Yedikule Mescidi adlı ifsad yerini deşifre

Bunlar da bayağıdır piyasada ama tutunamadılar. Bizler de reklam olmasın diye sitemize konu etmemiştik. Genç Hoca konuya el attı ve hem deşifre etti hem de cevap verdi.

İslam’a her koldan bir saldırı var. Herkes bir ucundan çekiştiriyor. Ve hepsinin ortak noktası şu: Bu güne kadar yanlıştı, biz doğrusunu bulduk… Her sonradan ortaya çıkan fırka aynı şeyi söylüyor. Siz uydurulmuş dine mensupsunuz biz indirileni bulduk, Kur’an değiştirilmişti, haşa Allah koruyamamıştı 19 senaryosunu bulduk ve korumuş oldu, yenilen hükmü geldi farklı şekilde tefsir etmeye başladım gibi aynı söylemlerle var olanı inkar edip yeni bir şey uyduruyorlar.

PAYLAŞ

4 YORUM

 1. Avatar

  Hayırlı günler
  Bu mescid benim bildiğim kadarı ile Menzil Cemaatine bağlı kişilerin gittiği bir mescid idi. Ancak bazı fikirleri nedeni ile Menzil Cemaatinden ayrıştılar diye duydum.
  Bundan takribi 15-20 yıl önce, şimdi İspark’ın otoparkının bulunduğu alanda Z.burnu belediyesinin kurban kesim yeri var idi. Allah kabul buyursun biz de kurbanımızı orada keseceğimiz için, yakın olması nedeniyle, oğlum ile bereber bayram namazı için bu mescide gidelim dedik ve içeri zar zor girebildim, öyle ki en son safta sıkış tıkış bir yer bulabildik. Çok enteresandır 10-12 yaşlarındaki oğlumun da dikkatini çekmiş olmalı ki, baba dedi “adamlar hep bize baktılar durdular neden ki?” diye bana sordu. “Oğlum ben de anlamadım, benim de dikkatimi çekti” diye cevap verdim. Hakikaten yamyammışız gibi oğlumla bana bakıp durdular ne hikmetse. Yani kılığımız kıyafetimiz abidik gubidik değil, saçımızda ve sakalımızda bir anormallik yok. Anlamadım yani.
  Selametle

  • Avatar

   SEYYAH adlı kişiye cevap olarak.
   Kardeşim Menzil Tarikatındaki kişilerde her mescide gideler. Bilmeden hata yapabilirler. Şunu iyi bilki Menzil Tarikatindekiler hata gördükleri yerden uzaklaşırlar. Yalnız o bahsettiğin gurubun menzil tarikati ile asla bir bağı olmaz olamaz.Yorumunda Menzil Tarikatını o gurupla bağdaştırman ve bu olaya karıştırman yanlış diye düşünüyorum

   • Avatar

    Muhterem kardeşim, ya yazdıklarımı tam olarak anlayamadın veya ben meramımı tam olarak ifade edemedim. Şayet ben meramımı ifade edemedim ise hatalı anlamaya sebep olduğum için özür dilerim. Tekrar edeyim o zaman:
    1-Buraya Menzil cemaati mensupları giderler idi. Ben öyle olduğunu biliyorum. “Nereden biliyorsun” dersen 2015 yılına kadar o mescide ve bitişiğindeki çay bahçesine çok yakın mesafede ikamet ediyordum.
    2-Ancak daha sonra Menzil cemaati mensupları buradan ellerini ayaklarını yavaş yavaş çekip uzaklaştılar. Neden uzaklaştılar peki? Çünkü gariplikleri gördüler. Tuhaflığı sezdiler.
    3-Dolayısıyla özetler isek, geçmişte o mescide daha ziyade Menzil Cemaati mensupları giderlerdi ancak anormallikleri görünce oradan artık ellerini ayaklarını çekip uzaklaştılar diyorum.
    4-Sanırım anlaşılmadık bir husus kalmamıştır.
    Selametle