Atv ahlaksız dizilere doymuyor

Daha önce ATV’de iki erkeği aynı yatağa sokarak eşcinsel ilişkiyi yayınlayan Osman Sınav, bir babanın kızının arkadaşıyla gayri meşru ilişki yaşadığı ‘Gel Dese Aşk’ isimli diziyi piyasaya sürdü. Aynı ATV kanalında Eşkıya Dünyaya hükümdar olmaz dizisinde de evli başrol oyuncusu başka birisiyle gayri meşru ilişki yaşıyordu.

‘Gel Dese Aşk’ dizisinin geçtiğimiz haftaki ilk bölümünde, galiz küfürlerin sansürsüz bir şekilde ATV ekranlarında yayınlanması büyük tepki çekti. Öte yandan dizinin ahlaksız ve küfürbaz sahnelerine RTÜK’ün sessiz kalması dikkat çekti.

Başrollerini Erkan Petekkaya, Şebnem Bozoklu, İlayda Çevik, Öykü Gürman ve Ertan Saban’ın üstlendiği ATV’nin yeni dizisi “Gel Dese Aşk“, geçtiğimiz haftaki ilk bölümüyle büyük bir skandala imza attı.

Muhafazakar kesime hitap etme iddiasındaki ATV‘nin, bir adamın kendi kızının arkadaşıyla yaşadığı gayrimeşru ilişkiyi ‘aşk’ diye pazarlaması ve milli değerlerimizle çelişen görüntüler içeren bir diziyi yayınlaması ‘pes’ dedirtti.

Küfürler sansürsüz olarak yayınlandı

Dizi, ilk bölümünden sosyal medyanın gündemine oturdu. Bunun sebebi ise küfürlerin sansürsüz bir şekilde yayınlanmasıydı.

İlayda Çevik’in oynadığı Bahar karakteri ile kendisine sahip çıkmayan babası arasındaki diyalogda küfürler havada uçtu.

Dizide ‘O…pu ve p.ç’ küfürlerinin sansürlenmeden verilmesine tepki yağdı.

Skandal dizinin konusu bir babanın kızının arkadaşıyla gayrimeşru ilişkisi

Öte yandan skandal dizinin konusu da tepki topladı.

Yapımını Sinegraf isimli şirketin üstlendiği ahlaksız ‘Gel Dese Aşk‘ dizisi, bir babanın karısını aldatarak kendi kızının arkadaşıyla gayrimeşru ilişki yaşamasını konu alıyor.

Yapımcılık ve yönetmenliğini Osman Sınav‘ın üstlendiği dizinin senaristliğini ise Rahşan Çiğdem İnan yapıyor.

Zinayı ‘aşk’ diye pazarlarken aldatmayı meşrulaştırıyorlar

Zinayı özendiren, evlilik kurumunu sarsan dizi, ATV’nin sitesinde ise şu şekilde tanıtılıyor:

Bahar, babasını hiç tanımadan annesi tarafından büyütülmüstür. Murat’ın ortağı Barlas’ın babası olduğunu öğrenince şirkete onunla yüzleşmeye gelir. Barlas tarafından hakaretler eşliğinde kapı dışarı edilir. Şirkette tesadüfen Murat’la tanışır, Bahar. Murat bu hayat dolu kızdan etkilenir. Aşk, Murat’ı çağırmış, gel demiştir. Murat aşkın rüzgarıyla sürüklenirken iki kadın arasında gelgitler yaşar. İlk aşkı, ilk göz ağrısı, çocuklarının annesi Yasemin’le, ikinci baharı Bahar arasında savrulur, durur.

Daha önceki dizi ve filmlerinde de skandallarla tepki çekmişti

Birçok film ve dizisinde şiddeti özendiren yönetmen olarak bilenen Osman Sınav, Sen Anlat Karadeniz dizisinde de tecavüz ve şiddet skandalıyla tepki çekmişti. Sen Anlat Karadeniz dizisine eleştirenlere ise tepki göstermişti

Eşcinsel sapkın ilişkiyi ilk kez TV ekranlarında yayınlamışlardı

Yine ATV’de yayınlanan ‘Kılıç Günü‘ isimli dizide, iki erkeği aynı yatağa soktuğu skandal bir sahneyi çeken Osman Sınav, eşcinsel sapkın ilişkiyi TV ekranlarında ilk kez yayınlayarak tepki çekmişti.

KAYNAK: YENİ AKİT

PAYLAŞ