Ahmet Tomor hoca vefat etti

Kendisini ilme adadıktan sonra yıllarca Medine’de kalıp bir işaretle Türkiye’ye gelen dine adayan ve verdiği vaazlarla tanınan  Ahmet Tomor hoca hayatını kaybetti.

Sohbetleri ve yazlarından sitemizde de çok istifade ettiğimiz, ilim ehli ve aynı zamanda hal ehli olan Ahmet Tomor Hocaefendiye Allahu Tealadan rahmet niyaz ediyoruz.

AHMET TOMOR HOCA KİMDİR? 

Haber siteleri şu şekilde vermiş:

Adapazarı’nda kendi halinde bir nalburken kendisini dine adayan önemli bir alimdir. Bir dönem Selam TV’de verdiği vaazlarla tanınan Ahmet Tomor hoca’nın  son dönemde Pazar günleri Yenikent Bağlantı yolu üzerindeki Bosnalı Hacı Mehmet Çalışkan Camii’nde verdiği vaazlar da büyük ilgi görüyordu. Çok sayıda kitabı farklı dillere de çevrilen Ahmet Tomor hocanın vaazları kendi adına sosyal medya hesaplarında yayınlanıyor.

PAYLAŞ
Etiketler

6 YORUM

 1. Avatar
  sümeyye aişe

  kıymetli hocaefendi hazretleri çok mubarek zat idi . halim selim nur yüzlü , feyz dolu sohbetleri ile gönüllere işlerdi.Büyük VELİLERDENDİ. ziyaret ettiği yerlerde çok bereketler hasıl olurdu hazretin. Kabri şerifleride muhakkak duaların mustecab olduğu türbelerdendir. RaHİMEHULLAHU Teaala Amin
  11 ihlas ı şerif 1 fatiha okuyalım İNŞAAALLAHU AZİM

 2. Avatar
  MUSA HAMZA HAKTAN

  Başlığı ve yazıdaki hataları düzeltin ”Ahmet tomor hoca ” değil AHMET TOMOR HOCAEFENDİ HAZRETLERİ RAHMETULLAHİ TEALA ALEYH. EVLİYAYA ULEMAYA en azami ta’zim, hurmet hassasiyetleri göstermezsek başımızdan (din düşmanlarından gelen) bela eksik olmaz.Cübbeli Ahmet Hocaefendi bile AHMET TOMOR HOCAEFENDİ HAZRETLERİ (RAHİMEHULLAHU TEALA Diye andı Muhterem hocaefendi. Ehli sünnet hassasiyetlerine en ince ölçülerine kadar değer verip ihtimam gösteren bir siteden üzücü bir başlık bu.
  Böyle olmalı:
  MUHTEREM AHMET TOMOR HOCAEFENDİ HAZRETLERİ (RAHMETULLAHİ TEALA ALYH) HZ AHİRETE İRTİHAL BUYURDU
  diye değiştirin inşaALLAHURRAHMAN

 3. Avatar

  Allahu teala rahmet eylesin.

 4. Avatar

  Allah rahmet eylesin.Maalesef sevilenler birer birer terkediyorlar bizleri.Allah hepimize rahmet eylesin,merhamet etsin.

 5. Avatar

  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

 6. Avatar

  Allah gani gani rahmet eylesin, misliyle Ahmet Tomor Hoca gibi ilim ehillerini cenab-ı Mevla bu Millete ihsan eylesin.
  Piyasa da her hali reklam kokan, hep tribünlere oynayan, hep din düşmanları tarafından baştacı edilen,Hafif Meşreb kişileri görünce, Ahmet Tomar, Ebukeir Sıfli…. gibi Hocaefendilerin kıymeti daha bi ziyade anlaşılıyor.

  Rabbim değerli ehl-i İLİM olan Hocamıza rahmet eylesin, Resul-ü Kibraya Efendimiz(S.A.V) komşu eylesin.
  Selam ve Dua ile