Nouman Ali Khan Ehli Sünnet midir?

   İletişim kısmından sıkça gelen bir soruyu buradan cevaplandırarak topluca cevap vermiş olalım.

   Nouman Ali Khan Ehli Sünnet midir?

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN!

   Burada dikkat edilmesi gereken husus; biz ilmi alimlerden almalıyız. İslam alimi olmayan kişiler de elbette tebliğ faaliyeti yapabilirler ama tefsir, fıkıh gibi konuları öğreneceğimiz merci Nouman Ali Khan olmamalı.

   Bacak bacak üstüne atıp İslam ve Müslümanlardan konuşan bir insandan “ilim” olarak da alacağımız çok şey yoktur.

   Güncel meselelerde Müslümanlarla alakalı yaptığı analizler, İslama davet gibi konularda belki istifade edilebilir diye düşünüyoruz.

 

www.ihvanlar.net

SEÇME VİDEO

16 Yorum

 1. İhvanlar.net neden iki ayrı yorum var?Bu adres de sizin diye biliyorum.

 2. Yusuf bey gerçekten hangi kafayla okudunuz belli değil. Adamlar ne diyo siz ne anlamıssınız!

 3. Ilim ondan alinmaz derken kast edileni yanlis anladiniz galiba. Kadim tefsir kitaplarindan tefsir okursa ondan da alınır

 4. Gerçekten bu yazıdan nasil boyle bir sonuca vardınız?

 5. Bence Nurettin Yıldız ile bir tutulamaz. Ben de çogu videosunu izledim ehli sünnete ters bir konuşmasını duymadım bir ara tarikata karşı olduğunu ögrenince dinlemeyi bırakmıştım ama Cübbeli Ahmet hocam tarikatı reddeden ehli sünnetten çıkmış olmaz dedi bir sohbetinde ve tekrar dinlemeye başladım gençleri etkileyen bir hitabı var. Dinlenmeli dinletilmeli ama onunla sınırlı kalmamalı tabi. Ama gençleri ozellikle de islama doğru konuşan hocalara sıcak bakmayan tipler türedi (bu yalan dolan medya yüzünden) onları kazanmak icin bir oltanın ucundaki yem gibi düşünebiliriz. Bence.

 6. Yazıyı tersinden mi okudunuz bilemiyoruz ama ne yaftalamak var ne de cemaatten değil diye reddetmek. Sohbet bölümüne bakarsanız bakış açımızın cemaat değil Ehli Sünnet ekseninde olduğunu göreceksiniz. http://www.ihvanlar.net/2015/04/06/ehli-sunnet-sohbet-izle/

 7. Allahu ekber kardesim adam.ehli.bidat degil hadis dusmani degil peyvamber dusmani degil hemen yaftaladiniz. Ne kadar meraklisiniz bir muskumani cemaatinize bagli degil diye dislamaya yeter bir olma vakti artik su cu bucu diye diye islamoglu gibi tipler.turedi..

 8. Şeyh yaqoubi tavsiye edilir…

 9. Çok istiyorsa gönlün ingilizce vaaz dinlemek hamza yusufu tavsiye ederim amerikalı profesörlerin çocuğu islama sonradan girmiş ve mağribte ilim de derinleşmiş ulemadan istifade etmiş.
  Ancak ben onu çarşafı şerif hakkında ve günümüzde giyinme yorumunu dinledikten sonra takibi bıraktım .

  Şeyh yaqoubi yi tavsiye ederim alim bir zattır.

  Üstad seyyid habib ali jifri yi tasviye ederim ingilizce vaazları mevcuttur zaten kendisi ilmiyle maruf bir molladır.

  Bu saydıklarımın yanında nouman khan adeta bir sıbyan çocuk gibi kalır. Ligleri farklı

