Diriliş Ertuğrul dizisi izleyen halkın trajikomik hali

   Tarihin kısmen doğru kısmen yanlış anlatıldığı Diriliş dizisinin insanlar üzerinde büyük etkisi var. Maalesef bu etki çok doğru bir şekilde kullanılmıyor. Mesela Resulüllah’ın sünnetinin insanlar üzerindeki yansıması, namaz ve Kur’an okuma gibi dini vecibeler hiç gösterilmediği gibi senaryo icabı kadınların obadaki ve oba dışından gelen erkeklerle her türlü muhabbete girebilmeleri, sakınmamaları İslam’a ters olan bir hareket olmakla birlikte tarihi hakikatlere aykırı olup ecdadımıza da saygısızlıktır.

   İnsanlar üzerindeki etkisine dair bir video:

   Dizi ve filmler bizim en değerli sermayemiz olan vaktimizi çok çabuk boşa tüketen şeyler.  İnanın Şeytan bizim bu hallerimize gülüyor.

DEŞİFRE VE REDDİYELER

13 Yorum

 1. Kanal 7 nin hint dizilerine ne demeli.

  ADMİN: KANAL 7 Yıllardır Müslümanların sahiplenebileceği kanalı değildir, Milli bir kanal da değildir.

 2. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Hamza s. Ye katılıyorum brezilya Meksika dizileri furyasiyla büyüyen bayanlarin eleştirilerine de katılmıyorum 👎

 3. ESSELAMUN ALEYKÜM,
  ÜSTADIM DİZİ TARİHİ NET BİR ŞEKİLDE ANLATMIYOR DOĞRU SÖYLÜYORSUN YALNIZ.
  BİR ÇOK AYETİ, HADİSİ ŞERİFİ GÜZEL ŞEKİLDE İLETİYORLAR… DİZİ İÇERİSİNDE EDİLEN DUA İZLEYENLERE DUA NASIL EDİLİYOR ÖĞRETİYOR EMİN OLUN… BİR DİĞER KONU VİDEOLARA BAKIYORSUNUZ AMA YİNE YANLIŞ YORUMLUYORSUNUZ.. ÇÜNKÜ İNSANLARA CİHAD AŞKINI DOĞURUYOR BUNU GÖREMİYORSUNUZ İNSANLARA DİRİLME İMKANI VERİYOR. 1923 YILININ ETKİSİ ÜLKEDEN YENİ YENİ SİLİNİYOR!!!

 4. Bu yazıya katılıyorum.Bence çok yerinde ve doğru bir yazı olmuş.İnsanların,halkın,gençlerin beyinlerini müzik,spor fanatizmi,moda ve filmlerle uyuşturuyorlar,hipnoz altına alıyorlar.Düşünmeyen,sorgulamayan,bir şeylerin kaygısını duymayan,vaktini eğlenceden,hoş vakit geçirmeden ibaret sanan, bir nesil doğuyor.Filmler de buna hizmet ediyor.Ayrıca da bu film dindar kesim tarafından gayet rahat izlenmekte.Filmldeki başörtüsü algısı acaba ılımlı İslam’a mı hizmet etmekte veya herhangibir bir kasıt yok mu sormadan edemiyorum.Fakat daha doğru bir şekilde kapansalardı da insanlardaki başörtüsü algısını bu hale çevirmeselerdi çok daha iyi olacaktı.Bilen biliyor ama bilmeyen de izlediğini doğru sanıyor.Ayrıca da ben artık filmlerin birşeylere hizmet ettiğini düşünüyorum.Çünkü bu kanalda yayınlanan başka bir filmde Müslüman bir kadın Hristiyan birisiyle evliydi,yine başka bir filmde Müslüman kızla Hristiyan genç evlenmek istemekte.Bana bu yazılan senaryolar masum gelmiyor.Müslümanların algıları,bakış açıları yavaş yavaş değiştirilmeye çalışılıyor gibime geliyor.Artık dinin önemli meselelerinde dahi bir Müslüman ‘Amaaan ne olacak ki?’ diyebiliyor.Filmlerin büyük bir çoğunluğu, toplumda kalıcı bir şekilde kültür ve ahlak yozlaşmasına sebep olmakta.Ben çok eskiden İskilipli Atıf Hoca’nın filmini izlemiştim ve çok etkilenmiştim.Bizler yakın tarihimize de ışık tutacak,doğru bir anlatımı olan filmler bekliyoruz.Acaba bunları da görebilir miyiz?Yoksa tarihin bir kısmının üzerini örtüp işimize gelen kısmını da gün yüzüne mi çıkaracağız?

