Adnan Oktar’a rekor ceza

Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik, aralarında örgüt elebaşı Adnan Oktar’ın da bulunduğu 78’i tutuklu 236 sanığın yargılandığı davada mahkeme kararını açıkladı.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları karşısındaki duruşma salonunda görülen duruşmaya aralarında örgüt elebaşı Adnan Oktar’ın da bulunduğu çok sayıda tutuklu sanık ve tutuksuz sanık katıldı.

ADNAN OKTAR’A 1075 YIL HAPİS

Mahkeme heyeti, sanık Adnan Oktar’ı “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek”, “siyasal veya askeri casusluk”, “FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım etme”, 7 kez “çocuğun nitelikli cinsel istismarı”, 27 kez “nitelikli cinsel istismar”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “eziyet”, “eğitim hakkının engellenmesi”, ”kişisel verilerin hukuka aykırı olarak kaydedilmesi” ve “tehdit” suçlarından toplamda bin 75 yıl 3 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Masonların oyuncağı oldu ve sonunda kullanılmış bir şey gibi atıldı… İşte onlara kukla olanların sonu…

TARKAN YAVAŞ’A 211 YIL

Heyet, sanıklardan Tarkan Yavaş’ı “örgüt yöneticisi olmak”, “çocuğun cinsel istismarı” ve “nitelikli cinsel istismar”, “gerçeğe aykırı mal bildiriminde bulunmak” ve “resmi belge düzenlenmesinde yalan beyanda bulunmak” suçlarından toplamda 211 yıl hapis cezasına çarptırdı.

OKTAR BABUNA’YA 186 YIL HAPİS

Sanıklardan Oktar Babuna hakkında “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak”, “çocuğun cinsel istismarı” ve “nitelikli cinsel istismar” suçlarından 186 yıl hapse karar verildi.

Mahkeme ayrıca örgüt elebaşı ve yönetici konumunda bulunan kişilere verilen bu cezaların “bireysel suçlar” olduğunu bildirerek, örgüt üyesi konumunda olan sanıklara verilen cezaların, yönetici sanıkların cezalarına ekleneceğini kayda geçirdi.

Ayrıca davada, aralarında Oktar’ın da bulunduğu örgüt yöneticisi 14 sanığa 9 bin 803 yıl 6’şar ay hapis cezası verildi.

Adnan Oktar savunmalarında, kimseye cinsel istismarda bulunmadığını, kendisine İngiliz derin devletinin kumpas kurduğunu, FETÖ’yle bağlantısının olmadığını iddia etmişti.

Adnan Oktar suç örgütü soruşturması, 2018 yılının temmuz ayında yapıldı. İstanbul Çengelköy’deki kaçak villaya düzenlenen baskın sırasında Oktar kaçmaya çalışırken yakalanmıştı. Villada yapılan aramada çok sayıda silah bulunmuştu.

PAYLAŞ

2 YORUM

 1. Avatar

  Önce fetö, sonra daeş, pkk, ve şimdi de adnan oktar.. Dünya büyük gelişmelere gebe arkadaşlar, evet şu anda bir bebeğin ilk adımları misali de olsa 19.yüzyıldan itibaren hız kazanıp artık iyiden iyiye bir (kendi deyimleriyle) fobiye dönüşen İSLAM DİNİMİZ yeniden yükseliyor. Bunu gören ve yükselişi durdurmak isteyen kafir abd ve Avrupa daha önceden öne sürdüğü çok sayıda piyonu bu şekilde geri çekerek yeni stratejiler geliştirme peşinde.. Tabii burada yahudilerden söz etmemek de olmaz.. Onların da burada uluslarası şirketler aracılığıyla yaptığı büyük fonlamalarla gerçekleşiyor bütün bunlar. Zaten covid 19 virüsünü de bu küreselci, siyonist, İslam düşmanı tayfa üretti ama bilmiyorlar ki oyunları ayaklarına dolanacak. (Yahudiler) tuzak kurdular; Allah da onların tuzaklarını bozdu. Allah, tuzak kuranların hayırlısıdır. (Ali İmran 54) Onlar ALLAH’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Kafirler istemese de ALLAH nurunu tamamlayacaktır (Saff suresi 8)

 2. Avatar

  Şöyle kafamı geriye yaslayıp geçmişi değerlendirdiğimde, BU ÖRGÜT sadece görsel videolar hazırlıyordu, ve de RABBİMİZİ tanıtıyor diyerek bir aşkla izliyor ve de izletiyorduk. Hep birbirinden ilginç VİDEOLAR, konular…..Hatta Fetö MAKLUBELERİNDE dahi 1. sırada bu vardı…
  Şeytan planı 100 yıl önce kurmuş, bizlere de figüranlık vermiş, bize de ALLAH ile aldatıyormuş, bilememişiz.
  Herhalde beynimiz o kadar uyuşmuş olmalı ki, sorgulama yeteneğimizi kaybettik, sadece biat eder olduk, vaktiyle ölçümüz olan Kitap ve Sünnet terkedilmiş, yerine de bu BÖYÜK ZIRZAVATLAR almış, bizlerde ahmakçasına ALLAHIN emri gibi inanır olmuştuk….
  Geriye dönüp geçen 100 yılın muhasebesini yapınca, durum daha iyi anlaşılır oluyor. İslam yasaklandı, sonra MERDİVEN ALTI islamcıklar türedi, Allah adına diyerek gelen bu ÖRGÜTLERE evlatlarımızı hemde üzerine Para vererek teslim eder olduk, güya CİHAD yapıyorduk. Dünyayı yönetecektik, Liderlerimiz hazırdı, MEHDİYDİLER… kimse onlara hesap soramazdı, gök kubbeyi başlarına geçiirlerdi…….
  Şimdi benim bu eleştirel yaklaşımıma bakıp ta, sakın O kandırılanlara ABTAL geri zekalı demesin, Onların kahir ekseriyeti çok zeki insanlar..
  Hala bu tip örgütlerin bu beyin yıkama işini nasıl yaptıklarına dair ciddi bir yazı okumadım, herşey yüzeysel magazin boyutunda kalıyor.
  FETÖ den biliyorum, BÜYÜ vardı, hep kamplarda çocuklar büyülendi….
  / Haziran seçimlerini hatırlarsınız 2015 yılında, o seçim günü FETÖCÜLER aşure dağıttılar, aşureyi yiyenler AKP amblemini seçim kağıdından bulamadı, bunlar tesadüf değildi….
  Herşeye Rağmen, ben Rabbimizin bizleri büyük DAVALARA hazırladıüı inancındayım, şu an yapılanların MİDE yıkanması gibi hadiseler olduğuna inanıyorum, daha fazlaca da İSLAM kisvesi altında ÖRGÜTLERİN bulunduğuna inanıyorum, Abdülvehhabın yaşadığı dönemler Osmanlının yıkılışı arasında ki mesafeyi inceleyen anlayacaktır ki, bu siyonist ÖRGÜT, irili ufaklı nice örgütler kurmuştur…

  Selam ve Dua ile
  Hakkınızı helal edin yazı biraz uzun kaçdı