Zorunlu araç sigortası cep yakıyor! Kazasız olsanız bile!

Araç bir Müslüman için olmazsa olmazdır. Araç mahremiyettir, güvenliktir, zaman kazanmaktır, haramlardan korunmaktır. Gelin görün ki Türkiye’de araç sahibi olmak orta gelirli vatandaş için rahmetten ziyade bir zahmete dönüşmüştür.

Sebebi ise zorunlu araç sigortası ve muayene masraflarıdır.

Zorunlu araç sigortası yaptırmak Türkiye’de sigorta firmasına çalışmak demek. Çünkü yıllarca ödediğiniz sigorta kaza yapmazsanız size bir fayda sağlamıyor. Sigorta firmasını kalkındırmış oluyorsunuz çünkü geri dönüşümü yok.

Ayrıca normalde kaza yapmadığınız takdirde her yıl ödediğiniz sigorta miktarında düşüş yaşanması gerekirken Türkiye’de bırakın tenzilatı bir yıl içinde fiyatlar 3 kat artarak devasa rakamlara dönüştü.

Misal geçen sene 1400 TL’ye aracını sigortalayan vatandaş bu sene 4200 TL vermek zorunda kaldı.

Sigorta yanında araç muayene ücreti gibi devamlı artan masraflar da insanları bıkma noktasına getiriyor.

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ

4 YORUM

  1. Avatar

    Ahmet hocam hayırlı günler. Sigorta bedellerindeki artışı AKP’ye bağlamışsınız. AKP’nin avukatı olmadığım için rahatlıkla ifade edebilirim ki AKP, ilk kurulduğu yıllardaki AKP değil. Zaten gömlek değiştirdiğini kendileri de ifade ettiler. İstanbul Sözleşmesinin üzerine ilk anda sazan gibi atlamış olmaları da bu değişikliğin bir başka göstergesi. Yani demek istediğim, hatalar zincirini saymaya başlarsak sayfalar tutar. İyi de güzel işleri de olmadı mı bunların? Oldu elbette. Tartıya koyduğumuzda kimimize göre güzellikler ağır basacak, kimimize göre ise hatalar. Tamam başımızdan def edelim bunları gitsinler, yerine başkasını getirelim. İyi de kimi getireceğiz veya kimi getirmeyi düşünüyorsunuz? Merhum Erbakan’ın kemiklerini inadına inadına sızlatan altılı masanın binde bilmem kaç oyu bulunan sakallı dedeyi kast etmiyorsunuzdur umarım. Siyaset böyle bir şey işte. Koltuğu kaptığınızda ilk zamanlar güzel işler yaparsınız ama zamanla maalesef esner ve raydan çıkarsınız. Etraf hocam etraf. Erdoğan’ı çevreleyen daireyi oluşturanlar adamı ne yazık ki mahvediyorlar. Selametle.

  2. Avatar
    Ahmet Hocaoğlu

    Akp sayesinde, mutlusunuzdur umarım.