İran Çin’den israil’den daha çok Ehli Sünnet düşmanıdır

Yazar Harun Çetin İran’ın ehli sünnet düşmanlığını her fırsatta dile getirenlerden. Kendisine yöneltilen eleştirileri şu şekilde cevaplıyor:

Biz “Şia, kafirden daha beterdir, İsrail’den, Amerika’dan, Çin’den, Rusya’dan daha şedid İslam düşmanıdır” derken, çok bilmiş ukalâ, poliyanacı mezhepsiz, tarih ve akide cahili bir takım sözde vahdetciler bizi fitne çıkarmakla, İslam birliğini bozmakla itham ediyor.Şimdi size somut bir hakikat söyleyeceğim:

-Katil Çin’in başkenti Pekin’de ehl-i sünnet Müslümanların hem vakit hem Cuma namazlarını eda edecekleri camiler var,

-Katil Israil’in başkenti Telaviv’de ehl-i sünnet Müslümanların hem vakit hem Cuma namazlarını eda edecekleri camiler var,

-Katil Rusya’nın başkenti Moskova’da ehl-i sünnet Müslümanların hem vakit hem Cuma namazlarını eda edecekleri camiler var,

-Katil ABD’nin başkenti Washington’da ehl-i sünnet Müslümanların hem vakit hem Cuma namazlarını eda edecekleri camiler var.

Ama bizim vahdetcilerin sevgiden bir yerlerini yırttığı sözde Müslüman İran’ın başkenti Tahran’da hâlâ ehl-i sünnet Müslümanların Cuma namazlarını eda edecekleri bir tek cami yok.

Sünniler, Cuma namazını Sünni devletlerin konsolosluklarında eda etmeye çalışıyorlar.Şimdi söyleyin bakalım, İran; Çin’den, ABD’den, Rusya’dan, İsrail’den daha fazla Ehl-i Sünnet düşmanı değil mi? Bu hakikate rağmen kem küm edenler, fikir ve akide açısından hem mezhepsiz hem de nesepsiz kimselerdir.

PAYLAŞ

1 YORUM

  1. Avatar

    Zalimleri birbirine kıyaslamak bana doğru gelmedi.Zalimin zulmünü çeken bilir,ancak o kıyaslayabilir. Pekin’de cami varsa, Çin zulmünü örtmek için var.Dünya’ya “Biz Müslümanlar’a ne kadar iyi davranıyoruz..” un mesajını vermek için var.İhvanlar.net daha birkaç hafta önce yayınladınız.Bir camide nasıl içki içiliyordu,nasıl eğleniliyordu.Camileri nasıl da harap etmişlerdi.Çin’in zulmünü bir şekilde kamplardan çıkabilenler anlatıyorlar da benim dinleyemeye mecalim olmuyor.O zulümleri görenler ya akıl sağlığından olurlar ya da ölürler.Ben üçüncü bir alternatif düşünemiyorum.Çin bu zulümleri onların Müslümanlık’tan dönmesi için,onlara benliğini unutturmak için,birgün gelir de Çin’e büyük bir tehdit olur, diye yapıyor.Çin öyle bir zalim ki kendi milletine dahi zulüm yapabiliyor.Acıma duygusunu,insaniyetini kaybetmiş adeta.Doğu Türkistan’dan kaçanlardan Amerika’ya sığınanlar da çok var. Bu durumda Amerika iyi diyecek değiliz.O da Afkanistan’a, Irak’a,Suriye’ye çok çektirdi.Yaptıkları ettikleri yüzünden hala bu devletler onların kıyımlarının eserini yaşıyorlar.Zalimin zulmünü çeken bilir.Hepsi de adı üstünde zalim.Allah Müslüman kardeşlerimize yardım etsin bizleri de zalime karşı korkusuz kılsın.Onlara ses çıkarmaya dahi cesaretimiz kalmamış ki yapılanları görmezden gelebiliyoruz. Ey Osmanlı neredesin ki Müslümanlar Dünya’da kan ağlıyorlar.İnan sen gittikten sonra hiç yüzleri gülmedi. Senin gibi sahip çıkanları hiç olmadı.Bir tehditinle sen dize getirirdin zalimi.Ah Osmanlım senin yıkılmana vesile olanlara ne diyelim.Allah’a havale ettik biz.Senin cesaretine,senin misyonuna o kadar muhtacız ki… Öyle bir darbe vurmuşlar ki sizlere nesilleriniz olan bizler dahi kalkamadık yerimizden.Ama biliyoruz ki bu hep böyle sürmeyecek.Elbet birgün sizin tuttuğunuz sancağı yerden kaldıranlar olacak.Onlara duacıyız şimdiden.