Hıristiyanlar'ın İslam korkusu her tarafı sardı

   Hıristiyanlar artık panik halindeler ve her yerde İslam’ın müthiş bir hızla yayılmasından endişe duyuyorlar. Bu Işid gibi kara kafalılar, İslam’ı lekeleyen vehabi-selefilere rağmen İslam tüm cazibesiyle insanlığı kendisine çekiyor.
   Buna tepki olarak da kafirler seslerini yükseltmeye başlıyorlar. Dünya Müslümanlarının dinlerini en rahat şekilde yaşadığı yer olarak bilinen İngiltere’de bile artık bu yönelişe kayıtsız kalamıyorlar, protesto ediyorlar.
   Düşünebiliyor musunuz, bir dinin yayılmasını engellemek için protesto ediyorlar. Bu çok acınası bir haldir. Allahu Teala daha beter eylesin…
HABER ŞÖYLE:
   İngiltere’de Müslümanlara ve Müslümanlığın yayılmasına karşı çıkan İngiliz Savunma Ligi (English Defence League-EDL) adlı grup, ülkenin Batı Midlands bölgesinde bulunan Dudley kentinde yürüyüş düzenledi.
   İngilterebayrağını andıran beyaz üzerine kırmızı haç bulunan EDL bayrakları taşıyan göstericiler, “İslam cehenneme git” ve “Daha fazla camiye hayır” gibi sloganlar attı.
   Dudley’deki Priory sokağında toplanan gösterciler, kentte inşa edilmesi planlanan camiyi protesto için Dudley Belediye binasına doğru yürüdü. Yürüyüş sırasında kimi zaman polis ile göstericiler arasında arbede yaşandı. Polis, gösterinin başlangıcında protestoyla ilişkilli 30 kişiyi gözaltına aldı.
   Caminin inşasına karşı çıkan EDL’den gösteriye ilişkin yapılan açıklamada, “Eğer bu caminin yapılmasını durdurabilirsek, ülkemizi, evimizi, ailelerimizi korumaya yardım etmiş oluruz” denildi.

PAYLAŞ
Etiketler