 10. Bu yaklaşım maalesef ilmin değerini altüst ediyor. Bu anlayış sebebiyle Mustafa İslamoğlu, Caner Taslaman gibi zatlar rağbet görüyor. Khan’ı Onlarla kıyaslamıyoruz, sizin yaklaşımınıza örnek olsun diye söylüyoruz. Çünkü İslam bize ALİMler sayesinde bozulmadan ulaşmıştır. Alimler Peygamber varisleridir. İlim de alimlerden alınır. Yüzeysel bir bilgiyle “ballı şerbetli” yorumlarla yapılan anlatımlar insanları çekti, insanlar “bu kişiler alim mi, ilmi kimden aldılar?” diye hiç sorgulamadı hatta “farklı bir yorum” olarak gördü. Bu yaklaşımın zararını şimdi görüyoruzç
  -En etkili Müslümanlar listesinde bir zamanlar Fethullah da bulunuyordu şimdi siz ondan da mı ilim alacaksınız? Yani koyduğunuz kriterler hiçbir ilim meclisinde kabul edilmeyecek şeyler.
  -Erdoğan’ın İslami bir konudan bahsederken yayıla yayıla bacak bacak üstüne atıp konuştuğunu da görmedik. bu kıyasınız da yanlış. İlim insana olgunluk ve edep kazandırır. Şayet o edep yok da şımarık tavırlar içinde “ben biliyorum” edalarıyla anlatım yapılıyorsa “alim” bile olsa istifade edilecek “şahıs” değildir.
  İlim sahibi o kişi edep eylesün,
  Edepsiz kişiyi ilim neylesün…

 11. Uluslararası tebliğ konusunda kendini geliştirmek isteyen kişiler için kesinlikle ama kesinlikle çok faydalı bir şahsiyet. İngilizce dinlediğinizi anlayabiliyorsanız, bu şahsın derslerini mutlaka dinlemenizi, hattâ dinlerken not almanızı tavsiye ederim.
  İhsan Şenocak ile ters düşmesi ya da her konuda mutlaka birileri ile aynı fikirde olmaması çok da önemli değil. Yorum farkı der, geçeriz; zira bizim dinimiz ihtilaflar yüzünden bu kadar zengindir. İmam-ı Âzam’ın meşhûr iki talebesi olan İmam Yusuf ve İmam Muhammed ile bazı konularda fikir ayrılıkları bizde meşhurdur. Ayrıca 350bin tefsir boşuna yazılmamış. Herkes aynı fikirde olsaydı, bir takım tefsir yazılırdı, olay biterdi.
  Bacak bacak üstüne atması, kravat takması filan mevz-u bahis olmamalı. Reis de bacak bacak üstüne atıyor, kadınlarla el sıkışıyor. Ama hâlen tanıdığım en iyi politikacı.
  Siz ilmine ve belagatına bakın. Şu anda dünyadaki en etkili 50 müslüman arasında sayılan bir kişi için “ilim olarak ondan alacağınız bir şey yok” şeklinde bir yorum çok da şık düşmemiş çünkü hitabeti ve belagatı oldukça etkileyici. Şahsen ben onun tefsir derslerini dinlerken bazen ağlayacak kadar etkileniyorum.
  Yine de “şahsi kanaate itiraz edilmez”

 12. Yanlışınız var, sitemizde ilk yazıdır bu

 13. bir sey soylemek istiyorum, ali khan la ilgili belki 1 yil once de bir haber yapilmisti yanlos hatirlamiyorsam, oyleyse ihvanlar.net beni duzeltsin, bu adam problemli dinlenemez seklinde, ben de yorum yazmistim yaw bu adami takip ediyorum bir problemini gormedim vs diye.
  ihvanlar.net teki kadroda bir degisiklik mi oldu acaba,
  ya da ben mi karistiriyorum o haber zakir naik miydi. hayirli aksamlar.

 14. Esselamüaleyküm. youtube e ilk çıktığı andan beri neredeyse tüm videolarini izledim. elbette kendide alim olmadigini kabul ediyor. tefsir desrlerinde ise lugat uzerinden yorum yapıyor. enteresan ve tehlikeli bir süreç. fatiha suresinin tefsirini 2 kere dinledim özenle. ihsan şenocak hocamizin tefsirleriyle belirgin bir fark varki hemen anliyor insan. mealde maliki yevmiddin ayetinde hesaba çekilen helak olmuştur hadisini soyledi ve geçti. oysa bu hadis kafirler icin. ihsan hocamiz baska hadislerle bunu aciklarken ne yazik ki nouman ali iyiniyetine rağmen cok sığ kalıyor.ta ki türkiye ziyaretine kadar takipteydim.. olmadı. bu imkanlara ragmen 100 yilda bir gelen müceddid i görmemesi büyük kayip. ihvanlarin yazisi nacizane şahsımda cok yerinde. uzak durulmali. zaten gerekte yok.

 15. Bu adam sosyolog gibi konuşuyor.

  Türkiyede bunun tam naziri var o da Nureddin yıldızdır.
  Aynı onun gibi bu adam da cemaatsizlik cemaatini önplana çıkartmaya çalışıyor. Bir cemaate tarikate bağlanmaya hiç gerek yok ve hatta isabetli de değil bunlara göre.

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.