Vehhabi Selefiler kudurdu iftiraya başladı

   Değerli kardeşlerimiz bildiğiniz gibi Müslümanları şirkle itham eden ve tekfir eden Selefilik örtüsü altına gizlenmiş vehhabi bir akım var. Bunlar ilimî kaidelerden uzak olarak kendi felsefelerine göre yorumladıkları ve aslında puta tapan müşrikler hakkında inen ayetleri Müslümanlara uyarlamaya çalışıyorlar.
   Bu vehhabilere yaptığımız reddiyeler onları çileden çıkartmış durumda…
   Öfkelerinden kuduran bu akımlar iftira atmaktan ve kişilerin söylemediği şeyleri söylemiş gibi göstermekten de çekinmiyorlar. Çünkü iman nuru kalplerindne alındığı için bu onlara çok da normal bir şeymiş gibi geliyor.
  İmam-ı Azam’a nasıl iftira ettiklerini ve Fıkhu’l-Ebsat’tan kendilerine göre nasıl alıntı yaptıklarını göstermiştik.
   Bu gözü dönmüş vehhabi=selefi akımlar Mahmud Efendi Hazretlerimize de iftira atmaktan çekinmiyorlar. Biz de ihvanlar.net olarak şeyhimizi savunmayı ve müdafaa etmeyi boynumuza bir borç biliyoruz.
   “Efendi Hazretleri kendine ibadet ettiriyormuş, kendine taptırıyormuş” gibi safsatalarının yanında bir de şöyle bir şey uydurmuşlar:
   Efendi Hazretleri demiş ki: “Kadınlarınızı bakkala göndermeyin, giderlerse bacaklarını kırın”
   Kemalist din düşmanları da aynı şeyi dolandırıp duruyor. Ortak çalışıyorlar. Bu ortaklığı sizlere daha sonraki bir yazımızda izhar edeceğiz…
ALLAH’A KULLUKTA EN ÖNDE
   Öncelikle şunu ifade edelim ki, iftiracı münkirler bu konuda bir delil sunamaz, Efendi hazretlerinin böyle bir beyanı veya çağrısı olduğunu kanıtlayamazlar. Çünkü yoktur…
  Biz ve bütün İslam alemi (ve hatta bu iftiracılar da) biliyor ki, Mahmud Efendi hazretleri Allah’a kullukta en önde olduğu gibi insanları Allah’a kulluğa davette de en öndedir. “Maddi olarak bir ihtiyacınız var mı” diye soranlara “sen sakalını bırak” diyen ve Resulüllah’a ittibadan kıl kadar ayrılmayı ölüm sayan bir insan…
   Ömrünü Kur’an hizmetlerine vakfetmiş, insanları HAKKA davet için gitmediği köy kasaba hemen hemen kalmamış olan bir insan…
   Bu iftiracı Vehhabiler şuan Türkiye’ye gelip rahat ortamda propaganda yapıyorlar. Bu ülkenin en sıkıntılı dönemlerinde din işlerini yine bu Allah dostları yüklendi ve öyle bir hizmet etti ki, silinmeye çalışılan din hiç umulmadık bir şekilde canlandı.
   Suudi Arabistan destekli vakıflardan akan paranın cazibesiyle Allah dostları hakkında kara propaganda yapmak kolay elbet…
   O Allah dostları kâfirlerin aleyhine çalışır, siz vehhabi selefiler de onların aleyhine çalışırsınız… Durum bundan ibarettir.
BACAKLARINI KIRIN!
   Biz sohbetlerinin hepsini okuduk böyle bir cümleye rastlamadık. Efendi hazretlerimizin “kadınların bacaklarını kırın” şeklindeki bir ifadesini görmedik.
   Zaten Efendi hazretlerimiz böyle bir yakıştırmanın en son yapılacağı kişidir. O küçücük çocuklara bile “Mehmet efendi” diyerek hitap eden, hayatında bir kişiyi dahi incitmemiş, kadınların bir pırlanta olduğunu ve muhafaza edilmesini öğütlemiştir.
   Son derece kibar ve nazik bir insan olan Efendi hazretlerimiz, ilmi, tevazusu, hilmi, takvası ile örnek olduğu gibi nezaketi ile de ön plana çıkmaktadır.
   Kadınların okumasına son derece önem verip İslam tarihinin kadın hocalardan oluşan “ilim ordusunu” kurmuştur…
   Kendisi hanımlarına da son derece şefkatli ve vefalıdır.
   Ölen eşini sohbetlerinde bile yad eder: “Molla Zehra gitti, sıra bize de gelecek” derdi.
   Böyle bir insanı bilgisayar başında lekeleyebileceklerini zannediyorlarsa aldanıyorlar.
   Dünya İslam alemi ona koşuyor, dünya İslam alimleri onu tanıyor ve biliyor… Siz isteseniz de istemeseniz de Allah dostları ümmetin yoluna ışık tutmaya devam edecektir…
www.ihvanlar.net


DÜNYA ALİMLERİ O’NA KOŞTU – İŞTE TAM LİSTE

PAYLAŞ