Kuzey Kıbrıs’ta Kuran kursları kapatılıyor

Kuzey Kıbrıs belasını arıyor! Zaten yaşantıda Rumlaşan Kuzey Kıbrıs şimdi de bir felakete imza atıyor

Kuzey Kıbrıs Anayasa Mahkemesi, ülkedeki Kuran kurslarının laiklik ilkesine karşı olduğu gerekçesiyle kapatılmasına karar verdi.

Kuran Kursu konusunda sunulan davada Kuzey Kıbrıs Anayasa Mahkemesi kararını açıkladı.

Hizmet Sendikası (HİZMET-SEN) tarafından devlete açılan dava sonucuna göre, Din İşleri Dairesi (Kuruluş, Görev ve Çalışma Esasları) Değişiklik Yasası’na yeni eklenen 8B maddesi yani Din İşleri Komisyonu adında bir komisyonun halk arasında bilinen ismi ile ‘Kuran kursu’ düzenleme yetkisi elinden alındı.

Kursların faaliyetleri resmen durduruldu

Anayasa Mahkemesi’nin aldığı karar doğrultusunda Kuran kurslarının faaliyetleri ülkede resmen durduruldu.

PAYLAŞ

3 YORUM

 1. Avatar

  Askerliğimi Kıbrıs ‘ta yaptığım için iyi bilirim orayı, her 1Km bir night club, kumar zaten serbest , içķi satmayan bakkal market yok gibi, camii de ise imamdan başka bir veyahutta iki cemaat, halkının ekseri zaten rumlaşmış, oradaki askerleri bir geçim kaynağı olarak görüyorlar. Bizim devlet erkanının kutsal ineği olan üniversitelerinin halini sorma gitsin, cografi olarak güzel Akdeniz havası, ıç kırsal kesimlerini çok bilemem lakin denize bakan kısımlarının toprakları verimli, sıcak bir iklimi var, takriben 10 yıl öncesinden bahsediyorum, Turkiyede Mustafa Kemal ne ise oradada Dr.Fazil Küçük odur, lakin onun karşında da Şeyh Nazım Kıbrısı Hz. vardır.
  Arayan Mevlasınıda buluyor, belasınıda…
  Amma lakin kıbrısta bu mahkeme kararlarına çokta şaşırmamak gerek.

 2. Avatar

  Hani bu Ersin Tatar beyi yere göğe sığdıramamıştık ne oldu da dönüş yaptı. Türkiye kurankurslarını kapatsın diye mi ona destek verdi. SELAMLAR HAYIRLI CUMALAR

 3. Avatar

  Şaşırdık mı, Hayır.
  TR içerisindeki zındıkları daha yeni köreltebildik, yani geriletebildik.
  Kıbrıs biraz zaman alacak.
  İçimizdeki ZINDIKLAR ha bire yalan TEZVİRAT yaparak uhuvvetimizi kırmaya çalışmalarına rağmen, çok şükür her geçen gün geriliyorlar, bakmayın LAKIRTILARA, sokak köpeğinin sesinin çok çıkması demek, o memleketin hepsinin köpeklerden ibaret olduğu anlamına gelmez.

  Selam ve dua ile