İlahiyatçı Mustafa Öztürk’ten Kur’an’a ve Peygambere skandal iftira

İlahiyatçı Yaşar Nuri Öztürk son demlerinde kendisinin deist olduğunu söylemişti. Bir deist yıllarca İslam adına fetva vermişti. Peki ya Mustafa Öztürk!

İkisinin soyadı da aynı… İlginç.

O da Kur’an’ın Allah’ın kelamı olmadığını ispatlama çalışıyor. Ve aynı zamanda İlahiyatta ders okutuyor. Aynı yerde Ahmet şimşirgil’in konferansı ise iptal edilmişti.

Şimdi de Kur’an ve Hz. Peygamber’e (Sallallahu aleyhi ve sellem) ağır hakareti ile gündeme geldi. Kur’an’da kafirlere ağır küfür varmış!

İşte Genç Hoca’nın deşifresiyle o skandal ifadeler

PAYLAŞ

6 YORUM

 1. Avatar

  nasıl ki ilahiyatlarda Mustafa Öztürk ler dururken ihsan Şenocak lar soruşturma görüp istifa ettiriliyor süper diyanet iş başında yeterki ehli sünnet olmasın olmayanlara dokunan yok kendileri değil çünkü balık baştan kokar

 2. Avatar

  Şimdi murat kardeşin bu ‘herif”in(adam demeye dilim varmıyor) emeklilik dilekçesini verdiğine dair yorumunu okudum. ALLAH’a şükür kurtulduk ama tabii bu gider yenisi gelir bizler şuurlu imanlı nesiller için daha çook çabalamalıyız. Ha bir de şuna değinmek isterim ki şöyle bir bakındım da bunu savunanlar da her zamanki gibi solcu/ateist/kemalist din düşmanları. Şaşırdık mı? Elbette ki hayır!!!

 3. Avatar

  Küfür ile İman mücadelesi kıyamete kadar sürmeyecek mi?
  Rahmetli Kadir Abi ne demişti :’Yıllarca EZHERDE tefair dersi veren ve dahi ciltler dolusu TEFSİR yazan bir güya MÜSLÜMANDAN bahsetmemişmiydi???? Ve bu Adam İngilizler namına barış masasına oturmamışmıydı???
  Osmanlı da böyle hadise yaşanırda, Üzerinden silindir geçmiş TÜRKİYEDE ‘Mustafa Öztürk’ ler çıkmış çok mu?
  Eskiden de vardı, bizler bihaber kalıyorduk, etiketlerden aldanıyorduk, çok şükürler olsun ki, şimdilerde havlayan her İTE bir HOŞŞT diyen çıkıyor da, bizlerde gaflette kalmıyoruz ELHAMDÜLİLLAH!
  Bu herifte zerre miktar ASALET olsa idi, zaten bulunduğu görevi ifa etmezdi…. Neresini düzelteceksin ki Bunların, biri gitse yedeği hazır, tıpkı CHP iftiraları gibi….

  Selam ve Dua ile

  • Avatar

   Yorumu yazıp gönderdim, haber sitesinde bu ZIRZAVATIN emeklilik dilekçesini verdiğini öürendim.

   Şükürler olsun.

   Selam ve Dua ile

 4. Avatar

  Yahu izlerken ben utandım böyle sözleri nasıl da rahat söyleyebiliyor? Hem de kainatın yaratıcısı ALLAHU TEALA(CELLE CELALÜHU) ‘nun yüce kelamı KURAN’ I KERİM’E, o’nun habibi MUHAMMED MUSTAFA EFENDİMİZ’ E? (SALLALAHU ALEYHİ VE SELLEM) hani nerde bu hakimler savcılar en ufak bir şeyde cübbeli Ahmet Hocamız ihsan şenocak hocamız hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek” suçundan soruşturma başlatanlar nerede? Bu da alenen “dini değerlere hakaret” değil mi? Peki ya diyanet yetkilileri bu adamı hala orada tutmaya devam edeceksiniz? Nerde sizin din adamlığınız?

  • Avatar

   Emekliliğini istedi bu şahıs, emeklilik işlemi tamamlandı mı bilmiyorum ama ihraç edilmeli bence. Diyanet ihraç edemiyor diye biliyorum çünkü bunun (emekli oldu ise önceki kurumu) kurumu yanlış bilmiyorsam Marmara üniversitesi ama diyanet o kuruma yazı yazıp ihraç edilmesini istemedi ise istemeli, talep etmeli. Üniversite mi ihraç edebiliyor yoksa Yüksek öğretim kurumu mu onu bilmiyorum. Diyanet, Ehl-i sünnet ve’l cemaat itikadına uygun konuşmayan kişilerle ilgili gereğini doğru şekilde acilen yapmalı.