İşgalciler Şeyh Raid Salah'ı Cezaevinde Öldürmek İsteyebilir

Merkezi İngiltere’de bulunan Arap İnsan Hakları örgütü, 1948’de işgal edilen Filistin topraklarında faaliyet gösteren İslami Hareket’in lideri Şeyh Raid Salah’ı tasfiye planları olduğu uyarısında bulundu.
Örgüt, Şeyh Raid Salah’ın gözaltına alınmasının ve zindanda işgalci gardiyanların saldırısına maruz kalmasının işgal yönetiminin Şeyh Raid Salah’ın kanunlara uygun faaliyetlerinden duyduğu rahatsızlığın boyutunu gösterdiğini ifade etti. Arap İnsan Hakları Örgütü, Şeyh Raid Salah için koruma talep etti.
İşgal subaylarının Şeyh Raid Salah’ı cezaevinde öldürüp doğal bir şekilde vefat etmiş gibi göstermekle tehdit ettiklerini kaydeden Arap İnsan Hakları Örgütü’ne göre, Şeyh Raid Salah’ın faaliyetlerine engel olamayan işgalciler kendisini ortadan kaldırmak için özel bir yol geliştirdiklerini söylediler.
İşgal mahkemesi, Şeyh Raid Salah’ın gözaltı süresini 21 Ağustos’a kadar uzatmıştı.
Şeyh Raid Salah, mahkemede yaptığı konuşmada, Siyonist mahkumların saldırısına ve hakaretlerine maruz kaldığını belirterek, başına herhangi bir kötü olay gelmesi halinde bundan Netanyahu hükümetinin sorumlu olacağını belirtti.

PAYLAŞ
Etiketler