Kızıl Goncalar dizisinin senaristi bakın kim çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün propagandasının yapıldığı ‘Selam’ filmini yazan Necati Şahin’in, Kızıl Goncalar dizisinin de senaristi olduğu ortaya çıktı. Söz konusu dizinin yapımcısının, son bir yıldır dindar ailelerin bağnazlık ve cahillik ile tasvir edildiği Kızılcık Şerbeti dizisinin de yapımını üstlenen Gold Film’in sahibi Faruk Turgut olduğu öğrenildi.

Toplumsal ayrışmayı körükleyen ve dindarları ‘uç örneklerle’ düşmanlaştıran iki dizi Kızılcık Şerbeti ve Kızıl Goncalar gerçeklikten uzak sahneleriyle tepki topladı. Yapımcı Turgut’un el sıkıştığı FETÖ’cü senarist Şahin’in yıllar önce verdiği röportajda ‘dini ve dindarlığı savunan’ ifadeleriyle, günümüzde ortaya koyduğu senaryolar arasında ise çelişki olduğu görüldü.

Özellikle son 2 yıldır, dindar vatandaşları ayrıştıran, kutuplaşmayı körükleyen diziler; Baba, Ömer, Kızılcık Şerbeti hemen her gün tartışmalı sahneleriyle gündeme gelirken, 18 Aralık akşamı FOX TV’de yayınlanan Kızıl Goncalar dizisi de aynı kümeye katıldı.

Söz konusu dizide, dindar kesim ‘aykırı ve uç örneklerle’ sunulurken, seküler hayat biçimini yansıtan oyuncuların akil ve modern rolleri canlandırması, izleyicilerin tepkisine yol açarken dizinin senaristi dikkat çekti.

Kızıl Goncalar’ın senaristi FETÖ’cü çıktı

2013 yılında sinevizyona giren, Fetullahçı Terör Örgütü’nün propaganda filmi Selam’ın senaristliğini yapan Necati Şahin, Kızıl Goncalar’ı da kaleme alan isim.

Şahin, dindarları hedef gösteren diziler Kızılcık Şerbeti ve Kızıl Goncalar’ın yapımcısı Gold Film’in sahibi Faruk Turgut ile iş birliği yaparak, kaleme aldığı Kızıl Goncalar’ın senaryosunu Turgut’a verdi.

Yapımcı Faruk Turgut’un sadece son bir yıl içinde dindarları ayrıştıran iki diziyi de ekranlara getirmesi dikkat çekti.

YENİ ŞAFAK

PAYLAŞ
Etiketler