Ramazan’da ortaya atılan fitnelere itibar azalıyor

Hatırlar mısınız, eskiden yakın zaman kadar her Ramazan ayında “teravih” tartışmaları yapılır, dinle alakası “dini bozmaya çalışmaktan” ibaret olan hoca görünümlü Şeytanlar bu sünnetin dinde yeri olmadığını zırvalardı.

Halk bunlara pirim vermedi. Yatsı namazlarında camileri doldurarak adeta cevap verdi yeri gelince.

  Bunların yanında sakız orucu bozar mı, havuza girmek orucu bozar mı, öpmek orucu bozar mı gibi konularla koskoca Ramazan ayı küçük tartışmalarla gölgelenirdi.

   Şimdilerde de az da olsa var ama Ramazan ayında gündemi meşgul edecek derecede değil.

EN BÜYÜK FİTNE

   Belkide gelmiş geçmiş en büyük fitne günümüzde “imsak” eksenli yapılan yapay tartışmalar. Çünkü bu konuyu tartışma boyutunda bırakmayıp kendi cühelasına da imsakiye dağıtarak uygulatıyorlar.

   Ve “fazla tutuyoruz” diyerek insanların oruç tutmamasını sağlıyorlar.

   Şeytanın en büyük oyunu bu olsa gerek…

   Çünkü eli kolu bağlanan Şeytan artık gıybet, dedikoduyla yetinmiyor. İmsak çıktıktan sonra yemeye devam ettirmek suretiyle oruç ibadetini toptan kaldırıyor.

   Ve en acısı da bu güruh kendini oruçlu zannediyor…

BU DA AŞILACAK İNŞAALLAH…

   Geçmişteki bütün fitneleri Ehli Sünnet hocalarımız TV ekranlarına çıkmasıyla, internet sitelerimizin faaliyetleriyle birbir yendik ve ne kadar saçma tartışmalar olduğunu gördük.

   Bu fitne de bitecek Allah’ın izniyle…

   “Allah geleceği bilmez” diyen cahilin “güneşin ne zaman doğacağını sizden iyi biliyorum” demesini bu halk görecek ve itibar etmeyecek…

RAMAZAN İBADETİN YOĞUN OLMASI GEREKEN AYDIR

   Ramazan ayı, huzur ve sükunet içinde geçirmemiz gereken, günahları sorgulayıp tövbe etmemiz gereken, ibadetlere daha çok ağırlık vererek sonunda “takvaya” ulaşmamız gereken bir ay.
 
 Yani aslında toparlanıp diriliş ayı.

   İbadete, taata, zikre, tefekküre davet eden, teşvik eden yok. İşleri güçleri huzursuzluk çıkartarak Ramazan ayını zehir etmek…

   Fırsat vermeyeceğiz inşaAllah..

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