Bakan Fahreddin Koca aşı oldu ama şüpheler gitmedi

Aşı gündemiyle toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Koca açıklama yaptı. Acil Kullanım Onayı verilmesinin ardından ilk CoronaVac aşısı, Ankara Şehir Hastanesi’nde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya uygulandı. Bakan Koca, “Herkesin mutlaka aşı olması gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Eski hayatımıza dönmek için aşıyı mutlaka yaptırmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

ÇİN’İN KULLANMADIĞI AŞILARI KULLANIYORUZ

Ne gariptir ki, salgın Çin’de başladığı halde Çin aşısız bir şekilde salgını atlattı. Daha sonra yayılan korku sebebiyle Çin’lilerin çok az bir kısmı aşıya koştu. Bu sayı 1 milyon olarak ifade ediliyor. 1Milyar 404 Milyonluk nüfusta sadece 1 milyonun aşı yaptırmasının bir haber değeri de yok zaten.

AŞILARIN KESİN SONUCU YOK

İçeriği halka açıklanmayan bu aşılar şimdi devlet erkanı eliyle bizlere zorlanıyor. Daha önce “isteyen olacak” denilen aşılar için şimdi olmayanların bir çok sosyal haktan mahrum bırakılacağı öne sürülüyor.

Peki aşılar ne derece etkili?

Kimse kesin bir sonuç vereceğini söyleyemiyor, aşı olanın bir daha yakalanmayacağını kimse savunamıyor.

Dolayısıyla!

Sizler kesin sonuç vermeyen, koruyuculuğu ispatlanamayan, yan etkileri henüz bilinmeyen ve en önemlisi içinde ne olduğu belli olmayan bir sıvının vücudunuza girmesini ister misiniz?

Ülkemizde yıllar önce Koç’un sponsor olduğu ve okullarda uygulanan, sonradan sebebinin nüfus kontrolü olduğu anlaşılan ve kısırlık yapan aşıları ne çabuk unuttuk!

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ

9 YORUM

 1. Avatar

  Nedense haberlerde çinin aşısız salgını nasıl kontrol altına aldığından bahsedilmiyor..
  Sadece çin aşısı geldi, şu zaman yapılacak, şunlara yapılacak….
  Bu habercilik midir?
  1 buçuk milyar nufus nasıl aşısız atlattı bu salgını asıl haber değeri olan bu iken, haberlerde bahsedilmiyor.

  • Avatar
   ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

   Çünkü Basın ,medya % de 99 u Yahudi ve Evangelist hristiyanlarin tekeli altında . ..3-5 mikrofonlu 3-5 kravatlı 3-5 önlüklünün ağzından çıkan kelimelere hapsedildi kocaman bir ulus . ..ALLAH sonumuzu hayır etsin, A $I fıtrata aykırıdır ,A $I GEN leri DNA yi bozacak güce sahip biyolojik savaş silahıdır . …Hiç hastalık olmadı hiç virüs olmadı ,Çin denen kuduz köpeklerin Sinema senaryosundan başka bişey değil yapılanlar .. .

 2. Avatar

  Her zaman acaba sorusu geçerlidir, Dini konulardan tutuni, tarih,sosyal ilişki…. Haddi aşarsanızi EVHAMA dönüşür, hayatınız komplo TEORİLERİ arasına sıkışıp kalır, evden dışarı çıkamazsınız, bir yerde noktayı koyup, başımızda ki ilim erbabına güvenmek gerekir.
  Şimdi Hükümetin ya da sağlık BAKANININ, veyahut Bilim Kurulu üyelerinin hangi gerekçe ile, bizlere güvenilmez aşıyı sunduklarını izah edebilirmisiniz? Elde iki tür aşı olduğu biliniyor, ki Biyontechin aşı modeli daha yeni, ayrıca Kendi Bilim insanlarımız da AŞI geliştirdiler….
  Bakın Almanya da yaşayan bir Kardeşiniz olarak, Alman devlet yetkililerine güvenmiyecem, Tayyib Beye güvenmiyecem de kime güvenecem?
  Bahsettiğiniz dönemi zaten bir Firma ismini zikrederek özetlediniz, o zamanlar ANADOLU insanı zayıf idi, ama şimdi öyle mi, DÜNYA 5 den büyüktür deme Cesareti ve de gücünde Elhamdülillah.
  Değerli Mümin Kardeşim, sen bana lazımsın, Davama senle yürüyecem, sen saülam kalmalısın, Elimde tek dayanak sen kaldın, sakın ama sakın kökü dışarıda olan bu kampanyalara alet olma.
  Bakın Almanya da ki vakıalar ve ölümler Türkiyenin 5 katı. Hastaneye gitsen seni almazlar….
  Türkiyemizin kıymetini bilin, Tayyib Beyin kıymetini bilin, FİTNEDEN uzak durun….

