Kemalistlerin Mahmud Efendi şahitliği

Mahmud Efendi Hazretlerimiz cenazesiyle bile Türkiye’deki bir çok topluluğa vaaz etti. Müslümanlara asıl kimliklerini hatırlattı. Müslümanlar onun yaşantısıyla örnek bir Müslüman olduğuna şahitlik ettiler.

Kemalistler de şahitlik etti.

Onlar da Mahmud Efendi hazretlerinin yaşantısıyla laiklik düşmanı olduğuna, kadınları fitnelerden korumak için okumalarına ve çalışmalarına izin vermediğine şahitlik ettiler.

Atatürkçü Düşünce Derneği, cenazenin laikliğe aykırı olduğunu ileri sürerek dava açtı. Erdoğan’ın yüce divanda yargılanması gerekiyormuş. (Patrik ziyareti yapan İmamoğlu’nu görmezler)

Türkiye Kominist Partisi yaptığı açıklamada: “Bir tarikat şeyhinin cenazesiyle birlikte laikliğin de cenaze namazı kılındı” diyordu.

Bu şu demek: Mahmud efendinin yaşantısı bu sistemi çürüttüğü, zayıflattığı gibi cenazesi de son noktayı koydu. laiklik denilen şeyin artık Türkiye’de yazılı metinlerden ibaret olduğunu ispatladı.

Evet, düşmanları da onun hakkında böyle şahitlikte bulundu.

Onun davasını dava edinebilmeyi bizlere nasip eylesin Rabbimiz.

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ
Etiketler

3 YORUM

 1. Avatar

  öyle bir insan dünyaya mutlaka gelir ama çok zor gelir ve çok zor yetişir. büyük bir kayıp bizim için musibet

 2. Avatar
  Mütefekkir

  Üstad Kadir Mısıroğlu’nun dediği gibi bunlar cırcır böceği hükmündedir. Sesleri çok çıkar ama hükümleri ve sayılar azdır. Heykellerin köpek leşi gibi sürükleneceği o günlere yakınız Allah’ın inayetiyle.

 3. Avatar

  Bu gavurlar sadece İslam’a düşman, asla bir gayrimüslim cemaate saldırmazlar,