Şeyh Fevzeddin Efendiye atılan iftiraya cevap

Youtube’da bir videosu üzerinden “insanları Menzile köle yapmaya çalışıyor” diye iftira edilen Bilvanisî Hazretlerinin o videosunun aslı nedir? Videodaki söylemleri neyi amaçlamaktadır?

Youtuber Genç Hocanın bu müdafaa videoları Youtube’da ilk niteliğinde. Allah dostlarına yapılan taarruzu savuşturmak için mücadele verenlerden Allahu Teala razı olsun.

ÖNCE VİDEOYU İZLEYELİM:

Fevzeddin Efendi Hz.lerinin videosunu ilk izleyen birisi işin aslını bilmediği için yanlış düşünceler içine girebilir. Ancak dikkatli dinleyince ve işin aslına vakıf olunca söylemlerinin tarikat bağlılığı ile alakalı olmayıp iki gurubun arasını düzeltmek amacıyla söylendiği anlaşılıyor.

Hatta kendi müritlerine söylediği bu sözler takdir edilesi bir durum.

Bu Allah dostlarına hakaret, küfür ve iftira edilmesine sebep olanlar nasıl hesap verecek bilemiyoruz.

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ

7 YORUM

 1. Avatar
  Bir RİSALE-İ NUR TALEBESİ

  Genç Hoca Kardeşim !!! Bunların derdi İSLÂMİYETTİR.Biz Onların İFTİRASINA KARIŞIYIZ.FEVZEDDİN EFENDİ HZ. LERİNE SEVGİ VE MUHABBETİMİZ SONSUZDUR.CENAB-I HAKK YÂR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.

 2. Avatar

  Genç Hoca siz Allah’ü Teâlâ için onun dostlarını muhafaza ediyorsunuz, Allah’ü Teâlâ da sizi iki cihanda aziz eylesin Âmin.

  • Avatar
   ÂHİR ZAMAN YOLCUSU

   SELÂM OLSUN İNŞÂALLÂH KARDEŞİM. SEVGİLİ PEYGAMBER EFENDİMİZ HAZRETİ MUHAMMED SALLALLÂHU ALEYHİ VE SELLEM’ İN TORUNLARINI, YÂNİ EHLİ BEYTİ SAVUNAN BİR CEMAAT OLDUĞUNUZ İÇİN SİZLERİ ÇOOOK SEVİYORUZ!!!! ALLÂH AZZE VE CELLE SİZLERDEN ŔÂZI OLSUN İNŞÂALLÂH…

  • Avatar

   Bu yolda sağlam gidenler emri gerçekten yapanlar cennete gider hırsızlık yapmayın içki içmeyin kimsenin malına göz dikmeyi sünnete uyun kardeş olun diyorlar bunların neresi kötü sözlerdir anlattıkları Allah’a kul olun diyorlar ama insanlarımız nefsine ağır geldiği için anlamak istemiyorlar Allah yolunda gidin diyorlar Allah onlardan razı olsun

 3. Avatar

  Genç hoca kardeşim canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu mesele çok canımı sıkıyordu ve kimse bunlara cevap vermiyordu. İçimi ferahlattınız Allah da sizi ferahlatsın. Dualarımdasın

 4. Avatar
  Murat Ademoglu

  Hocam Ağzına sağlık,
  Kurt kuzu hikayesi Hocam(!) maksat eleştirmek, kötülemek, valla ne desek,.. illaki bir kulp bulurlar… Bunların amaçları bu, varoluş sebepleri bu, Şeytan neden var, aynı mesele…

  Selam ve Dua ile

  • Avatar

   Açıklamaları için genç hocaya teşekkür ederim. Mecazide olsa fitneye mahal vermemek için bu tür konuşmalardan mürşitlerin, şeyhlerin ve alimlerin vs. kaçınması gerekir diye düşünüyorum..Herkes bu konuşmayı mecazi anlamayabilir veya anlamak zorunda hissetmeyebilir.