Kadınlar hakkında doğru söyleyen Mehmet Karalı’ya sahip çıkın

   Prof. Dr. Mehmet Karalı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım sebebiyle “kadın düşmanı” olarak ilan edilip hakkında linç kampanyaları başlatılıyor. Bakalım söylediklerinin neresi yanlış ve kadın düşmanlığı siz karar verin.

  Ne diyor Mehmet Karalır:

   “Aile hayatına yönelik bazı politikaları yanlış buluyorum”

   Bir öğretim görevlisinin aile kurumu hakkındaki endişelerini dile getirmesi elbette doğal bir şey. Ve haklı da. Çok büyük hatalar ve yanlışlar var. Sema Maraşlı bu konulara ziyadesiyle değiniyor. Mesela sınırsız nafaka meselesi bir çok aileyi dağıtmış ve erkekleri mağdur etmiştir. Hala bu konuda bir düzenleme yapılmış değil.

   “İyi bir çocuk yetiştirmek, iyi bir ev hanımı olmak bakan ya da Başkan olmaktan veya başırılı! bir iş kadını olmaktan çok daha elzemdir”

   Bu cümlenin eksiği var fazlası yok. Çok doğru bir değerlendirme. Çünkü ailenin maddi yükü baba, manevi yükü anne üzerindedir. Baba helalinden para kazanırken kadın çocuklarını geleceğe hazırlar, evini şen tutar, eşini mutlu karşılar. Yorgun olan eş huzuru ve mutluluğu evinde bulur, sekine iner.

   Çocuğuna ve eşine hizmeti kölelik olarak algılatan sistem patrona kesin itaati “özgürlük” olarak sunuyor…

   Evde bir düzen kalmıyor. Çocuklar başıboş yetişiyor. Kadın da yorgun olduğu için evine itina gösteremiyor. Kocasına alakası daha zayıf oluyor.

   Güçlü kılınmak sloganıyla iş sahasına çekilen kadınlar patronlarının emrine itaatkar, eşlerine isyankar oluyor.

   Kadınlar neden başarılı iş sahibi, makam sahibi, yönetim sahibi olmak uğruna daldan dala atlıyor, hedefler koyuyor da kaliteli bir evlat yetiştirip mutlu huzurlu bir ev inşa etmek için hedef koymuyor? Sistem neden buna yönlendirmiyor?

   Çünkü sistem hala Siyonist menşeli Batı’dan ithal düşüncenin etkisinde…

   Diyoruz ki:

   PARAYLA GÜÇLENEN KADIN DEĞİL, AHLAKLA ŞUURLANAN KADIN

   Hükumet maalesef bu konuda baltayı taşa vurmuştur. Aile bakanı Kemalist düşünceye sahip, aileden habersiz bir kadındır. Aile bakanlığına bir kadın getirerek meseleleri çözeceğini zannedenler yanılır. Tribünlere oynayanlar ise aldanır. Neticede iş işten geçer.

   Şuan boşanmalar artmış aile müessesesi yok olmaya yüz tutmuş durumda…

   Hal böyle iken doğruyu söyleyenler elbette dokuz köyden kovulur. Çünkü Diyanetinden tutun da hükumetine kadar her yer Feminizm etkisi altında…

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