caiz ise. Sara geçirir gibi yerden yere vurası gelir kendini.

   Çünkü istemezler. Halkın bu tarafa yönelişini istemezler. Kendilerini İslamın yegane temsilcisi addedip, yaşadıklarını da İslam zannettikleri için insanları yönlendirmeye çalışırlar.

   Ey ehli Sünnetin müdafileri! Meydanı sakın ha tilkilere bırakmayın. Efendi hazretlerimizin buyurduğu gibi: “Aslan ölünce, tilki o vadide vali olur”

   Tilkilere bu fırsatı vermeyelim. İnternette olduğu gibi sahada da bu oyunları deşifre edelim. İnsanları uyandıralım inşaAllah

www.ismailaga.info

PAYLAŞ