Doğurduğu bebeğini balkondan atan anneye müebbet

Doğurduğu bebeğini balkondan atan anneye müebbet

İMAN OLMAYINCA…

   Bu haber çok ibret verici bir haber. İslam düşmanı halkın çoğunlukta yaşadığı bilinen İzmir’de bir kadın yeni doğurduğu bebeği balkondan atarak öldürmüş. Bu nasıl vicdan, bu nasıl insanlık?

HABER ŞÖYLE

İzmir‘in Konak ilçesinde, evde doğurduğu bebeğini balkondan atarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Refika Gülkan Akın’a müebbet hapis cezası verildi.

İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın son duruşmasında, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan tutuklu sanık Refika Gülkan Akın ile avukatı hazır bulundu.

Mahkeme heyeti, İstanbul Adli Tıp Kurumu 4. İhtisas Dairesinden gelen raporda, sanığın cezai ehliyetinin tam olduğu yönündeki raporun dava dosyasına konulduğunu belirtti.

İddia makamı, sanık Akın’ın kasten kendi bebeğini öldürdüğünü belirterek, ağırlaştırılmış müebbet hapis ile cezalandırılmasını ayrıca tutukluluk halinin devamını kararlaştırması yönünde mütalaa verdi.

“Bana cani gözüyle bakılmasını istemem”

Sanık Akın ise son savunmasında, olanlar nedeniyle pişmanlık duyduğunu dile getirdi. Olay nedeniyle çok üzüldüğünü ve yaşadıklarını anlamlandırmakta zorlandığını öne süren Akın, “Bana cani gözüyle bakılmasını istemem. İçim acıyor.” dedi.

Mahkeme heyeti, önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdığı sanığa, duruşmalardaki iyi halini göz önünde bulundurarak, müebbet hapis cezası verilmesini kararlaştırdı.

Olay

Konak ilçesi Halil Rifat Paşa Caddesi’nde bir evin önünde 11 Ocak 2015’te hareketsiz yatan bebek gören vatandaşlar, durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirmişti. İncelemede bebeğin hayatını kaybettiği belirlenmişti.

PAYLAŞ
Etiketler