Aile bakanının açıklaması ve erkeklere yapılan zulüm

   Bir işi siz “oy” için, “şirin gözükmek” için veya “batıya uymak” için yapıyorsanız o işte adaletin kırıntılarını görmek bile mümkün olmayabilir. Özellikle hukuki bir konuda adalet yoksa orada zulüm var demektir. Zulmün olduğu sistemler ise yıkılmaya mahkum olacaktır…

AİLEYE SADECE BAKAN AMA ÇARE BULAMAYAN

   Aile ve Sosyal işler bakanlığına atanmış bu kadın ve daha öncekilerin bu işten anlamadığı ya da birtakım çevrelerin etkisinde kaldıkları çok aşikar. Ama neticede çıkan ve çıkacak kanunlar Erdoğan’ın onayından geçtiği için başkan olarak kendisi de mes’uldür. Hem o kişiyi oraya getirmekle hem çıkan adaletsiz kanunu onaylamakla mes’uldür.

   Dolayısıyla yazıya konu olan mesele aileden anlamayan bakan kadar başkanı da sorumlu kılar.

KADININ BEYANI YETERLİ OLACAK

   Evet, bir kadın mahkemeye gidip “kocam beni dövüyor, beni itip kakıyor, bena şöyle davranıyor, böyle davranıyor” dediği zaman erkeğin söz söylemeye, kendini savunmaya hakkı olmayacak. Mahkemede kendisine elbette söz verilecek ama savunmasına itibar edilmeyecek. İşlem kadının beyanına göre yapılacak…

İTİRAZ

   Bazıları diyor ki, “hastaneye götürülecek, darp raporu alınacak” vs… Peki, mesela bana kötü muamele ediyor dediği zaman nasıl bir rapor alacak? Şuanda öyle saçma bahanelerle boşanıyorlar ki, gidin bakın şaşırıp kalırsınız.

   Yani kadın şiddete veya baskıya veya kötü muameleye maruz kaldığını beyan ederse kadının beyanı esas alınacak ki şuan öyle ve örnekler çok.

   Bu çok büyük bir zulümdür…

YUSUF A.S ZAMANINDA BİLE YOKTU

   Bakınız Yusuf a.s kıssası anlatılırken kendisine bir iftira atılmıştı. İftira eden kadındı. Saray yetkililerinden olan kocası kadının beyanını yeterli görüp Yusuf a.s’ı hemen zindana attırmadı. Onu da dinledi ve haklı olduğuna karar verdi. Haklı olduğunu bile bile zindana gönderdiler ve zulmettiler.

   Şimdi aynı şey günümüz Türkiye’sinde yaşanıyor…

   Kadınlar nafaka alabilmek ve bu sayede rahat yaşamak için eften püften meseleleri büyütüp boşanma davası açıyorlar. Hatta sırf nafaka planı yapıp zengin koca bulup bir yıl kadar evli kalıp boşananlar var.

   Aile kurumu mahvoldu, dağıldı bitti.

   Bu karar erkeklere büyük zulümdür, haksızlıktır. Bu kararı alanları, onaylayanları insafa davet ediyoruz. Hakkaniyete davet ediyoruz.

   Bunu bir marifetmiş gibi haykıranları kınıyoruz.

   Kadına şiddet kabul edilemez, erkeğe zulüm de kabul edilemez. Kadına şiddet nasıl ona zulüm ise sadece kadının beyanı ile erkeği mahkum etmek de erkeğe zulümdür.

   Oy bile vermeyen üç beş feministi memnun etmek adına halka zulmetmek hiçbir şey kazandırmayacak dünyada ve ahirette kaybettirecek haberiniz olsun diyoruz…

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