Papa Francesco, Mustafa Öztürk, İlhami Güler ve Ömer Özsoy aynı şeyi söylüyor

   Batı’da gelişen akılcılığa karşı kilise, değiştirilmiş/tahrif edilmiş İncil içindeki hurafelerden kurtulmak adına “tarihselciliği” icat etmiş, incile eleştirsel bakış açısı getirmiş ve içindeki hurafeleri “masal, hikaye, temsil, o dönemi ilgilendiren şeyler” gibi izah edip insanları İncile geri çekmeye çalışmıştı.
   Batının “hurafelerle dolu, değiştirilmiş” İncil için icad ettiği bu yöntemi bizim içimizdeki sözde ilahiyatçılar her harfinin Allah’ın kelamı olduğunda şüphe olmayan Kur’an için uygulamaya kalktılar.
   Mustafa Öztürk, İlhami Güler, Ömer Özsoy gibi İlhayiatçılar Kur’an’daki kıssaların “mitoloji/masal/hikaye” olduğunu ve Kur’an’a tarihselci bakış açısıyla bakılması gerektiğini savunarak insanları da bu yönde kanalize etmeye çalıştı.
AYNISINI PAPA DA SÖYLEDİ
“KURAN ÜZERİNE ELEŞTİREL ÇALIŞMA YAPMALARI İYİ OLUR”
  Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco İslamiyet hakkında, “İslam’la diyaloğumuz iyi gidiyor… Bizim kutsal metinlerimiz için yaptığımız gibi onların da Kuran üzerine eleştirel bir çalışma yapmaları onlar için iyi olur diye düşünüyorum. Tarihsel-eleştirel bir yorumlama yöntemi, gelişmelerini sağlayacaktır” dedi.
   İşte böylece tarihselcilerin kimin yolunda olduğu, kime hizmet ettiği veya kimlerin ekmeğine yağ sürdüğü ortaya çıkmış oldu.

PAPA SÖYLEYİNCE SKANDAL
   Yıllardır söylüyoruz bizi içimizden yıkmaya çalışıyorlar diye. Neden? Bakın aynı şeyi Papa söyleyince haber siteleri “skandal” başlığı ile veriyor. Papa söyleyince “skandal” oluyor ama içimizdeki İlahiyat menşeli Prof. etiketli kişiler “İslam adına” söyleyince kabul görüyor.
PAPA BUNLARDAN ÇOK MEMNUN
   Papa muhtemelen bunların çalışmalarından ve söylemlerinden çok memnundur. Maddi manevi nasıl destekler veriliyor bilemiyoruz ama Türkiye ve dünya İslam coğrafyasındaki fitneleri onlar körükleyip takip ettiklerine göre bunlarda da mutlaka haberdarlar.
   Papa ile aynı düşüncede olmak ne kötü!
   İslam adına İslam’a savaş açmak, Kur’an adına Kur’an ile harp etmek ne kötü!
   Ey Müslüman halk ne zaman uyanacaksın?
www.ihvanlar.net
 

PAYLAŞ