Kuruluş Osman dizisinde Şeyh Edebali Hazretlerinin mubarek kızına saygısız senaryo

   Ceddimiz Osmanlı’nın, dünyaya nam salmış atalarımızın mubarek annesini Atv’de yayılanan Kuruluş Osman dizisinde iftira niteliğinde, saygısızca senaryolara alet etmişler. Şeyh Edebali Hazretlerinin kızı ve Osman Gazi’nin hanımı olarak Orhan Gaziyi yetiştiren ecdadımızı bu şekilde lanse eden yapımcılara yazıklar olsun. Hidayetleri mümkün değilse Allah, ellerindeki imkanları alsın da mubarek ecdadımıza el süremesinler.

   Tarihçilerden ve şuurlu Müslümanlardan diziye tepkiler yükseliyor.

PROF. AHMET ŞİMŞİRGİL:

   Bakın videoda Ahmet Şimşirgil Hocaefendi daha olmadan “kaçıttırırlar mı” diyor. Bu videodan sonraki bölümde dediği çıkmış ve Edabili’nin kızını kafirlere kaçırtmışlar senaryo gereği. Bu ne saçmalık böyle…

YOUTUBER GENÇ HOCA:

PAYLAŞ

9 YORUM

 1. Avatar

  dünya hızlı bir şekilde değişime uğruyor ve kürelci yahudiler tarihi ve geçmişi olan her şeyi dağıtma, bozma ve itibarsızlaştırmak için büyük servetler kullanıyorlar. kadınları ön plana çıkarma, atalarımızı basitleştirme, gerçek olayların arasına fitne sokarak onları değersizleştirme gibi. bu diziler, video oyunları ve filmler ile müthiş bir hızla yapılıyor.

 2. Avatar

  Ertuğrul ve Osman Gaziler ile ilgili yapılan dizileri ecdadımızı karalamak için yapılmış projeler olarak değerlendirmek gibi ağır ithamlarda bulunmayın lütfen. Bakın Muhteşem Yüzyıl için diyebilirsiniz ama bu iki dizi için bunu iddia etmek çok ağır bir itham. Diziler belli ki para kazanmak için yapılmış. Hatalar yok mu elbette çok var, hem de vahim cinsten, lâkin proje ithamı çok ağır. Öte yandan tarihimizi dizilerden mi öğreneceğiz? Açın kitap okuyun. Üstelik internette birçok kitap mevcut durumda, para vermeye de gerek yok. Üstelik bir arkadaşımız çok güzel yazmış. Daha iyisini ve gerçeğe daha yakın olanını siz yapın madem bu kadar tenkit ediyorsunuz!!! Selametle.

  • Avatar

   Cok guldum yaa. Tanidigin mi var aralarinda. Bak abdulhamithz ceken bulent kilikli adam ulkemizin aleyhine olan protestoda bulunmus. Videoyu bulursam adres verecegim. Bunlarin hicbirine inanilmaz

   • Avatar

    Ne güzel.. Yüzünüzde gülücükler açmasına vesile olmuşum farkında olmadan.. Ne mutlu bana.. Selametle..

  • Avatar

   Para kazanmak için mübarek insanların isimlerini kullanıyorlar.Bunlar iftira niteligindedir.Iftiranin cezasi ise ahirette pek siddetlidir.

 3. Avatar

  iletisim@atv.com.tr buradan atvye tepkilerinizi belirtebilirsiniz ama rencide edici olmadan.

 4. Avatar
  Mütefekkir

  Tarih öğrenmek isteyen kitap okusun. Bu kadar tembel bir millet olmamalıyız. Atalarımızın izinden gidip, onlar gibi çalışkan olmalıyız!

 5. Avatar
  Murat Ademoğlu

  Etmeyin Allah aşkına,
  Beğenirsin, beğenmezsin, bakarsın, bakmazsın…
  Lakin ehl-i Küffar varken kaşımızda, neden oklarımızı birbirimize doğrultuyoruz?
  Kimler birbirimize karşı bu tutumlarımızdan seviniyor, hiç düşündünüz mü?

  Ahkam kesmek yerine, laf üretmek yerine, benim önüme daha güzelini koysanız, hatta kampanya yapsanız, bizlerde Maddi ve manevi elimizden gelen desteği versek!!!

  Kardeşler üretin LÜTFEN, LAF değil , iş üretin. Bu tip filmler ehven-i şer kategorisindedir, birebir tarih anlatılmaz, zira hiçkimse o Filmi izlemez, aksini söyleyen kendisini sorgulasın, kaç tane tarih kitabını KÜTÜPHANEDEN alıp okuduğuna bir baksın.

  Amacım ne savunmak, nede gönülbirliği içinde olduğum kardeşlermi rencide etmek! Sadece bir başka perspektifin daha olduğunu gözler önüne sermek.

  Şayet istemiyerek kırdığım Kardeşim varsa, kendisinden gıyaben ÖZÜR diliyorum.

  Selam ve Dua ile

 6. Avatar

  Ben bu tür girişimlerin (muhteşem yüzyıl,kösem,diriliş,kuruluş vb.) hepsinin ecdadımızı karalamak için birer proje olduğunu düşünüyorum. Yoksa istenirse doğru bir şekilde bu senaryolar gayet kolay çekilebilir. Prof.dr.ahmet şimşirgil hocamız “kuruluş komedyası” videosunda “bu dizilere tarih danışmanlığı yapanlara da yazıklar olsun” demişti neden tarihi en doğru kaynaklardan anlatan kişilere değil de onlara soruluyor mesela? Ben burada kesinlikle kasıt olduğunu düşünüyorum.