 5. Güzel kardeşim eskiden Tvlerde tekbir sesi bile duyamazdın.şimdi çok şükür bunlar yaşanıyor.siz islamın güncell mesinden kasıt hala anlayamamışsınız o günkü ecdad hanımlarıyla muhabbet edip konuşmuyormuydu ne yani şimdi şimdi kadınlarla muhabbet oluyor diye bu adamlar edepsiiz ahlaksızmı oluyorlar siz İslam konusunda böle şeyler yazarsanız kendinizi halkın gözünde gerici olarak gösterirsiniz siz söyledikleriniz elbette doğrudur lakin halkımızın bu tür incelikleri anlayacak kapasitesi maalesef unutturulmuş. Bize düşen dua etmek insanları böyle yadırgayarak bi yere varamazsınız eğer ehli tarikat biri iseniz bütün insanlığın iyi olmasıı için dua edersiniz. Yok eğer Benim dediklerimin tersini düşünürseniz kalbinizde geçmişten gelen sıkıntılar var demektir.

 6. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  sadettin köpek denen herif o yüzyılın feytullah köpeğiydi. ..karakterler aynı fakat isimler farklı. ..onlarca masum cana kıymış gözünü hırs sultanlık taht bürümüş zalim zulema birisi. ..bırakalımda bizim halk görsel olarakta olsa sadettin ite böyle tepkisini göstersin. ..orada gösterilen tepki sadettin itine değil o sadece bir figür. ..ihanete vatansızlığa zulumete kan dökülmesine kardeşin kardeşi vurmasına aynı dinden aynı dilden olan kişinin adıyla müsemma olup köpeklik yapmasına. ..daha düne kadar doğru düzgün kimse ne kayı boyunun simgesini biliyordu?ne ertuğrul gaziyi ne süleyman şahdan haberleri vardı. ..ilkokul kitaplarında okutulan yarım yamalak tarihle biliniyordu. ..bir nesil ramboyla süpermen ile batman ile yarasa adamla kurt adamla bilmem ne yediğü belirsiz karton kahramanlarla büyüdü. ..onların tişörtlerini giydik. ..onların figürleri odalarımızdaydı onların baskıları çanta defterlerimizin üzerindeydi. ..herşey yavaş yavaş alt yapı olmadığı için böyle oluyor. ..çevremde ne kadar tanıdığım varsa bir çoğu cocuklarına ertuğrul ertuğrul gazi isimlerini verdiklerine şahit oldum. ..çocuklar mahallemde oynarken sık sık ben ertuğrulllllllll öldüreceğim seni aress köpeğiii dediklerini duydum yani tamam dizide bir çok yanlış var fakat bizlerin şuuru yeni yeni yerine geliyor. ..bir bakmışız an gelir en doğrusunu çekeriz yayınlarız. ..velhasılı bu beyfendinin böyle yapmasını pekte dile dolamamak lazım. ..birde kişilik haklarına saygıdan dolayı şahsın yüzünün buzlanması lazımdı diye düşünüyorum. ..muhalif medyaya malzeme olurken ifşa bari olmasın adamcağız. ..

 7. Bu millet isterse niye zalimin kafasını vurur. Dizi tarihi temayüllerle de yapılmıyor. Tahribat yüzünden tarihini bilemeyen zavallı bir milletiz.

 8. Boş boş işlerle uğraşmayı ne kadar çok seviyoruz,altı üstü bir film

 9. Biraz Çocuklaşmış ne var yani bunda.

 10. Eğitim şart.

 11. murat gerçek vermiş zaten bak 90 senedir laik-kemalist nizam hakim

 12. %90’ı uydurma olan bir dizi ve yaptığı etki.Allah bu millete müstahakını versin.

 13. Allah akıl fikir versin

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.