Mustafa İslamoğlu Kur’an ile nasıl aldatıyor – Adem’in babası çelişkisi

mustafa-islamoglu-adem   Sizlere yazıyoruz, yazıyoruz… Sadece Kur’an, Kur’an bize yeter, Kur’an’a bakarak herkes istediğini anlar ve yorumlar deyip hadis ve sünnet inkarcılığı yapanların asıl amacının Müslümanları İslam’dan uzaklaştırıp dalalet yollarının içine çekmek istediğini bas bas bağırıyoruz.
   İşte size çok açık bir misal.
   Mustafa İslamoğlu önce “Adem’in babası da anası da yok” diyor, daha sonra “Adem’in babası da var” diyor.
   Açık bir şekilde çelişiyor. Fakat burada önemli olan husus, her iki söyleminde de “Kur’an böyle söylüyor” diyor.
   Buna “Kur’an ile aldatmak” mı diyelim, “Kur’an ile dalga geçmek” mi?
   İki söylemini de “Kur’an böyle diyor” diye destekliyor. O halde söylemlerinin birisinde Kur’an’a iftira ediyor değil mi? Yani biri doğru ise diğeri yanlış.
   Peki, her halükarda Kur’an’a iftira eden biri dinlenir mi? takip edilir mi? peşinden gidilir mi? Hiç mi aklınızı kullanmazsınız?
İŞTE O VİDEO

Mustafa İslamoğlu kur’an ile nasıl aldatıyor paylaşan: ihvanlarnet
ÇAĞRI YAPIYORUZ
   Bu şahsı takip eden kardeşler! Bakınız, sizi yıllardır Kur’an’a çağırdılar fakat aslında Kur’an’dan kendi çelişkili anladıklarına çağırdılar. Kur’an bu adama değil Peygamberimize vahyoldu ve O’nun bize açıklaması istendi. Peygamberimize itaat etmekle, isyan etmemekle emrolunduk. O’nun haram kıldığını haram saymak, verdiği hükme razı olmakla emrolunduk. Peygamberiizi saf dışı bırakarak Kur’an’ı kendi heva ve heveslerine göre yorumlayan bu gibi insanlar her zaman çelişkiye düşecekler, sizi de düşüreceklerdir. Kur’an’a atılan iftiraya bilerek veya bilmeyerek rıza göstereceksiniz. Ve ahiretiniz mahvolacak.
   Akıl işte böyle durumlarda hak ile batılı ayırt etmeye yarar. Biz size tebliğ ediyoruz ki, gittiğiniz yol yanlıştır. Resulüllah’ın olmadığı, hadis ve sünnetin inkar edildiği hiçbir yol sizi Kur’an’a çıkartmaz.
   Gelin, bu yanlıştan vazgeçin…
www.ihvanlar.net

PAYLAŞ