Muhammed Esed’in tefsiri okunabilir mi?

Muhammed Esed’in tefsiri okunacak bir tefsir değildir. Daha önce de bu konuda yazılar yayınlamış olmamıza rağmen gelen sorulara binaen tekrar yayınlama gereği hissettik. Almanya’daki Müslümanlar bu adamı tefsirini Almanca’ya tercüme etmişler. Yazıktır diyoruz tek kelimeyle…

KADİR MISIROĞLU’NUN VE ALİ EREN’N YAZILARINI OKUYUN

PAYLAŞ

6 YORUM

 1. Avatar

  İbni teymiye nin saz görüşleri var tabiki. Ama adamı din düşmanı gibi göstermek ne kadar doğru. Size soru İbni teymiye kafir mıdır??

 2. Avatar

  siz genç hoca adlı youtube cuyu tavsiye ediyorsunuz fakat mücessime ibni teymiye den alıntı yapıyor bazen. biz ehli sünnet diye takip ediyoruz bu ne iş tir şimdi?

  • Avatar

   İbn-i Teymiyye’yi istismar eden Vehhabileri kendi silahları ile vurmaya referans almak mı dediniz? Muhtemelen izlerken daha ne maksatla söylendiğini de anlamadınız. İbn-i Teymiyyenin öyle sözleri var ki Vehhabi selefileri şok eder. Sitemizde biz bunu dile getirmiştik. https://www.ihvanlar.net/2015/01/14/ibni-teymiyenin-selefileri-sok-eden-sozleri/

   • Avatar

    takıldığım şey o değil onları şeyleri ben de okudum ve kabul ediyorum ama bu zaman da bidat ehli her geçen gün güçleniyor iken, ehli sünnet olanlar bile teymiyye, kutub, mevdudi gibilerinin ilimlerini yayıyor iken böyle bir şey ile karşılaşmak canımı sıktı o yüzden merak ettim.