İsmailağa Telif ve Araştırma Merkezi açıldı

İsmailağa resmi sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

İsmailağa Telif ve Araştırma Merkezi, ehl-i sünnet inancını esas alan, dinimizin doğru anlaşılması için sahih ve sağlam kaynaklara müracaat ederek ilmi araştırmalar yapan ve projeler yürüten bir kurumdur.

Alanında mütehassıs hoca efendilerden oluşturulmuş bu heyet, çalışmalarını; takva temelinde, alimler izinde ve ihlas gayretinde sürdürmeyi hedeflemektedir.

Yapısı

İsmailağa Telif ve Araştırma Merkezinde tefsir, hadis, kelam ve tasavvuf şubeleri bulunmaktadır. Mevcut kadrosu, Mahmud Efendi Tekamül ve İhtisas Medresesi’nden mezun olmuş icazetli hocalardan müteşekkildir.

Başlıca Faaliyetleri

Telif ve araştırma ekibinin projeleri arasında ilmi eserlerin (tahkik, tercüme ve telif olarak) neşredilmesi, Müslüman halkın gündemini meşgul eden meselelerde ilmi makalelerin hazırlanması, tasavvuf ilmini esas alan bir kütüphanenin tesis edilmesi, dijital kütüphane arşivinin oluşturulması ve katalog haline getirilmesi bulunmaktadır.

Hedefleri

İsmailağa Telif ve Araştırma Merkezinin başlıca hedefi, basım ve yayın yolunu kullanarak insanlığa sahih İslâm anlayışını tebliğde bulunmaktır.

Batıl düşünce ve inançlara karşı hakkın ve hakikatin ilmi müdafaasını yapmak, modernitenin ve müsteşriklerin önünde set olmak, ümmeti kıskaç altında tutan vehhabilik, Şiilik ve oryantalizm benzeri batıl akımlara karşı ehl-i sünnetin ilmi duruşunu sergilemek ve bugün gençliğimizin en büyük imtihanı olan ateist ve deist sapkınlıklarının ortaya attığı şüpheleri bertaraf etmektir.

Telif ve Araştırma Merkezi ayrıca ilmî açıdan büyük bir kıymeti haiz olan geçmiş ulemanın henüz neşredilmemiş eserleri üzerinde çalışarak ilim ehliyle buluşturmayı hedeflemektedir.

Medrese ehli tarafından yapılan ilmi faaliyetlerin sahasını genişletmek, bu araştırmacıların kitapla ve teknik imkanlarla buluşmasını sağlayacak kütüphane tesis etmek de İsmailağa Telif ve Araştırma Merkezinin hedefleri arasındadır.

PAYLAŞ

2 YORUM

  1. Avatar
    Mahmud berat

    Rabbim işinizi gücünüzü dünya ahiret rast getirsin ilminizi artırsın evlatlarınizi alım etsin amin sallallahu aleyhi vesellem

  2. Avatar

    Rabbim hayırlı hizmetler nasib eylesin