İran Çin’den israil’den daha çok Ehli Sünnet düşmanıdır

Yazar Harun Çetin İran’ın ehli sünnet düşmanlığını her fırsatta dile getirenlerden. Kendisine yöneltilen eleştirileri şu şekilde cevaplıyor:

Biz “Şia, kafirden daha beterdir, İsrail’den, Amerika’dan, Çin’den, Rusya’dan daha şedid İslam düşmanıdır” derken, çok bilmiş ukalâ, poliyanacı mezhepsiz, tarih ve akide cahili bir takım sözde vahdetciler bizi fitne çıkarmakla, İslam birliğini bozmakla itham ediyor.Şimdi size somut bir hakikat söyleyeceğim:

-Katil Çin’in başkenti Pekin’de ehl-i sünnet Müslümanların hem vakit hem Cuma namazlarını eda edecekleri camiler var,

-Katil Israil’in başkenti Telaviv’de ehl-i sünnet Müslümanların hem vakit hem Cuma namazlarını eda edecekleri camiler var,

-Katil Rusya’nın başkenti Moskova’da ehl-i sünnet Müslümanların hem vakit hem Cuma namazlarını eda edecekleri camiler var,

-Katil ABD’nin başkenti Washington’da ehl-i sünnet Müslümanların hem vakit hem Cuma namazlarını eda edecekleri camiler var.

Ama bizim vahdetcilerin sevgiden bir yerlerini yırttığı sözde Müslüman İran’ın başkenti Tahran’da hâlâ ehl-i sünnet Müslümanların Cuma namazlarını eda edecekleri bir tek cami yok.

Sünniler, Cuma namazını Sünni devletlerin konsolosluklarında eda etmeye çalışıyorlar.Şimdi söyleyin bakalım, İran; Çin’den, ABD’den, Rusya’dan, İsrail’den daha fazla Ehl-i Sünnet düşmanı değil mi? Bu hakikate rağmen kem küm edenler, fikir ve akide açısından hem mezhepsiz hem de nesepsiz kimselerdir.

PAYLAŞ