Hollandalı ırkçı İslam düşmanı rahat durmuyor

ABD’de sonu kanlı biten ve Peygamberimizi aşağılama konulu karikatür yarışmasındaki provokasyon için Hollandalı liderden kışkırtıcı bir istek geldi.

   Söz konusu karikatürlerin Hollanda meclisinde sergilenmesi talep edildi.
Hollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders, İslam karşıtı eylemlerle gündeme gelen Amerikan Özgürlük Koruma İnisiyatifi’nin bir süre önce Dallas kentinde düzenlediği Hz. Muhammed konulu karikatür yarışmasına katılan çalışmaların Hollanda meclisinde sergilenmesi için harekete geçti. Wilders, bu kapsamda söz konusu provokatif karikatürlerin Hollanda meclis binasında sergilenmesi için Meclis Başkanı Anouchka van Miltenburg’a yazılı başvuruda bulundu.
HADDİNİ İYİCE AŞTI
Aşırı sağcı politikacı, konuşmacı olarak katıldığı ABD’deki sergide yaşananları anlattığı başvurusunda meclis başkanından, haddini iyice aşarak “teröristlere” hiçbir zaman kazanamayacaklarını göstermek için bu sergiye izin vermesini istedi.
SİLAHLI ÇATIŞMA ÇIKMIŞTI
ABD’nin Dallas kentinde iki hafta önce düzenlenen, Wilders’ın da konuşmacı olarak katıldığı karikatür yarışmasının gerçekleştirildiği salonun dışında çıkan silahlı çatışmada iki kişi hayatını kaybetmişti. Wilders, ABD’deki konuşmasında da söz konusu karikatürlerin ülkesinde sergilenmesi için çaba göstereceğini ifade etmişti.

PAYLAŞ

Etiketler