Ramazan’da ortaya atılan fitnelere itibar azalıyor

Hatırlar mısınız, eskiden yakın zaman kadar her Ramazan ayında “teravih” tartışmaları yapılır, dinle alakası “dini bozmaya çalışmaktan” ibaret olan hoca görünümlü Şeytanlar bu sünnetin dinde yeri olmadığını zırvalardı.

Halk bunlara pirim vermedi. Yatsı namazlarında camileri doldurarak adeta cevap verdi yeri gelince.

  Bunların yanında sakız orucu bozar mı, havuza girmek orucu bozar mı, öpmek orucu bozar mı gibi konularla koskoca Ramazan ayı küçük tartışmalarla gölgelenirdi.

   Şimdilerde de az da olsa var ama Ramazan ayında gündemi meşgul edecek derecede değil.

EN BÜYÜK FİTNE

   Belkide gelmiş geçmiş en büyük fitne günümüzde “imsak” eksenli yapılan yapay tartışmalar. Çünkü bu konuyu tartışma boyutunda bırakmayıp kendi cühelasına da imsakiye dağıtarak uygulatıyorlar.

   Ve “fazla tutuyoruz” diyerek insanların oruç tutmamasını sağlıyorlar.

   Şeytanın en büyük oyunu bu olsa gerek…

   Çünkü eli kolu bağlanan Şeytan artık gıybet, dedikoduyla yetinmiyor. İmsak çıktıktan sonra yemeye devam ettirmek suretiyle oruç ibadetini toptan kaldırıyor.

   Ve en acısı da bu güruh kendini oruçlu zannediyor…

BU DA AŞILACAK İNŞAALLAH…

   Geçmişteki bütün fitneleri Ehli Sünnet hocalarımız TV ekranlarına çıkmasıyla, internet sitelerimizin faaliyetleriyle birbir yendik ve ne kadar saçma tartışmalar olduğunu gördük.

   Bu fitne de bitecek Allah’ın izniyle…

   “Allah geleceği bilmez” diyen cahilin “güneşin ne zaman doğacağını sizden iyi biliyorum” demesini bu halk görecek ve itibar etmeyecek…

RAMAZAN İBADETİN YOĞUN OLMASI GEREKEN AYDIR

   Ramazan ayı, huzur ve sükunet içinde geçirmemiz gereken, günahları sorgulayıp tövbe etmemiz gereken, ibadetlere daha çok ağırlık vererek sonunda “takvaya” ulaşmamız gereken bir ay.
 
 Yani aslında toparlanıp diriliş ayı.

   İbadete, taata, zikre, tefekküre davet eden, teşvik eden yok. İşleri güçleri huzursuzluk çıkartarak Ramazan ayını zehir etmek…

   Fırsat vermeyeceğiz inşaAllah..

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ

3 YORUM

 1. Avatar

  Şimşirgil çıktı şimdi de ortaya.Hadi Bakalım Bir fitne doğdu.İhsan Şenocak Hocamız da Diyanetin İmsak ve iftarına uyun dedi. CENAB-I HAKK BİZİ FİTNEDEN MUHAFAZA EYLESİN.Şimşir bir zaman Bir ÂLİM i fitneye Dahil etti idi.CENAB-I HAKK Şimdi Kendisini FİTNEYE DÜŞÜRDÜ.YA YALIN KILIÇA KAFAYI ÇALDI .

  • Avatar

   Şimşirgil hocanın söylediği şey temkindir. Temkinin takvimlere koyulması gerektiğini söylüyor. Diyanetin takviminde temkin yok. O yüzden ucu ucuna bırakmamak lazım.

 2. Avatar
  Murat Ademoglu

  İlahi Hocam,
  O senin Bahsettiğin Şeytanlar KORONA korkusuyla evden çıkamıyorlar ve de Südyolara davet de edilemiyorlar… Yoksa aynı zıvanaları farklı şahıs ve de kelimelerle dillendirirlerdi.
  Bu Ramazan KOVİD19 eve hapsetti o Mendeburları… Gerçi bir Mü’minin onlara inandığına ihtimal vermiyorum, lakim GÜRÜLTÜ yapıyorlardı ve de CHP liler tarafından sosyal hayatta savunuluyordu, hoş bu CHP liler MÜ’MİN Mİ?

  Selam ve Dua ile
  Hayırlı Ramazanlar