Oğuzhan Uğur ve BaBala TV hakkında soruşturma başlatıldı!

Kahramanmaraş merkezli 2 deprem afeti sonrası BaBala TV isimli sosyal medya hesabından Kahramanmaraş Kumçatı Köyü’nde barajın çatladığı ve Hatay Yarseli Barajı’nın duvarının çatladığı yönünde paylaşımlarda bulunan Oğuzhan Uğur hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı..

“BARAJ PATLADI” YALANI

“Hatay’da baraj patladı” iddiası sonrası bölgede panik yaşanırken, güvenlik güçleri iddianın yalan olduğunu anonslarla duyurdu. İddiayı ilk kez duyuran BaBaLa Tv’nin Twitter adresi paylaşımı kısa bir süre sonra silmişti..

BAKAN KİRİŞCİ’DEN İDDİALARA YALANLAMA

A Haber televizyonuna bağlanan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci iddiaların asılsız olduğunu aktarmıştı. Bakan Kirişci, “Hatay’da Yarseli Barajı’nın patladığı yönündeki iddialar asılsızdır. Deprem bölgesindeki baraj ve göletlerimiz anlık olarak takip edilmektedir.” ifadelerini kullandı.

Kirişci, “Gün içinde 3 kez biraz önce de bir kez daha inceledik” ifadelerine yer verdi. Bakan Kirişçi ayrıca “İncelemeleri yaptık, tehlike arz eden bir durum yok” şeklinde konuşmuştu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Kahramanmaraş merkezli 2 deprem afeti sonrası BaBala TV isimli sosyal medya hesabından Kahramanmaraş Kumçatı Köyü’nde barajın çatladığı ve Hatay Yarseli Barajı’nın duvarının çatladığı yönünde paylaşımlarda bulunan Oğuzhan Uğur hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

OĞUZHAN UĞUR’UN SAVUNMASI: OLABİLİR

Babala TV’nin moderatörlüğünü yapan Oğuzhan Uğur konu hakkında sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, ekip arkadaşının yanlış teyit aldığını söylerken, arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarını yavaşlatan asılsız “Yarseli Barajı patladı” iddiası için ise “olabilir” ifadesini kullandı..

PAYLAŞ
Etiketler

1 YORUM

 1. Avatar

  Yahu ne kadar Din ve de Devlet düsmani var, gercekten anliyamadim.
  Gavur memleketinde yasiyorum, ben TR deki hainler kadar ihanet icersinden olan GAVUR görmedim.
  Hem Vatanin nimetlerinden yararlaniyorlar hemde düsmanlik ediyorlar, biliyoruz Müslüm degiller ama, biraz da insanliktan da mi nasip almaz bu HAINLER.
  Hayret ki ne Hayret…

  Yunan tohumumu diyecem, yunan kurtarma ekibi geldi canhiras calisti, Ermeni tohumu mu diyecem, Ermenistandan gelenler ortada, yahudi tohumu mu diyecem, israilden gelen kurtarma ekibi ortada…

  Sahi bunlar ne TOHUMU, bilen var mi?

YORUM YAZIN