  Selam ve Dua ile

  • Avatar

   seni buraya alalım , harcanma oralarda , oradan dava olmaz, gel ülkende yaşa, gel Türkiyenin kıymetini bil sahip çık , gel gel, burada herşey bedava, hastaneler boş, sıra yok, herşey çok ucuz, yazık etme oralarda kendine , biz bilemiyoruz tayyip beyin kıymetini gel sen bil.

   • Avatar

    Akcabey nikli kişi !
    Burası Twitter değil, hele CHAT sayfası hiç değil, benden hoşlanmak zorunda değilsini tıpkı benim, İçlerden, Piçlerden, CHP lilerden, Fitnecilerden, Fasıklardan,Münafıklardan, Teröristlerden… hoşlanmadığım gibi.

    Lakin pervasızca paçama dalman bu gündüz vaktinde, demek ki çok doğru ve de isabetli bir düşünce ortaya koymuşum. Rahmetli Kadir Abinin deyimiyle, saldırı yerine düğüncemize değerli bulsaydınız, o zaman kendimden şüphe ederdim.
    Nerde hata ettim de, Züppeler benimle aynı fikirde diye kendimi sorgulardım.

    Herkes Edebini bilecek, varsa bir fikrin, yazarsın, yoksa da susarsın, Deli Fikrinin Çomarı gibi paçama saldırmak acizliktir vesselam.

    Bu yazı vesilesi ile, bu sitenin değerli, ihlaslı Müdavimlerinden özür dilerim, hakkınızı helal edin.

    Selam ve Dua ile

    • Avatar

     Tayyibi severiz ama ehveni serdir ( kendisini kastetmiyorum ama icraatlerde yarısı sıkıntı) bu kadar aşı almada siyasi bişey var. Bence tayyibe dayatilan bişey. Gücü buna yetiyor. Bizde klavye mücahitliği yapıyoruz

  • Avatar

   Kardeşim sen niye sıradan kelimeleri büyük harflerle yazıp duruyorsun.Ayrıca neden halka hitap eder gibi konuşuyorsun.Siyasete mi atılacaksın.Edebiyat parçalamayın ya şurada.Yorumlarına bakıyorum bozuk bir Türkçe,ne anlattığın belli değil.Lütfen düzgün Türkçe kullan.

  • Avatar
   ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

   ***** ortada ne hastalık var ne de virüs ,Çin 5 bin yıllık kâdimi düşmanımız bizim, Doğu Türkistana uyguladığı insanlık dışı ambargo ve soykırım sonrası ,onların Biyolojik Savaş silahı A $ılarina kalmadık kala kala ,biz A $ı denen Maymunların böbrek üstü bezinden ve ağır aliminyum dan imal edilmiş Fıtrata müdahale edecek ölümcül sıvıyı istemiyoruz ,madem ki o kadar geliştik yerli aşı çıksın ,Çin sevdası başımıza büyük bela açacak ,hiç bir zaman virüs hastalık salgın olmadı ,Çinin masalına inanmıyorum ,ölenler de sabah akşam 8 er ilaç içerek 20 ye yakın ilaç la zehirlenme ,kalp krizi beyne pıhtı atma sonucu vefat ettiler ,Türkiye de 1 kişi bile evinde vefat etmedi herkes ya hastane de ya da hastaneden taburcu edildik sonra 1-2 ay icinde kalp krizinden öldüler ,Çinin maymun ve ya fare denekleri değiliz. ..Benim nasıl bir Ak Parti sevdalısı olduğumu hemen hemen 10 yıla yakındır bu site yorumcuları bilir ,bir çok milli görüşcüyle kavgaya girmisimdir onlarca yorumum kaldırılıp silinmiştir . …Bu sefer Hükümetin yanında değilim ,bu icraat başımıza bela olacak ,BU YAPILAN 3. DÜNYA SAVAŞI DIR BU SAVAŞIN ADI BİYOLOJİK SAVAŞTIR . ..A $ILAR DA İSTER ALMAN OLSUN İSTER ÇİN BİYOLOJİK SAVAŞ SİLAHIDIR . …AKILLILAR AYAKTA KALACAK AKLINI KAYBEDENLER KAHROLACAK. ..

 3. Avatar

  Kesinlikle aşı yaptırmayalım. %3 öldürme ihtimali olan bir hastalık için ne idüğü belirsiz bu aşılar niye. 10 ayda aşı mı bulunur bunun 5 yıl sürecek faz 3 çalışmaları var.Şipşak fotoğraf mı bu.Devletin başındakiler çok büyük oyuna geliyor.Türk katili Çinli kendi yaptırmadığı aşıyı bize yaptıracak. O Almanyadaki adamla karısı kendi aşılarını bile vurdurmadılar kendilerine. Aşıya,maskeye hayır.Temizliğe hassasiyete evet.