Hasan Efendi Hazretlerini tam görmek mümkün olmuyor

Mahmud Efendi hazretlerimizin daha sağlığındayken emaneti vereceğini ilan ettiği ve cenazesinde de oğlu tarafından halifesi olduğu ilan edilen Hasan Efendi hazretleri her cuma, cuma namazından sonra ihvanların görmesi için vakıf tarafında bulunuyor.

Uzak ve yakından bir çok ihvan ve sevenleri onu örmeye geliyor. uzun bir kuyruk oluşuyor.

Ancak insanların görmesi için oturtulduğu yer öyle dar ki, bir kapıdan girip hemen yanındakinden çıkıyorsunuz. Öyle olunca da bir saniye ancak görebiliyor insanlar.

Evet Allah dostlarının huzurunda bulunmak bir an bile olsa Rabbimizin rahmetini çeken sebeplerdendir lakin Resulüllah’ın (sallallahu aleyhi ve sellem) yanından ayrılmayan sahabelerin aşkını düşünürsek bizlerin bir saniyelik görmekle yetinmek istemeyeceğimiz de aşikardır.

Elbetteki büyüklerimizin kararlarına karşı değiliz ama ihvanlar olarak talebimiz şudur ki, Hasan Efendi Hazretlerini geniş cemaatin göreceği yerde bulundursalar veya daha fazla göreceğimiz bir imkan hazırlasalar da insanlar daha çok istifade etse!

İnsanlar büyüklerden uzaklaştıkça gaflete dalması daha kolay ve çabuk oluyor çünkü.

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ

3 YORUM

 1. Avatar
  Tayfun KAYALI

  Öncelikle Selamün aleyküm değerli kardeşim asla art niyetli yazmıyorum ama yazmadan da gecemedim hakkını helal et …Bu yazınızda ciddimisiniz? Yani bu mudur? Siz tasavvufu tarikatı anlatıp insanları bilgilendiren bir site olarak bu yazınızı anlayamadım.Hani büyükler hep der ya nice insanlar vardır bizimledir,ama bizimle değildir.Yine nice insanlar vardır bizimle değil ama bizimledir.Rabıta neden var kardeşim büyüklerle her an hem hal olmak için değil mi? Onları görmek evet doğru ama onlarla beraber olmak onlarla yürümek onları gibi olamayız ama onların yolunda gitmeye çalışmak daha önemli değil mi ?Sadece yeni bir yazı siteye koymak için yazı yazmak takipçiler açısından doğru mu? Allah a emanet olun…

  • Avatar

   Ve aleyküm selam. Bilmeniz gerekir ki Hasan Efendiye rabıta yapılmıyor. Rabıta Mahmud Efendi hazretlerine yapılıyor. Dolayısıyla Hasan Efendiyle aynı ortamda olmak ondan daha çok istifade etmeye sebeptir.

   • Avatar
    Tayfun KAYALI

    Allah cc razı olsun kardeşim haklısın konuyu yanlış anlamışım hakkını helal et…